• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Burundi Turistik Vize, Burundi vizesi işlem bilgileri !

Burundi Turistik Vize için Gerekli Evraklar Listesi

2 Adet Burundi vize başvuru formu. Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ( siyah kalemle doldurulmuş) ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Burundi ülkesine planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport. Vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.

Arka fon beyaz ve 3 aydan eski olmayan 3,5 x 4,5 cm ebatlarında, omuzların da göründüğü, GÖZLÜKSÜZ biyometrik fotoğraf, 2 adet. Yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Tesettürlü başvuru sahiplerinin kaşlarının bittiği noktaya kadar yüzün tamamı görünür olmalıdır. Photoshop’lu, flu ya da fazla parlak fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Planlanan seyahatin gidiş-dönüş bilgilerini ve yolcu ismini içeren uçak ya da diğer ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler. Uçak rezervasyonlarında PNR kodunun olması gereklidir. Türkiye’den çıkış ve dönüşü göstermelidir. Diğer ülkelere geçiliyor ise ulaşım araçlarının rezervasyonları mutlaka sunulmalıdır. Charter uçuşlarda seyahat acentesi charter sözleşmesini sunmalıdır. Mail çıktısı ya da ekran görüntüsü

Başvuru sahibi çalışan ya da iş yeri sahibiyse, Burundi Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış, iş yerinin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı orijinal İngilizce dilekçe. Başvuru sahibi çalışmayan ise boş A4 kağıda vize talep dilekçesi. Seyahat tarihlerinin mutlaka yazması ve uçak ve otel tarihlerini kapsaması gerekmektedir. Seyahat masrafları şirket tarafından karşılanıyorsa belirtilmelidir.

Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı adresi ve bütün yolcuların tam isimlerinin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. Diğer ülkelere geçiş yapılacak ise oradaki konaklama bilgileri de aynı şekilde sunulmalıdır. Seyahat planında en uzun süre kalınacak ülkenin İspanya olması gereklidir. Mail çıktısı ya da ekran görüntüsü

Sarı Humma, genellikle Afrika ülkelerine gidecek olan olan vatandaşlara uygulanan tedbir amaçlı aşı nedeniyle sorgulanıyor. Ülkemizde her ne kadar az görülse de yurtdışına çıkacak olan vatandaşların gündem maddeleri arasında yer alıyor. Uluslararası Aşı ve Profilaksi Sertifikası ile kontrol altında tutulan Sarı Humma aşısı, ülke girişlerinde kontrol edilmektedir. Peki, sivrisinek aracılığıyla bulaşan Sarı Humma hastalığının aşısı nerede yapılır?

 

Burundi ticari vize başvurunuz esnasında vize ücretleri. (Burundi Vize Ücretleri)

Burundi Ticari Vize - Tek GirişUSD90,00K.D.V. Muaf
Burundi Ticari Vize - Çok GirişUSD90,00K.D.V. Muaf
Hizmet BedeliTRY350,00K.D.V. Dahil

 

Not: Acentalar ve özel gruplar için teklif isteyiniz. Ödemeler nakit olarak elden kabul edilmektedir.

 

Burundi turistik vize bilgi sayfasına hoşgeldiniz.

Burundi turistik vize Hakkında:

Burundi turistik vize işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara Burundi Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Burundi vize başvurusu büyükelçiliğe şahsi olarak veya Kolay vize Danışmanımız ile başvuru yapılmaktadır. Burundi vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Burundi seyahati olan Bordo renk Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Burundi vizesi almaları zorunludur. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır. Burundi Büyükelçiliğe başvurular hafta içi hergün 09:00 ila 17:00 saatleri arasında yapılacaktır. Başka saatlerde başvurular yapılmamaktadır.

Burundi vize başvuru formu;

Burundi vize başvuru formları, Konsoloslukların internet üzerindeki adreslerinden, Konsoloslukların kendisinden veya linkten temin edebilirsiniz. Burundi vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem, büyük harf ve siyah kalem ile başvuru evraklarında verecek olduğunuz bilgileri destekleyecek şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme (İşaretli olana bölümü taşırmadan) imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlamış olursunuz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını Burundi Büyükelçiliği dikkate alacaktır.

Burundi vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belgedir. Burundi vize başvuru formu doldurulması zorunlu olan bu belge, başvuru işlemlerinizin ilk adımını oluşturmanıza yarayacaktır. Burundi vize turistik başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurulmalıdır. Burundi Büyükelçiliği başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulmanız gerekecektir. 

Pasaport;

Pasaportun 6 ay geçerliliği ve 2 adet boş vize sayfası olmalıdır. Pasaportla birlikte kimlik sayfasının ve işlenmiş vize sayfalarının fotokopisi ibraz edilmelidir.

Otel Rezervasyonu;

Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı adresi ve bütün yolcuların tam isimlerinin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. Diğer ülkelere geçiş yapılacak ise oradaki konaklama bilgileri de aynı şekilde sunulmalıdır. Seyahat planında en uzun süre kalınacak ülkenin Burundi olması gereklidir.

Vize Talep Dilekçesi;

Burundi'ye gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler, Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dokümanlar, Burundi Büyükelçiliği, ticari vize başvurularında bulunan şahıslar İçin yazılması gereken dilekçe İçeriği Burundi turistik vize başvuru sahibinin adı, soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin içeriği yine ziyaret edeceği şirketin ismi, hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair İngilizce dilekçe olmalıdır.

Sarı Humma Aşı Karnesi

Güney Amerika ve Afrika kıtasındakiler başta olmak üzere bazı ülkeler seyahat öncesi aşı yaptırmanızı gerektirir. Sağlıklı seyahat için gerekli aşıları yaptırarak önleminizi alın. Sarı Humma ’nın Orta Afrika’da görüldüğü ülkeleri şöyle sıralayabiliriz: Angola, Benin, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo Cumhuriyeti, Fildişi Sahili, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Etiyopya, Gabon, Gambiya, Gana, Gine-Bissau, Kenya, Liberya, Mali, Moritanya, Nijer, Nijerya, Senegal, Sierra Leone, Güney Sudan, Sudan, Togo, Uganda.

Başvuru Süreci;

Değerli ziyaretçimiz Burundi Büyükelçiliği ortalama olarak Burundi turistik vize işlemlerini 15 iş gününde sonuçlandırmaktadır. Burundi ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde Burundi Büyükelçiliği hizmet vermemektedir. Burundi vize başvurunuzu tatil günlerini göz önüne alarak planlamanızı rica ederiz. Burundi vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz başvurunuzu en az 1 ay önce yapmanızı öneririz. 

Burundi Turistik Vize İşlemleri, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi ve Cibuti Vizesi. Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi ve Kamboçya Vizesi. Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi ve Zambiya Vizesi. Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi ve İsviçre Vizesi. İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Burundi Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.