Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Butan Ülke Bilgisi, Butan’ı gitmeden keşfet !

Butan Ülke Bilgisi

Butan ülke bilgisi, Batısında ve güneyinde Hindistan'ın, kuzeyinde Çin'in yer aldığı Bhutan'ın coğrafî konumu 27-30 Kuzey enlemi, 90-30 Doğu boylamı üzerindedir. Ülkenin toplam yüzölçümü 47,000 km² olup 1,075 km'lik bir kara sınırına sahiptir. Ülkenin sınırlarından 470 km'si Çin ile 605 km'si ise Hindistan'ladır. Ülke, dağlık bir arazi üzerine kuruludur. Ancak iklim çeşitlilik göstermektedir. Kuzey ovalarda tropikal iklim hâkimdir. Orta kısımdaki vadilerde kışlar soğuk, yazlar sıcak geçer. Himalayalar'da ise kışlar sert, yazlar serindir. Ülkede birkaç verimli ova ve ağaçsız bozkır yer almaktadır. Ülkenin en düşük rakımlı yeri, Drangme Chhu (97 m) adındaki bölgedir. Buna karşılık en yüksek rakımlı noktası Kula Kangri'nin zirvesi olup tam 7.553 m'dir. Ülkede kereste, alçıtaşı, kalsiyum karbür, hidro güç sanayileri yapılmaktadır. Ancak ülkede tarıma elverişli arazi hemen hemen yoktur. Ülkedeki tarıma elverişli alan oranı %2, otlaklar %6, ormanlık arazi %66 kadardır. Ülkedeki arazilerin sadece 340 km² kadarı sulanabilmektedir. Ülkede tüm yıl boyunca sert fırtınalar, yağış sezonu boyunca yaygın toprak kaymaları görülmektedir.

Butan ülke bilgisi ve Butan vizesi; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Türkiye Cumhuriyeti Pasaport hamilleri Butan’a yapacakları seyahatlerinde vizeye tabidir. Butan’da T.C. Büyükelçiliği bulunmamaktadır. En yakın T.C. Büyükelçiliği Dakka’dadır. Butan’da terör tehlikesi düşüktür. Yapılması Olunan Aşılar: Butan’a gitmeden önce grip aşısı olunmasında da fayda görülür.

Butan ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Bhutan Dünyada Asya’nın son cenneti olarak adlandırılır ve gezginler tarafından adından sıkça söz ettirir. Modernleşme ve kalkınma hamleleri yapan Bhutan Krallığı önceliğini kültürüne ve doğasına vermiştir. Dünyada ilk kez sokakta sigara içme yasağı koyan ülkedir. Butan gezileriniz için Kolay Vize acentamızdan teklif isteyiniz.

Butan ülke bilgisi ve Butan ekonomisi; Kalkınma Yardımları: Butan’da 10 - 14 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen “Yeddiemin Fonu Hayati İlaçlar ve Geleneksel Aşılar Donörler Toplantısı”nda ülkemiz kalkınma yardım faaliyetlerimiz çerçevesinde projeye 50 bin ABD USD nakdi katkı sağlanmıştır. Bu katkılar, 2015 yılı Kasım ayında ilgili Butan makamlarına intikal ettirilmiştir.

Butan ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Ülkemiz Butan’ı uzun bir süre önce tanımış olmakla beraber, ülkelerimiz arasındaki diplomatik ilişkiler 26 Eylül 2012 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu sırasında Sayın Bakanımız ve Butan Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı tarafından imzalanan Ortak Deklarasyon’la kurulmuştur. Yeni Delhi Büyükelçiliğimiz Butan’a akreditedir.

Butan ülke bilgisi ve butan uçak bileti; Türkiye’den direk uçuş seferleri bulunmuyor. İsterseniz Hindistan, Tibet ve Tayland üzerinden aktarmalı Bhutan Paro Havaalanına ulaşabilir, ya da isterseniz Hindistan’a Uçak ile gidip, Jaigon–Phuentsholing sınır kapısından kara yolu ile giriş yapabilirsiniz. Butan’a ulaşım milli havayolu Druk Air ile Hindistan, Bangladeş, Tayland veya Nepal’den sağlanır.

Butan ülke bilgisi ve Butan otel konaklama; Butan otellerinde büyük indirimler. Butan konaklamak için en iyi oteller. En ucuz Butan Otelleri. Butan otel rezervasyonunuzda en düşük fiyat garantisi. Otelleri, hostelleri ve apart daireleri fiyat. Butan otelleri ve Butan otel fiyatları için teklif alınız. Acentamız Kolay vize grup ve münferit ekonomik otel rezervasyonlarınız için teklif alınız.


Butan Vizesi, Butan ülke hakkında, Butan ticari vizesi, Butan bayrağı, Butan ekonomisi, Butan başkenti, Butan - Türkiye ilişkileri, Butan uçak bileti, Butan otel konaklaması, Butan ulaşım, Butan nasıl gidilir, Butan idari yapı, Butan komşuları, Butan gece hayatı, Butan nüfus yapısı, Butan yönetim şekli, Butan’da etnik gruplar, Butan Ankara Büyükelçiliği, Butan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Butan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Butan Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA