• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Cezayir Çalışma Vizesi, Cezayir vize işlem bilgileri

Cezayir Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar Listesi

2 Adet Cezayir vize başvuru formu. Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ( siyah kalemle doldurulmuş) ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Cezayir Ticari Vize başvurusu için vize isteyen adayları yetkililer detaylı bir araştırmaya tabi tutarak, verdikleri bilgilerin doğruluğu teyit edeceklerdir. Başvuru formu Kolay Vize Danışmanı tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.

Cezayir ülkesine planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport. Vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.

Pasaportu bulunmayan adayların her şeyden önce pasaport başvurusunda bulunarak pasaport almaları gerekmektedir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden alınan randevu ile gerekli evraklar tamamlanarak pasaport başvurusunda bulunulabilir. Yırtık veya deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular olumsuz sonuçlandırılmakta ve pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanarak başvuruda kullanılması gerekmektedir.

Arka fon beyaz ve 3 aydan eski olmayan 3,5 x 4,5 cm ebatlarında, omuzların da göründüğü, GÖZLÜKSÜZ biyometrik fotoğraf, 2 adet. Yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Tesettürlü başvuru sahiplerinin kaşlarının bittiği noktaya kadar yüzün tamamı görünür olmalıdır. Photoshop’lu veya flu fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Çalıştığınız Şirketin antetli kağıdına Cezayir konsolosluğuna hitaben İNGİLİZCE yazılmış, şirket kaşesi basılmış ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe. Dilekçede işe başlangıç tarihi, net aldığınız maaş ve şirketteki göreviniz mutlak suretle belirtilmelidir. Dilekçede ayrıca Cezayir'e yapacağınız seyahatin gidiş ve dönüş tarihleri ile birlikte seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.

Cezayir vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi.

Cezayirli ortaktan gelen davet mektubu (ikametgah APC tarafından yasallaştırılmıştır) veya vize başvuru sahibinin işveren kuruluşundan görevlendirme mektubu. Davet eden kuruluş tarafından otel rezervasyonu veya teminat belgesi. Cezayir'den davetiye gönderen "Cezayir Firmasının" Sicil Gazetesi fotokopisi.

Cezayir ülkesinde bulunan şirket tarafından yollanmış, üzerinde seyahat tarihlerinin ve ilgili kişilerin tam isimlerinin ve şirketin adresinin yazdığı, güncel tarihli ( son bir aylık) İngilizce davetiye. Davetiyenin antetli kağıtta ve kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Burundi seyahati için vize alma konusunda en kolay yöntemlerden bir tanesi Burundi'den davetiye almaktır. Yurtdışında yaşayan aile üyesi ya da arkadaşı ziyaret etmek için vize başvurusu yapıldığında ziyaret edilecek kişi tarafından davetiye gönderilmesi vize alma işlemini daha da kolaylaştırmaktadır.

Planlanan seyahatin gidiş-dönüş bilgilerini ve yolcu ismini içeren uçak ya da diğer ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler. Uçak rezervasyonlarında PNR kodunun olması gereklidir. Türkiye’den çıkış ve dönüşü göstermelidir. Diğer ülkelere geçiliyor ise ulaşım araçlarının rezervasyonları mutlaka sunulmalıdır. Charter uçuşlarda seyahat acentesi charter sözleşmesini sunmalıdır. Mail çıktısı ya da ekran görüntüsü

Cezayir ticari vize başvurunuz esnasında vize ücretleri. (Cezayir Vize Ücretleri)

Cezayir Ticari Vize - Tek GirişEUR40,00K.D.V. Muaf
Cezayir Ticari Vize - Çift GirişEUR60,00K.D.V. Muaf
Cezayir Ticari Vize - Çok GirişEUR100,00K.D.V. Muaf
Hizmet BedeliTRY350,00K.D.V. Dahil

 

Not: Acentalar ve özel gruplar için teklif isteyiniz. Ödemeler nakit olarak elden kabul edilmektedir.

 

Cezayir çalışma vizesi bilgi sayfasına hoşgeldiniz.

