• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Burundi Ziyaretçi Vizesi, Burundi vize işlem bilgileri

Burundi Ziyaretçi Vizesi için Gerekli Evraklar Listesi

Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ( siyah kalemle doldurulmuş) ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Talep edilen Burkina Faso Ticari vizesi bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaportun en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportun ilk sayfası renkli fotokopisi ve varsa en son alınan Burkina Faso vizesi (A4 kağıt). Ayrıca pasaport fotokopisi.

Rötuşsuz, Arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında ve tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf gereklidir.

Uçak rezervasyonu (gidiş – dönüş ve A+ kağıt)

Bütün başvuru sahipleri tarafından yazılmış gidilecek ülkenin elçilik/konsolosluğuna hitaben; gidiş amacını, gidilecek şehri, gidiş-dönüş tarihini ve seyahat planını kapsayan vize talep dilekçesi.

Sarı Humma, genellikle Afrika ülkelerine gidecek olan olan vatandaşlara uygulanan tedbir amaçlı aşı nedeniyle sorgulanıyor. Ülkemizde her ne kadar az görülse de yurtdışına çıkacak olan vatandaşların gündem maddeleri arasında yer alıyor. Uluslararası Aşı ve Profilaksi Sertifikası ile kontrol altında tutulan Sarı Humma aşısı, ülke girişlerinde kontrol edilmektedir. Peki, sivrisinek aracılığıyla bulaşan Sarı Humma hastalığının aşısı nerede yapılır?

 

Aile üyeleri veya arkadaşlar tarafından bir davet mektubu.

Burundi vizesi başvurunuz esnasında vize ücretleri. (Burundi Vize Ücretleri)

Burundi Turistik Vize - Tek GirişUSD90,00K.D.V. Muaf
Burundi Turistik Vize - Çok GirişUSD90,00K.D.V. Muaf
Hizmet BedeliTRY350,00K.D.V. Dahil

 

Not: Acentalar ve özel gruplar için teklif isteyiniz. Ödemeler nakit olarak elden kabul edilmektedir.

 

Burundi ziyaretçi vizesi bilgi sayfasına hoşgeldiniz.

Burundi ziyaretçi vizesi hakkında:

Burundi vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara Burundi Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Burundi vize başvurusu büyükelçiliğe şahsi olarak veya Kolay vize Danışmanımız ile başvuru yapılmaktadır. Burundi vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Burundi seyahati olan Bordo renk Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Burundi vizesi almaları zorunludur. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır.

Burundi vize başvuru formu;

Burundi vize başvuru formları, Konsoloslukların internet üzerindeki adreslerinden, Konsoloslukların kendisinden veya linkten temin edebilirsiniz. Burundi vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem, büyük harf ve siyah kalem ile başvuru evraklarında verecek olduğunuz bilgileri destekleyecek şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme (İşaretli olana bölümü taşırmadan) imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlamış olursunuz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını Burundi Büyükelçiliği dikkate alacaktır.

Burundi vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belgedir. Burundi vize başvuru formu doldurulması zorunlu olan bu belge, başvuru işlemlerinizin ilk adımını oluşturmanıza yarayacaktır. Burundi vize ziyaretçi başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurulmalıdır. Burundi Büyükelçiliği başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulmanız gerekecektir. 

Pasaport;

Pasaportun 6 ay geçerliliği ve 2 adet boş vize sayfası olmalıdır. Pasaportla birlikte kimlik sayfasının ve işlenmiş vize sayfalarının fotokopisi ibraz edilmelidir.

Davetiye;

Burundi'de yerleşik firma tarafından gönderilen davetiye mektubu ve imzalayan kişinin kimlik fotokopisi. Burundi'de ikamet eden davet sahibi olan gerçek veya tüzel kişiden davet mektubu temin edilmelidir Davet mektubu davet sahibi veya firma yetkilisi tarafından imzalanmış olmalıdır.. Davet mektubuna kişinin varsa Burundi ulusal kimlik kartı fotokopisi eklenmelidir.

Vize Talep Dilekçesi;

Burundi ülkesine gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler, Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dokümanlar, Burundi Büyükelçiliği, ziyaretçi vize başvurularında bulunan şahıslar İçin yazılması gereken dilekçe İçeriği Burundi ziyaret vize başvuru sahibinin adı, soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin içeriği yine ziyaret edeceği şirketin ismi, hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair İngilizce dilekçe olmalıdır.

Sarı Humma Aşı Karnesi

Güney Amerika ve Afrika kıtasındakiler başta olmak üzere bazı ülkeler seyahat öncesi aşı yaptırmanızı gerektirir. Sağlıklı seyahat için gerekli aşıları yaptırarak önleminizi alın. Sarıhumma’nın Orta Afrika’da görüldüğü ülkeleri şöyle sıralayabiliriz: Angola, Benin, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo Cumhuriyeti, Fildişi Sahili, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Etiyopya, Gabon, Gambiya, Gana, Gine-Bissau, Kenya, Liberya, Mali, Moritanya, Nijer, Nijerya, Senegal, Sierra Leone, Güney Sudan, Sudan, Togo, Uganda.

Başvuru Süreci;

Değerli ziyaretçimiz Burundi Büyükelçiliği ortalama olarak Burundi ticari vize işlemlerini 15 iş gününde sonuçlandırmaktadır. Burundi'nin ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde Burundi Büyükelçiliği hizmet vermemektedir. Burundi  vize başvurunuzu tatil günlerini göz önüne alarak planlamanızı rica ederiz. Burundi vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz başvurunuzu en az 1 ay önce yapmanızı öneririz. 

Burundi Ziyaretçi vizesi İşlemleri, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Burundi Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.