• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Cezayir Evrak Onayı, Evrak tasdik işlemleri bilgileri!

Cezayir Evrak Onayı İşlemleri

Uçak rezervasyonu (gidiş – dönüş ve A+ kağıt)

Sarı Humma, genellikle Afrika ülkelerine gidecek olan olan vatandaşlara uygulanan tedbir amaçlı aşı nedeniyle sorgulanıyor. Ülkemizde her ne kadar az görülse de yurtdışına çıkacak olan vatandaşların gündem maddeleri arasında yer alıyor. Uluslararası Aşı ve Profilaksi Sertifikası ile kontrol altında tutulan Sarı Humma aşısı, ülke girişlerinde kontrol edilmektedir. Peki, sivrisinek aracılığıyla bulaşan Sarı Humma hastalığının aşısı nerede yapılır?

 

Mısır evrak tasdik işlemleri için yazılacak yetki yazısı aynı kağıda hem İngilizce hem Türkçe kaşeli ve ıslak imzalı hazırlanmalıdır.

 

Burundi evrak onayı başvurunuz esnasında vize ücretleri. (Burundi Vize Ücretleri)

Onay yapılacak 1 BelgeUSD40,00K.D.V. Muaf
Hizmet BedeliTRY350,00K.D.V. Dahil

Not: Acentalar ve özel gruplar için teklif isteyiniz. Ödemeler nakit olarak elden kabul edilmektedir.

 

Cezayir evrak onayı bilgi sayfasına hoşgeldiniz.

Cezayir Evrak tasdik işlemleri Hakkında:

Cezayir Konsolosluğu tasdik onayı Lahey Anlaşması’na taraf olan ülkeler dışında kalan veya apostil tasdikinin geçerli olmadığı ülkelerde, apostil onayı yerine geçen onama şekline verilen isimdir. Tercüme yapılan bir belgeye konsolosluk tasdiki almak için işlemler sırası ile tercüme, tercüme ofisi onayı, noter tasdiki, bağlı bulunduğu il ticaret odası onayı alınır. Sonrasında Cezayir Konsolosluğu evrak tasdikine sunulur.
Cezayir Konsolosluğu evrak tasdik işlemleri; konsolosluk onayı için belgenizi kargo ile veya elden ofisimize ulaştırabilirsiniz. Cezayir evrak onayı işleminizi Kolay Vize ile yaptırabilirsiniz. Arapça veya Fransızca tercümeyi, noter tasdik işlemini ve ticaret odası onayınızı danışmanlarımız sizin adınıza yapmaktadır. Cezayir evrak onayı işlemleri için gerekli olan aşağıdaki evrakı ofisimize ulaştırmanız halinde, ticari faaliyetlerinize göre değişiklik gösteren evrak tasdik işlemlerini sizin adınıza İstanbul Konsolosluğu’ndan gerçekleştirmekteyiz.

Evrak Onayı Başvuru Süreci;

Cezayir evrak tasdik işlemleri Cezayir Büyükelçiliği / Cezayir Başkonsolosluğu tarafından yapılmaktadır.. Cezayir ülkesi için fatura, vekâlet, ticari iş birlikleri veya oturum için belgeler, aile birleşimi, öğrencilik gibi şahsi evrakların tüm belgelerin resmi olarak onaylatıldıktan sonra Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyetinde kullanılabilir. Cezayir Büyükelçiliği / Cezayir Başkonsolosluğu evrakların onaylatılması için ilk aşama evrakın statüsünün belirlenmesi gerekir. Evrakların başvuru türlerin statülerine göre belirlendiği için öncelikle belgelerin kontrol edilmesi gereklidir. Tasdik yapılacak evrakı Kolay Vize Danışmanımıza iletildiğinde incelenir ve başvuru için şartların detayları paylaşılır.

Ticari evraklar için evrak tasdik işlemi nasıl yapılır?;

Tasdik edilecek olan belgenin Arapça ve Fransızca olarak tercüme edilmiş, noter onaylı ve bağlı bulunulan ilin Ticaret Odası’ndan tasdikli olması gerekmektedir. Ayrıca eğitim, çalışma, aile ziyareti gibi birçok vize tipi için istenen evrakların ilgili kurumlara onaylatılması gerekmektedir. Yapılan tercümelerin ise noter onaylı olması gerekmektedir. Evrak tasdik işlemi ortalama olarak 5 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Cezayir’in yanında Fas, İran, Mısır, Suriye, Ürdün, Dubai, Lübnan ve Tunus’a yapılan ihracatta belge tasdiki yapılmaktadır.

Orta Doğu ülkelerinde açılan ihalelere dahil olacak şirketlere ait resmi evrakların da tasdiki yapılmalıdır. Orta Doğu ülkeleri konsoloslukları bu tasdik işlemini gerçekleştirmektedir. Konsolosluk tasdikli fatura; ihracatçının kendi orijinal faturasını düzenleyerek ihraç edeceği ülke konsolosluğuna tasdik ettirdikten sonra ithalatçıya gönderdiği faturadır. İhracatçı öncelikle kendi orijinal faturasını düzenlemeli ve ardından bağlı olduğu ilin valiliğine giderek tasdik ettirmelidir. Fatura tasdiki ile ithalatçı ülkedeki firmanın düşük faturalar ile vergi kaçakçılığı yapmasının önüne geçilmektedir. Evrak tasdik işlemlerinde danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Önemli Notlar;

Not1. Cezayir vize başvurusu sırasında her ticari evrakın Arapça ya da Fransızca tercümesi istenmektedir. Evrak tasdik sırasında tercüme edilmiş belgelerin tasdik edilmesi gerekmektedir.

Not2. Arapça ya da Fransızca olarak tercüme edilmiş belgenin, noter onaylı olması gerekmektedir. Ayrıca bağlı bulunulan ticaret odası tarafından tasdik edilmedir.

Not3. Arapça ya da Fransızca tercümesi yaptırılmış olan belgenin, bağlı bulunan ilin ticaret odasına tasdik edilmemiş olması durumunda tasdik işleme alınmamaktadır.

Cezayir evrak onayı, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Suudi Arabistan Vize, Cezayir  evrak tasdik işlemleri  danışmanınız.