Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Burundi Ülke Bilgisi, Burundi’yi kolay vize ile Keşfet !

Burundi Ülke Bilgisi

Burundi ülke bilgisi; Burundi ya da resmî adı ile Burundi Cumhuriyeti, Afrika kıtasının orta bölümünün doğu kısmında yer alan ve denize kıyısı bulunmayan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Ruanda, Tanzanya ve büyük bir kısmı Tanganika Gölü ile olmak üzere Demokratik Kongo Cumhuriyeti oluşturmaktadır. Ülkenin başkenti Bujumbura'dır. Ülke ismi Bantu dilinde Rundiler'in yaşadığı ülke anlamına gelmektedir. Ön ek olan bu- (bu-rundi=Rundilerin yaşadığı ülke=Burundi) eki fiilerin önüne geliyor olup, bu ön ek ülke isimlerinde ku, ru hecelerinin yanı sıra u tanımlık hali eklenerek kullanılmaktadır. Rundilerin kullandığı dil olan Kirundi de aynı yapıdan gelmekte olup ki öne eki kullandığı dil anlamında kullanılmakta olup, Rundilerin kullandığı dil anlamına gelmektedir.

Burundi ülke bilgisi ve vize bilgisi; Burundi’ye seyahat edecek Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Burundi vizesine tabidirler. Burundi Devleti’nin Türkiye dış temsilcisi olarak Burundi Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Fahri Burundi Konsolosluğu  görev  yapmaktadır.

Burundi ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Ekvator’a yakın konumda bulunan Burundi’de genel olarak tropikal iklim görülse de bölgeler arasında değişiklikler bulunmaktadır. Bir çok yerde gündüz ve gece sıcaklıkları arasında ciddi bir fark bulunur. Plato bölgesinde yıllık sıcaklık 20°C civarındayken, Tanganyika gölü çevresinde sıcaklıklar 23°C’ye kadar çıkmaktadır. Burundi Turları için arayınız.

Burundi ülke bilgisi ve ekonomisi; Burundi ekonomisi, ekilebilir alanların az olmasına rağmen, işgücünün % 90’ının istihdam edildiği tarıma dayanmaktadır. Başlıca tarım ürünleri kahve ve çaydır. Kahve, Burundi ihracatının yaklaşık 3/4’ünü teşkil etmektedir; ancak ihracat ülke ekonomisinin çok küçük bir kısmını oluşturmaktadır. Afrikadaki en az gelişmiş ülkelerdendir.

Burundi ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Burundi’ye Kampala Büyükelçiliğimiz akreditedir. Burundi’nin Ankara Büyükelçiliği  2014’te açıldı. Ülkemizin Burundi’nin başkenti Bujumbura’da Büyükelçilik açma süreci Haziran 2017’de başlatıldı. Eski Uluslararası İşbirliği Bakanı Laurent Kavakure, 28 Ağustos 2014 tarihinde ülkemizde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı devir teslim törenine katıldı.

Burundi ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Burundi’ye Kampala Büyükelçiliğimiz akreditedir. Burundi’nin Ankara Büyükelçiliği  2014’te açıldı. Ülkemizin Burundi’nin başkenti Bujumbura’da Büyükelçilik açma süreci Haziran 2017’de başlatıldı. Eski Uluslararası İşbirliği Bakanı Laurent Kavakure, 28 Ağustos 2014 tarihinde ülkemizde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı devir teslim törenine katıldı. 

Burundi ülke bilgisi ve otel bilgisi; kolayvize.org la en iyi Burundi otellerini bulabilirsiniz. Burundi için otel rezervasyonu yaptığınızda mükemmel odayı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla popüler büyük otellerde dahil olmak üzere sizin için araştırabiliriz. Burundi en iyi otelleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. Burundi otel talepleriniz için arayınız.


Burundi vizesi, Burundi ülke hakkında, Burundi ticari vizesi, Burundi bayrağı, Burundi ekonomisi, Burundi başkenti, Burundi - Türkiye ilişkileri, Burundi uçak bileti, Burundi otel konaklaması, Burundi ulaşım, Burundi nasıl gidilir, Burundi idari yapı, Burundi komşuları, Burundi gece hayatı, Burundi nüfus yapısı, Burundi yönetim şekli, Burundi’de etnik gruplar, Burundi Ankara Büyükelçiliği, Burundi İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Burundi hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Burundi Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA