• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Cezayir Ticari Vize, Cezayir vize işlemleri hakkında

Cezayir Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar Listesi

2 Adet Cezayir vize başvuru formu. Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ( siyah kalemle doldurulmuş) ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Cezayir Ticari Vize başvurusu için vize isteyen adayları yetkililer detaylı bir araştırmaya tabi tutarak, verdikleri bilgilerin doğruluğu teyit edeceklerdir. Başvuru formu Kolay Vize Danışmanı tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.

Cezayir ülkesine planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren 9 ay geçerlilik süresi olan pasaport. Vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.

Pasaportu bulunmayan adayların her şeyden önce pasaport başvurusunda bulunarak pasaport almaları gerekmektedir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden alınan randevu ile gerekli evraklar tamamlanarak pasaport başvurusunda bulunulabilir. Yırtık veya deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular olumsuz sonuçlandırılmakta ve pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanarak başvuruda kullanılması gerekmektedir.

Arka fon beyaz ve 3 aydan eski olmayan 3,5 x 4,5 cm ebatlarında, omuzların da göründüğü, GÖZLÜKSÜZ biyometrik fotoğraf, 2 adet. Yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Tesettürlü başvuru sahiplerinin kaşlarının bittiği noktaya kadar yüzün tamamı görünür olmalıdır. Photoshop’lu veya flu fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Çalıştığınız Şirketin antetli kağıdına Cezayir konsolosluğuna hitaben İNGİLİZCE yazılmış, şirket kaşesi basılmış ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe. Dilekçede işe başlangıç tarihi, net aldığınız maaş ve şirketteki göreviniz mutlak suretle belirtilmelidir. Dilekçede ayrıca Cezayir'e yapacağınız seyahatin gidiş ve dönüş tarihleri ile birlikte seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.

İş yeri adının geçtiği ilk sayfa ve başvuru sırasında iş evraklarınızı imzalayan kişilerin imzalarının olduğu bölüm sunulmalıdır. Bu belge fotokopi olabilir.

İş yerinizin resmi gazetesi sunulmalıdır, bu belge fotokopi olabilir. İşyeri sahibi iseniz bunu göstermek için resmi gazetede ortak olarak geçtiğiniz sayfanın sunulduğundan emin olunuz

Güncel olması gereken bu belge de mutlaka barkodlu bölümün görülmesi gereklidir.

Ticaret odasına kayıtlı olduğunu gösteren orijinal ve güncel tarihli belge (Faaliyet Belgesi / Oda Sicil Kayıt Belgesi)

İşe Giriş Bildirgesi ve tüm hizmet geçmişini gösterir barkodlu 4a hizmet dökümü. Sosyal Güvenlik Kurumu giriş bildirgesinin herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alındığı gibi aynı zamanda e-devlet üzerinden de elde ekmek mümkündür.

Şirkette SGK'lı çalışanlar için İş sözleşmesi iş yeri tarafından ıslak imzalı kaşeli. 

Cezayir vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi.

Cezayirli iş ortağından gelen davet mektubu. Cezayir’de görüşmeye gideceğiniz firmanın bağlı olduğu belediye tarafından onaylı davetiye.

Gelen davetiye de teknik bir iş için gideceğiniz belirtilmiş ise veya gidecek kişi teknik personel ise ayrıca iki firma arasında yapılan anlaşmalar, sözleşmeler ve satılan ürünlere ait faturalar.

Cezayir’de görüşmeye gideceğiniz firmanın ticaret sicil belgesi.

Cezayir’den gelen davetiyeyi imzalayan kişinin pasaport veya kimlik fotokopisi. 

T. C. Kimlik Kartı önlü arkalı fotokopisi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ve nüfus kütüklerinde kaydı bulunduğunu kanıtlayan resmî kimlik belgesidir. Yurt içinde Nüfus Müdürlükleri, yurt dışındaysa Türkiye Cumhuriyeti'nin dış temsilcilikleri tarafından verilir.

Cezayir ticari vize başvurunuz esnasında vize ücretleri. (Cezayir Vize Ücretleri)

Cezayir Ticari Vize - Tek GirişEUR40,00K.D.V. Muaf
Cezayir Ticari Vize - Çift GirişEUR60,00K.D.V. Muaf
Cezayir Ticari Vize - Çok GirişEUR100,00K.D.V. Muaf
Hizmet BedeliTRY350,00K.D.V. Dahil

 

Not: Acentalar ve özel gruplar için teklif isteyiniz. Ödemeler nakit olarak elden kabul edilmektedir.

 

Cezayir ticari vize bilgi sayfasına hoşgeldiniz.

Cezayir ticari vize Hakkında:

Burundi vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara Burundi Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Burundi vize başvurusu büyükelçiliğe şahsi olarak veya Kolay vize Danışmanımız ile başvuru yapılmaktadır. Burundi vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Burundi seyahati olan Bordo renk Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Burundi vizesi almaları zorunludur. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır.

Cezayir vize başvuru formu;

Burundi vize başvuru formları, Konsoloslukların internet üzerindeki adreslerinden, Konsoloslukların kendisinden veya linkten temin edebilirsiniz. Burundi vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme (İşaretli olana bölümü taşırmadan) imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlamış olursunuz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını Burkina Faso Büyükelçiliği dikkate alacaktır.

Burundi vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belgedir. Burundi vize başvuru formu doldurulması zorunlu olan bu belge, başvuru işlemlerinizin ilk adımını oluşturmanıza yarayacaktır. Burundi vize ticari başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurulmalıdır. Burundi Büyükelçiliği başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulmanız gerekecektir. 

Pasaport;

Burundi ülkesine planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport. Vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.

Davetiye;

Burundi'de yerleşik firma tarafından gönderilen davetiye mektubu ve imzalayan kişinin kimlik fotokopisi. Burundi ülkesinde ikamet eden davet sahibi olan gerçek veya tüzel kişiden davet mektubu temin edilmelidir Davet mektubu davet sahibi veya firma yetkilisi tarafından imzalanmış olmalıdır.. Davet mektubuna kişinin varsa Burundi ulusal kimlik kartı fotokopisi eklenmelidir.

Vize Talep Dilekçesi;

Burundi ülkesine gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler, Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dokümanlar, Burundi Büyükelçiliği, ticari vize başvurularında bulunan şahıslar İçin yazılması gereken dilekçe İçeriği Burundi ticari vize başvuru sahibinin adı, soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin içeriği yine ziyaret edeceği şirketin ismi, hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair İngilizce dilekçe olmalıdır.

Başvuru Süreci;

Değerli ziyaretçimiz Burkina Faso Büyükelçiliği ortalama olarak Burundi ticari vize işlemlerini 15 iş gününde sonuçlandırmaktadır. Burundi ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde Burundi Büyükelçiliği hizmet vermemektedir. Burundi  vize başvurunuzu tatil günlerini göz önüne alarak planlamanızı rica ederiz. Burundi vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz başvurunuzu en az 1 ay önce yapmanızı öneririz. 

Cezayir ticari vize, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Suudi Arabistan Vize, Cezayir  ülke vizesi  danışmanınız.