• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Burundi Ticari Vize İşlemleri

Burundi ticari vizeye başvurmak isteyen Türk pasaportu sahipleri gerekli vize bilgilerini bu sayfada bulabilirsiniz. Aşağıdaki bilgiler, özellikle vize belgeleri ve uygunluk kriterlerini içeren Burundi ticari vize gerekliliklerini bulabilirsiniz. Burundi ticari vize belgelerinin ibraz edildiği tarihte uyulması gereken genel kurallar sayfada belirtilmiştir. Daha fazla vize danışma için, Kolay vize danışmanı ile irtibata geçebilirsiniz. Burundi'ye seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları Burundi vizesi almak zorundadır. Angola Cumhuriyeti’nin pasaport ayrımı olmadığından Diplomatik (Siyah) , Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil)  pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesi vize alması gerekmez. ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Ayrıca Burundi ülkesinin sınırda vize uygulaması bulunmadığından Burundi vizeleri Ankara Burundi Büyükelçiliği'nden alınarak seyahat edilmelidir.

Burundi Ticari Vize İşlemleri

BURUNDİ TİCARİ VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLARI 

PASAPORT 

Pasaportların geçerliliği en az 6 ay geçerliliği ve iki (2) boş vize sayfası olmalıdır. 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir. Pasaportun ilk sayfası renkli fotokopisi ve varsa en son alınan Angola vizesi fotokopisi (A4 kağıt). 

FOTOĞRAF 

2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf

BURUNDİ TİCARİ VİZE BAŞVURU FORMU 

Sayfamızdan indirilmiş ve okunaklı olarak doldurulmuş iki (2) adet Burundi vizesi başvuru formu, diğer formlar kabul edilmeyecektir. Son sayfası mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. İmzalanmamış formlar geçersiz sayılmaktadır. Form siyah kalemle doldurulmuş olması gerekmektedir. Form

DAVETİYE

Burundi'de yerleşik firma tarafından gönderilen davetiye mektubu.

UÇAK VE OTEL REZERVASYONU

Uçak rezervasyonu (gidiş – dönüş) ve otel rezervasyonu (A4 kağıt)

SARI HUMMA AŞI KARTI 

Sarı humma aşı kartının orijinali ve fotokopisi (A4 kağıt), 0-3 yaş başvurular için aşı karnesi ve doğum belgesinin fotokopisi. 

ÖDEME DEKONTU 

Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu. (orjinal nüsha). Vize ücretleri, vize reddi durumlarında iade edilmez.

PDF OLARAK İNDİR

BURUNDİ TİCARİ VİZE ÜCRETLERİ

Vize Ücret Listesi
 Ticari Vize - Tek ve Çok girişli vize ( 90 gün süreli)        90,00 USD
 Transit Vize - Çift girişli vize (48 Saat)        40,00 USD
 Kolay Vize Organizasyon Bedeli (Her bir Pasaport)       250,00 TRY

 

Not: Vize ücretleri, vize reddi vb. durumlarda iade edilmez. Vizenizin reddedilmesi halinde, vize ve servis ücretleri iade edilemez. Hizmet bedeline KDV dahildir.

FOTOĞRAF ÖZELLİKLERİ

2 adet biyometrik arka fonu beyaz fotoğraf. Burundi vizesi, manuel vize uygulamasına sahip olduğundan, vesikalık fotoğrafların mutlak surette arka fonu beyaz olan 3.5 x 4.5 ebatlarında olması gerekmektedir. Burundi vizesinde kullanılacak fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Tesettürlü başvuru sahiplerinin kaşlarının bittiği noktaya kadar yüzün tamamı görünür olmalıdır. Photoshop’lu, flu ya da fazla parlak fotoğraflar kabul edilmemektedir.

İŞLEMRESİ

Ticari Vize başvuruları haftanın Pazartesi'den Perşembe'ye günleri alınmaktadır ve yapılan başvurular 15 günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

BURUNDİ TİCA VİZE BAŞVURU FORMU

Burundi Ticari Vize Başvuru Formu

Burundi Ticari Vize İşlemleri, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Burundi Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.