Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Çad Ülke Bilgisi, Çad’ı kolay vize ile keşfet !

Çad Ülke Bilgisi

Çad ülke bilgisi; Çad (Fransızca: Tchad; Arapça: تشاد‎), Orta Afrika'da, denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Kuzeyinde Libya, batısında Nijer, Nijerya ve Kamerun, güneyinde Orta Afrika Cumhuriyeti, doğusunda ise, Sudan yer alır. Ülkenin büyük kısmı Sahra Çölü ile kaplıdır. Ülke adını bir zamanlar Afrika'nın ikinci büyük gölü iken şimdi normal büyüklüğünün %10'una kadar küçülmüş olan Çad Gölü'nden almakta olup belki de bu yüzden bazı yazarlarca "Afrika'nın ölü kalbi" olarak da nitelendirilmiştir. En yüksek tepesi Emi Koussi dağı olup, en büyük kenti ise aynı zamanda başkent olan N'Djamena'dır. Ülkenin en büyük etnik topluluğu Müslüman Gouran halkı olmakla birlikte yakın zamanda İslam veya Hristiyanlığa geçmiş çok sayıda etnik topluluğun yanı sıra kırsal alanda animizm ve çeşitli yerel inançları sürdüren halkları da barındırmaktadır.

türk-bayrak_pasaport

Çad ülke bilgisi ve vizesi; Hizmet, Hususi ve Umumi pasaport hamili vatandaşlarımız vizeye tabidir. Ülke genelinde, yabancıların fotoğraf çekmesi konusunda hassasiyet bulunmakta olup, fotoğraf makinesi ve cep telefonu gibi cihazlara el konulabilmektedir. Başkent Encemine’nin dışında yerleşim yerlerine özellikle karayoluyla seyahat etmek isteyen yabancılar, yerel makamlardan izin almalıdır.

Çad ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Çad, Kamerun, Nijerya ve Nijer ülkelerinin kesiştiği noktada bulunmaktadır. Yağışa veya sıcaklığa göre çevresi 10 bin ila 20 bin kilometrekare arasında gidip gelen gölün kıyı uzunluğu tam 650 kilometrekare iken yüzey rakımı 286 metredir. Göl içerisinde Kindjera, Isseirom, Dabouroum, Kofia, Kika, Ngelea, Kalom ve Malal gibi birçok ada yer alır.

Çad ülke bilgisi ve ekonomisi; Çad, altın ve uranyum madenleri açısından zengin bir ülkedir. Öte yandan ülkedeki altın madenlerinden, henüz yeterli imkanlar oluşmadığı için sınırlı oranda istifade edilebilmektedir. Ülkede 2003 yılından itibaren önemli sayılabilecek miktarda petrol üretilmeye başlanmıştır. Ülke nüfusunun %85’inin geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. 

Çad ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Ülkemiz ve Çad arasındaki siyasi ilişkiler 16. yüzyıla kadar geriye gitmektedir. Cumhuriyet tarihimizde, Modern Çad’la siyasi ilişkilerimiz 1969 yılında Nijerya’da mukim Büyükelçiliğimizin Çad’a akredite olmasıyla yeniden tesis edilmiş, bilahare Trablus Büyükelçiliğimiz Çad’a akredite olmuştur. Çad’ın Ankara Büyükelçiliği ise 10 Aralık 2014’te açılmıştır.

Çad ülke bilgisi ve uçak bileti; kolayvize.org sizin için en ucuz ve en ekonomik uçak biletlerini bulmanıza yardımcı olur. İstanbul - Çad arası seferler Air France, Türk Hava Yolları, Ethiopian Airlines firmaları tarafından yapılmaktadır. İstanbul - Çad arası en ucuz ve en ekonomik uçak biletlerini öğrenebilmek için sitemizin iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çad uçak bileti için arayınız.

Çad ülke bilgisi ve otel konaklama bilgisi; www.kolayvize.org ile en mükemmel çad otelleri parmağımızın ucunda. Çad başkenti otelleri ve N’Djamena otel rezervasyonu yaptığınızda mükemmel odayı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla, popüler büyük oteller de dâhil olmak üzere, otel karşılaştırmasını daha kolay hale getirdik. Çad otelleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.


Çad vizesi, Çad ülke hakkında, Çad ticari vizesi, Çad bayrağı, Çad ekonomisi, Çad başkenti, Çad - Türkiye ilişkileri, Çad uçak bileti, Çad otel konaklaması, Çad ulaşım, Çad nasıl gidilir, Çad idari yapı, Çad komşuları, Çad gece hayatı, Çad nüfus yapısı, Çad yönetim şekli, Çad’da etnik gruplar, Çad Ankara Büyükelçiliği, Çad İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Çad hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Çad Turizm ve gezilecek yerler.

 

Hemen ARA