• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Burundi Turistik Vize İşlemleri

T.C. vatandaşlarının Burundi Cumhuriyeti'ne seyahat etmeden önce vize almaları gerekmektedir. Vizeler Burundi Büyükelçiliği'nden temin edilebilir. Burundi ziyaretinizin amacına bağlı olarak İş Vizesi, Turist Vizesi, Ziyaret Vizesi, Resmi Vize, Diplomatik Vize, Öğrenci/Araştırma Vizesi, Transit Vize, Mürettebat Vizesi ve daha birçok ülkeye başvurabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunmadan önce lütfen hangi vize türüne başvurabileceğinizi kontrol edin.

Nisan 2015 itibariyle, Burundi hükümeti havaalanında veya diğer varış limanında vize vermeyi durdurdu. Bu nedenle, Ankara'da bulunan Burundi Büyükelçiliği aracılığıyla Burundi için vize almak için gereklidir. Başvuruyla ilgili sorular olması veya vize başvurusunu desteklemek için ek materyallere ihtiyaç duyulması durumunda, siz ve vizeyi veren Burundi yetkilisi arasında bir irtibat görevi görebiliriz.

Burundi Turistik Vize İşlemleri

BURUNDİ TURİSTİK VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLARI 

PASAPORT 

Pasaportların geçerliliği en az 6 ay geçerliliği ve iki (2) boş vize sayfası olmalıdır. 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir. Pasaportun ilk sayfası renkli fotokopisi ve varsa en son alınan Angola vizesi fotokopisi (A4 kağıt). 

FOTOĞRAF 

2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf

BURUNDİ TURİSTİK VİZE BAŞVURU FORMU 

Sayfamızdan indirilmiş ve okunaklı olarak doldurulmuş iki (2) adet Burundi vizesi başvuru formu, diğer formlar kabul edilmeyecektir. Son sayfası mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. İmzalanmamış formlar geçersiz sayılmaktadır. Form siyah kalemle doldurulmuş olması gerekmektedir. Form

UÇAK VE OTEL REZERVASYONU

Uçak rezervasyonu (gidiş – dönüş) ve otel rezervasyonu (A4 kağıt)

SARI HUMMA AŞI KARTI 

Sarı humma aşı kartının orijinali ve fotokopisi (A4 kağıt), 0-3 yaş başvurular için aşı karnesi ve doğum belgesinin fotokopisi. 

ÖDEME DEKONTU 

Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu. (orjinal nüsha). Vize ücretleri, vize reddi durumlarında iade edilmez.

PDF OLARAK İNDİR

BURUNDİ TURİSTİK VİZE ÜCRETLERİ

Vize Ücret Listesi
 Turistik Vize - Tek ve Çok girişli vize ( 90 gün süreli)        90,00 USD
 Transit Vize - Çift girişli vize (48 Saat)        40,00 USD
 Kolay Vize Organizasyon Bedeli (Her bir Pasaport)       250,00 TRY

 

Not: Vize ücretleri, vize reddi vb. durumlarda iade edilmez. Vizenizin reddedilmesi halinde, vize ve servis ücretleri iade edilemez. Hizmet bedeline KDV dahildir.

FOTOĞRAF ÖZELLİKLERİ

2 adet biyometrik arka fonu beyaz fotoğraf. Burundi vizesi, manuel vize uygulamasına sahip olduğundan, vesikalık fotoğrafların mutlak surette arka fonu beyaz olan 3.5 x 4.5 ebatlarında olması gerekmektedir. Burundi vizesinde kullanılacak fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Tesettürlü başvuru sahiplerinin kaşlarının bittiği noktaya kadar yüzün tamamı görünür olmalıdır. Photoshop’lu, flu ya da fazla parlak fotoğraflar kabul edilmemektedir.

İŞLEMRESİ

Turistik Vize başvuruları haftanın Pazartesi'den Perşembe'ye günleri alınmaktadır ve yapılan başvurular 15 günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

BURUNDİ TURİSTİK VİZE BAŞVURU FORMU

Burundi Turistik Vize Başvuru Formu

Burundi Turistik Vize İşlemleri, Burundi ticari vize, Burundi turistik vize işlemleri, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Fransa vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Burundi vize işlemleri, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Burundi Vize işlemleri ve ülke bilgisi danışmanınız.