Cezayir Çalışma Vizesi Hakkında:

Cezayir vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi Ankara Büyükelçiliği / İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu’ndadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Cezayir vize başvurusu büyükelçiliğe veya Konsolosluğa şahsi olarak veya Kolay vize Danışmanımız ile başvuru yapılmaktadır. Cezayir vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Cezayir çalışma vizesi (işçi vizesi) Cezayir’e çalışmak için gitmek isteyen vatandaşların başvurması gereken vize türüdür. Cezayir'e yapılacak olan girişleri farklı kategorilere ayırarak hem başvuru sahiplerini gereksiz evraklar ile uğraştırmamayı hem de girişlerin kontrol altına alınmasını amaçlamaktadır. Cezayir çalışma vizesi hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için sitemizi takip edebilir, vize başvurusu ve diğer konulardaki sorularınız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir vize başvuru formu;

Cezayir vize başvuru formları, Konsoloslukların internet üzerindeki adreslerinden, Konsoloslukların kendisinden veya linkten temin edebilirsiniz. Cezayir vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme (İşaretli olana bölümü taşırmadan) imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlamış olursunuz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını Cezayir Büyükelçiliği dikkate alacaktır.

Cezayir çalışma vizesi talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belgedir. Cezayir vize başvuru formu doldurulması zorunlu olan bu belge, başvuru işlemlerinizin ilk adımını oluşturmanıza yarayacaktır. Cezayir vize ticari başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurulmalıdır. Cezayir Büyükelçiliği başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulmanız gerekecektir. 

Pasaport;

Cezayir ülkesine planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport. Vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.

Davetiye;

Cezayir çalışma vizesi için davetiye istenmekle birlikte ülkeye yapılacak olan seyahatlerin içeriğine göre davetiye, niyet mektubu ve farklı evrak talepleri olabilmektedir. Ancak çalışma vizesi başvurusunda davetiye sunulması zorunludur. Cezayir Devleti ülkeye giriş yanında ülkedeki istihdamı ve ticari faaliyetleri korumak adına, yapılacak olan faaliyetlerin resmi evraklarla desteklenmesini istemektedir. Cezayir Devleti çalışma vizesi başvurusunda, Cezayir’de faaliyet gösteren iş veren ya da iş ortağının antetli kağıdına, şirket kaşeli ve şirket yetkili imzalı davetiye mektubunun sunumunu zorunlu tutmaktadır. Davetiyenin içeriği, Cezayir’de yapılacak olan faaliyeti net bir şekilde anlatan, resmi beleğeler ile temellendiren bir şekilde olmalıdır.

Vize Talep Dilekçesi;

Cezayir çalışma vizesi başvuru sahibinin İngilizce dilinde sunmak zorunda olduğu dilekçe kişinin maddi durumunu belgeler evrakları da ekte barındırmalıdır. Cezayir çalışma vize dilekçesinin editörlerimiz tarafından hazırlanması ve diğer evrakların hazırlanması noktası yönlendirme alabilirsiniz. Cezayir çalışma vizesi dilekçesi ile diğer evrakların hazırlanması ve vize başvurusunu sizin adınıza konsolosluk tarafından yetkili kurum olarak yapmamız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Başvuru Süreci;

Cezayir çalışma vizesi gerekli evrakların hazırlama süreci yaşanabilecek çeşitli aksaklıklara göre, planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlanması tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda, konsolosluğun yaşanabilecek muhtemel yoğunluk ya da resmî tatil sürelerine denk gelmesi durumuna göre de bu süre uzayabilmektedir. Cezayir çalışma vizesi çıkış süresi genel olarak 10-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Cezayir vizesi çıkış süresi, vize başvuru sürecinizi takip etmemiz ya da diğer konularda detaylı bilgi alabilmek için uzman Cezayir vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir çalışma vizesi, Bahreyn vizesi ve Benin Vizesi. Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Suudi Arabistan Vize, Cezayir  ülke vizesi  danışmanınız.