Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Burkina Faso Ülke Bilgisi, Burkina Faso’yu Keşfet !

Burkina Faso Ülke Bilgisi

Burkina faso ülke bilgisi; Burkina Faso, Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan, denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Mali, Nijer, Benin, Togo, Gana ve Fildişi Sahili oluşturmaktadır. Geçmişte Fransa sömürgesi olan ülke 1960 yılında Yukarı Volta adı ile bağımsızlığa kavuşmuştur. Bağımsızlık sonrası dönemde siyasi belirsizlikler neticesinde darbeler yaşanmış, 4 Ağustos 1983 tarihinde Thomas Sankara önderliğinde devrim gerçekleştirilmiş, ülkenin ismi de devrim neticesinde Burkina Faso olarak değiştirilmiştir. Ülkenin başkenti Ouagadougou'dur.

Burkina Faso ülke bilgisi ve vize bilgisi; Burkina Faso’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın Seyahat Sağlığı Merkezi’nden ya da ilgili merkezlerde sarıhumma, hepatit A, çocuk felci, ve difteri-tetanoz aşılarını yaptırmaları ve uluslararası aşı kartlarını yanlarında olması gerekir. Sadece Diplomatik Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmayarak, anılan ülkeye yapacakları seyahatde vizeden muaftır. 

Burkina Faso ülke bilgisi ve gezilecek yerler;  274.200 kilometrekarelik yüzölçümü alanına sahip olan Burkina Faso Togo, Mali, Benin, Nijer, Gana ve Fildişi Sahilleri ile sınırı bulunur. Ülkenin başkenti ve aynı zamanda en büyük merkezi Ouagadougou'dur. Ülke nüfusunun neredeyse onda birinin yaşadığı kent ticari, sosyal, ekonomik ve siyasal açıdan Burkina Faso'nun değerli kentidir.

Burkina Faso ülke bilgi ve ekonomi; Dünyanın en fakir ülkelerinden olan Burkina Faso yoksul olmakla birlikte, ekonomik potansiyeli yüksek bir ülkedir. 2011 verilerine göre Burkina Faso’nun Gayrisafi Milli Hâsılası (GSMH) 436.- ABD Doları olup, Dünyada 154. Sırada gelmektedir. Burkina Falso ekonomisinin en başta gelen girdileri altın, pamuk, susam ve bazı tarım ürünlerinin ihracından elde edilir.

Burkina Faso ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Burkina Faso ile siyasi ilişkilerimizde, birlikte yaptığımız BM Güvenlik Konseyi Geçici Üyeliği önemli bir yer tutmaktadır. Büyükelçiliğimiz açılmadan önce Burkina Faso Cumhurbaşkanı ülkemizi biri özel olmak üzere, iki kere ziyaret etmiştir. Ülkemizle Burkina Faso arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler henüz istenilen seviyeye ulaşmamıştır. 

Burkina Faso ülke bilgisi ve uçak bileti; İstanbul - Burkina Faso en ucuz ve en ekonomik uçuşları öğrenmek için acentamızla iletişime geçebilirsiniz. İstanbul - Burkina Faso uçuşları bileti için Air France, Türk Hava Yolları, Ethiopian Airlinesi firmalarına ulaşabilirsiniz. İstanbul - Burkina Faso ucuz uçak biletleri için sitemizin iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Burkina Faso ülke bilgisi ve otel bilgisi; kolayvize websitesinde Burkina Faso otelleri ve konaklama tesisleri hakkında bilmeniz gereken her türlü bilgiyi bulacaksınız. Otel değerlendirmeleri yorumları, özgün fotoğraflar Burkina Faso varış noktasındaki tatilinizde sizi kalacağınız uygun otele yönlendirecektir! Burkina faso otelleri hakkında bilgi için sitemizi ziyaret edin.


Burkina Faso vizesi, Burkina Faso ülke hakkında, Burkina Faso ticari vizesi, Burkina Faso bayrağı, Burkina Faso ekonomisi, Burkina Faso başkenti, Burkina Faso - Türkiye ilişkileri, Burkina Faso uçak bileti, Burkina Faso otel konaklaması, Burkina Faso ulaşım, Burkina Faso nasıl gidilir, Burkina Faso idari yapı, Burkina Faso komşuları, Burkina Faso gece hayatı, Burkina Faso nüfus yapısı, Burkina Faso yönetim şekli, Burkina Faso'da etnik gruplar, Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği, Burkina Faso İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Burkina Faso hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Burkina Faso Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA