• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Burundi Gezi Rehberi, Gezi yerlerini kolay keşfedin!

Burundi Gezi Rehberi, Afrika'nın Büyük Göller bölgesinde karayla çevrili bir ülkedir ve 27,834 km2'lik bir alana yayılır. "Afrika'nın kalbi" olarak bilinen Burundi, pitoresk göller, nehirler, rezervler, çayırlar, milli parklar ve dağlık arazilerle karakterize zengin ve çeşitli doğal peyzajıyla ünlüdür. Afrika kıtasında nispeten "el değmemiş" bir yer olan Burundi'nin doğal güzelliği, ziyaretçilere eşsiz ve otantik bir bakış açısı ve deneyim sunuyor.

Burundi, çok çeşitli bitki örtüsünün yanı sıra, aslanlar, antiloplar, yabani tavşanlar, bufaloları, cynocephalus, timsahlar, suaygırları ve çok sayıda kuş türünü içeren olağanüstü bir faunaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu etkileyici türler, Burundi'yi safari turları için ideal bir yer yapar.

Burundi, dört topografik bölgeye ev sahipliği yapmaktadır; Rusizi Ovası, Kongo-Nil Sırtı, merkezi plato ve Doğu ile Kuzey-Doğu'nun çöküntüleri. Genel olarak, Burundi, sıcaklıklar topografik bölgeler arasında farklılık gösterse de, 23 ila 24 santigrat derece arasında hoş bir ortalama iklime sahiptir. Ülkede iki büyük mevsim hava koşullarını oluşturur; kurak mevsim (Haziran-Eylül arası) ve yağmur mevsimi (Şubat-Mayıs arası).

Burundi Gezi Rehberi

Kibira Milli Park

Şempanze Takibi, Otantik rehber Kibira Milli Parkı Burundi hakkında Gezi bilgiler içerir. Ulaşım, ne zaman, gitmek Burundi'de Primatlar , Şempanze İzleme,  Doğa yürüyüşleri, şelale, turistik faaliyetler Bujumbura çevresindeki, nerede kalınır sonra esnasında senin Burundi safari , Tekne gezisi , Oyun Görüntüleme ve tur operatör. Burundi'de bir primat safarisi planlamak, Burundi, Ruanda ve D. Kongo Cumh., Tanzanya'ya Safariler sunan güvenilir tur Operatörleri ile bir Burundi safarisinde şempanzeyi ziyaret ediniz. Uganda'daki Afrika Dağı Rwenzori'deki en yüksek dağın zirvesine de yürüyüş yapabilirsiniz . 40.000 hektarlık bir alanı kaplayan Kibira Milli Parkı'nda maymunlar için ikinci vahşi yaşam koruma alanı olan, 1550 ila 2660 m rakım arasında Kongo-Nil sıradağlarının zirvesindedir.

Burundi Gezi Rehberi

Tanganyika Gölü

Baykal Gölü’nden sonra dünyanın en derin ikinci gölü olan Tanganyika Gölü; enfes manzarası, zengin sualtı yaşamı ve çevresini saran muhteşem doğayla bölgenin en popüler turistik yerlerdendir. Burundi'nin güzel doğal peyzajı, turizminin ana kaynağıdır. Pek çok doğal cazibe merkezi arasında, Afrika kıtasının en büyük ikinci gölü olan ve toplam 32.000 km2'lik bir alanı kaplayan Tanganyika Gölü bulunmaktadır. 1400 m derinliğiyle dünyanın en büyük ikinci en derin nehri olan Tanganyika Gölü, yaklaşık 1300 farklı bitki ve hayvan türünden oluşan geniş bir ürün yelpazesiyle etkileyici bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir. Tanganyika kesinlikle en büyük su kütlesi olmasına rağmen, Burundi'de toplu olarak ülke yüzeyinin tahmini 2.150 km2'sini oluşturan çok sayıda sulak alan vardır.

Burundi Gezi Rehberi

Rusizi Milli Park

Bujumbura şehrine arabayla 20 dakika uzaklıkta bulunan Rusizi Milli Park, ülkenin en ünlü yerleri arasındadır. Rusizi Nehri boyunca uzun yürüyüşler yapabileceğiniz bu parkta; timsah, suaygırı, flamingo gibi birçok hayvan türünü görebilirsiniz. Ayrıca nehir üzerinde yapılan tekne turlarına katılarak bölgeyi daha derinlemesine keşfetme şansı da bulabilirsiniz. Rusizi Ulusal Parkı Burundi için otantik bir rehber, Oraya gitmek, ne zaman gidip vahşi yaşamı görmek, Bujumbura çevresindeki turistik aktiviteler, Burundi safarinizden sonra nerede kalınır. Tekne gezisi, Oyun Görüntüleme ve Burundi tur operatörleri. Rusizi Ulusal Parkı, Burundi'deki en ünlü Milli parklar ve aynı zamanda en zengin vahşi yaşam ve Rusizi Nehri üzerindeki Timsahlar nedeniyle en çok ziyaret edilen yerler.

Burundi Gezi Rehberi

Karera Şelaleleri

Neutonia buchananii gibi büyük ağaçlar, Parinari curatellifolia ve Pericopsis angolensis ile bir savanla çevrili, aynı zamanda pek çok kuş türü de onu harika bir manzara haline getiriyor. Karera şelalelerini turistlere tek olarak sunuyor. Karera Nehri'nin şelaleleri Rutana eyaletinde, Musongati belediyesinde, Shanga bölgesinin başkent bölgesinden 3 km uzakta bulunmaktadır. 142 hektarlık korunan bir alandadır. Kagera Nehri'nde, batıdan gelen Mwaro Nehri'nin bir kolu tarafından şişen dört şelale var. Birçok kişi şelalenin kaynağı olduğuna inanıyor. Karera Şelaleri 2007 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası olarak korunmaya alınmıştır. Burundi’nin Rutana bölgesindeki şelaler dizisi keşfedilmeyi bekliyor. Karera Şelaleleri görünmeye değer doğal zenginlikleridir.

Burundi Gezi Rehberi

Livingstone-Stanley Anıtı

Livingstone-Stanley Anıtı at Mugere işaretleri kaşif ve misyoner Dr. konum David Livingstone ve gazeteci ve kaşif Henry Morton Stanley içinde Kasım 1871 25-27 iki gece ziyaret ederek geçirdi Burundi. Tanganyika Gölü'ne bakan en büyük şehir ve eski başkent Bujumbura'nın 12 km güneyinde yer almaktadır. Fransızca'da La Pierre de Livingstone ve Stanley olarak anılır. Bazı Burundiyanlar, Livingstone ve Stanley'nin ünlü ilk buluşmasının yapıldığı yerin, ikincisinin ünlü "Dr Livingstone, sanırım?". Livingstone ve Stanley'nin keyif aldıkları en misafirperverlerden biri olarak tanımladıkları ziyaret gibi görünüyor. 25 Kasım 1871 tarihi kayaya kazınmış olarak görülebilir. Bu taş anıt, bölgeyi ziyaret eden bu iki Avrupalının burada konakladığı yeri gösteriyor. Burundi Gezi rehberi ile keşfedin.

Burundi Gezi Rehberi

Ruvubu Ulusal Park

Ruvubu Milli Parkı, Burundi'nin doğu kıyısındaki Ruvubu Nehri'nin her iki yakasında dört vilayet ve 8 köyü kapsayan önemli miktarda araziyi kapsıyor. Ruvubu Milli Parkı, UNESCO tarafından verilen bir tavsiye üzerine 1980 yılında kuruldu. Yaklaşık 500 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Burundi'deki Ruvubu Ulusal Parkı, en çarpıcı vahşi yaşam hayvanlarının ve çiçek türlerinin anavatanıdır. Burada 18'den fazla farklı familyaya ait 44'ten fazla farklı memeli türü bulunabilir. Bu parkta 425 kuş türü de görülebilir. Bulunabilecek diğer türler arasında timsahlı sürüngenler ve birçok farklı yılan vardır. Özetlemek gerekirse, Ruvubu Ulusal Parkı'ndaki vahşi yaşam suaygırı, bufalo, timsah, leopar, maymun, antilop, aslan vb. Hayvanlardan oluşur. Burundi vizesi hakkında bilgi alınız.

Burundi Gezi Rehberi

Heha Dağı

Yaklaşık iki bin 700 metrelik yüksekliğiyle ülkenin en büyük dağı olan Mount Heha, doğa yürüyüşleri ve tırmanış yapmayı seven gezginlerin gözde ziyaret noktalarından biridir. Muhteşem manzaralarıyla göz kamaştıran bu dağ, Burundi’nin Bujumbura Rural eyaletinde bulunuyor. Eğer siz de bu şahane Afrika ülkesinin birbirinden etkileyici doğal güzelliklerini ve yerel kültürünü daha yakından keşfetmek istiyorsanız; Burundi uçak bileti kampanyalarına göz atabilirsiniz. Burundi ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep ettiği için seyahat öncesi vize işlemlerinizi tamamlamayı da ihmal etmeyin. Burundi, dört topografik bölgeye ev sahipliği yapmaktadır; Rusizi Ovası, Kongo-Nil Sırtı, merkezi plato ve Doğu ile Kuzey-Doğu'nun çöküntüleri. Genel olarak, Burundi, sıcaklıklar topografik bölgeler arasında farklılık gösterse de, 23 ila 24 santigrat derece arasında hoş bir ortalama iklime sahiptir.

Muhweza Kaplıcaları

Muhweza Kaplıcaları

Muhweza kaplıcaları, Burundi'de bulabileceğiniz bir başka benzersiz özelliktir. Nil Nehri'nin güney kaynağının 4 km güneyinde, Kibimbi sıradağlarının Kuzeydoğu kesiminin eteğinde yer alırlar. Erişim izleri iyi durumda. Muhweza kaplıcaları, yükselen yaylarla beslenen iki havzadan oluşmaktadır. Biri erkeklere, diğeri ise daha gizli olan kadınlara ayrılmıştır. İki havzanın çıkışlarından çıkan termal sular, onlara gitmek için geçtiğimiz nehre katılır. Jiji Nehri'nin bir kolunu oluşturur. Kibimbi Dağı'nın eteğinde, rahatlatan ve güçlendiren sıcak su sağlayan kaynaklar var. Ulusal Turizm Ofisi, UNDP'nin yardımıyla, sitenin havzalarını yeniden düzenlemeyi planladı, ancak bu 2012'de henüz gerçekleşmedi. Bu doğal banyolara Nil'in kaynağından başlayarak (pusula ile) büyük bir yürüyüşle de ulaşılabilir. Ülkede iki mevsim hava koşullarını oluşturur; kurak mevsim (Haziran-Eylül arası) ve yağmur mevsimi (Şubat-Mayıs arası).

National Museum of Gitega

Gitega Ulusal Müzesi

Gitega Ulusal Müzesi ( Fransızca : Musée National de Gitega , Kirundi : Iratiro ry'akaranga k'Uburundi ) 'dir milli müze arasında Burundi . Bu yer almaktadır Gitega ve altında kuruldu Belçika sömürgesi 1955 yılında müze en büyüğüdür. Burundi kamu müzeler kendi koleksiyonu tek bir odada görüntülenir rağmen. 2014 yılında haftada ortalama 20-50 ziyaretçi alıyordu. 1955 yılında kurulan müze, modernleşme ve sosyal değişimin bir sonucu olarak gerileyen Burundi halk kültüründen eserleri korumayı amaçlıyordu . Koleksiyonu , Burundi hükümdarlarının mahkemesinden eserler de dahil olmak üzere, ülkeden gelen etnografik ve tarihi nesneleri içerir. Fon eksikliği, müzenin yakın zamanda çok az satın alma yaptığı anlamına geliyor. 2015 yılında, Le Patrimoine Burundais: le Musée de Gitega adlı Burundi'deki Alman Büyükelçiliğinin desteğiyle müze koleksiyonunun bir kataloğu yayınlandı .

Burundi Gezi Rehberi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Burundi Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.