• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Burundi Vizesi, Burundi vize hakkında önemli bilgiler

Burundi Ticari Vize

Burundi’ye seyahat etmek isteyen Diplomatik (Siyah),  Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umumi (Bordo) pasaporta sahip tüm Türk Vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Burundi Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyetine uyguladığı herhangi bir vize muafiyet uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklarla ilgili net bilgi için ilgili ülkenin Konsolosluk ya da Danışmanımıza başvurulmalıdır.

Burundi Turistik Vize

Burundi’ye turistik amaçlı yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vize izin süresi 90 gün ile sınırlıdır. Daha fazla detay veya Burundi vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin! Burundi turistik vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Burundi vize işlemleri için arayınız.

Burundi Ziyaretçi Vizesi

Burundi'de yaşayan veya ülkeyi ziyaret eden tüm vatandaşların güvenliği, Kurumların en önemli önceliği olmaya devam etmektedir. Burundi, dünyanın her köşesinden birçok havayolu ile dünyaya bağlıdır. Bu yüzden Burundi destinasyonların tadını çıkarma fırsatını kaçırmayın. Bunun için artık ekspres vize imkanı yok. Bu tedbir diplomatik veya hizmet pasaportu sahipleri için geçerli değildir. Hizmet almak için iletişim kurunuz.

Burundi Evrak Onayı

Evrak tasdik işlemleri bulunan evrakları; imza, mühür ve apostil gibi gerekli onayların alınmasının ardından bunların doğruluklarını tespit amacıyla bu işlemler yapılmaktadır. Bu aşamaların her biri evrak tasdik sürecini oluşturur. Evrakların hazırlanması belirli aşama şeklinde ilerletilmesi; mühür, onay ve imza gibi konularda ve konsolosluğa iletme noktasında hatasız bir şekilde sizin yerinize bu işlemleri yapacak olan danışmanımızdan bilgi alınız.

Burundi vizesi, Burundi ticari vize, Burundi vize işlemleri ...

Burundi Vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Burundi Dışişleri Bakanlığı’ndadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Burundi vize başvurusu büyükelçiliğe Danışmanımız tarafından başvuru yapılmaktadır. Burundi başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Burundi vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Burundi başvuru formları ücretsizdir. Formlara ek olarak acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir.

Vize Başvurusu

Burundi vize başvurusunda bulunmak üzere Burundi Dışişleri Bakanlığı'na veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz Danışmanımız tarafından bilgilendirileceksiniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Burundi temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur. Burundi vize işlemleri hizmeti almak için iletişim kurunuz.

Başvurusu Değerlendirme Süreci

Burundi'nin Dışişleri Bakanlığı başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 10 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Burundi vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Burundi vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Burundi'ye giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Burundi ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar...

Burundi Vizesi, Burundi ticari vize, Burundi turistik vize işlemleri, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Fransa vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Burundi vize işlemleri, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Burundi Vize işlemleri ve ülke bilgisi danışmanınız.