Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Cezayir ülke bilgisi, Cezayir’i kolay vize ile keşfedin !

Cezayir Ülke Bilgisi

Cezayir ülke bilgisi, Cezayir (Berberi dilleri: ⴷⵣⴰⵢⴻⵔ |Dzayer| ; Arapça: الجزائر) ya da resmi adıyla Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, Kuzey Afrika'da ülke, Afrika'nın yüzölçümü olarak en büyük ülkesi. Cezayir'in komşuları kuzeydoğuda Tunus, doğuda Libya, güneydoğuda Nijer, güneybatıda Moritanya ve Mali, batıda Fas ve Batı Sahra'dır. Etnik açıdan bir İslam, Arap ve Berberi ülkesidir. Ülke ismi (El Cazayir) Arapçada "adalar" anlamına gelir. Cezayir'de 2 milyon yaşında hominid iskeletleri bulunmuştur. Araştırmacılar, ülkede Yontmataş çağından kalma homo habilis ve homo erectus fosilleri de ortaya çıkartmıştır. Cilalıtaş devrinde şu anda Sahra Çölü'nün bulunduğu alanlar daha sulaktı. Böylece Cezayir'in şu anda çöl olan güney bölgesinde insanlar yaşayabiliyordu. Bu dönemden kalma mağara resimleri bulunmaktadır. 2005 ve 2006 yıllarında Cezayir Devlet Başkanı Fransa'yı soykırım yapmakla suçlamış ve Paris'ten bir özür beklediklerini açıklamıştır. Ancak Fransa iddiaları kabul etmemiş ve konunun tarihçilere bırakılması gerektiğini öne sürmüştür.

Cezayir ülke bilgisi ve vize bilgisi; Türkiye ile Cezayir arasında son yıllarda yapılan bir vize muafiyeti yoktur. Cezayir vize başvuruda Cezayir Konsolosluğu, vize talebinde bulunan kişiyi pasaport türüne göre vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi T. Cumhuriyeti vatandaşları Cezayir’e olan seyahatlerde Cezayir Konsolosluğu vize politikasını uygulanır.

Cezayir ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Cezayir Kuzey Afrika’nın en kilit ülkelerinden biridir. Ülke yakın ve uzak tarihi, coğrafi ve kültürel alanlarıyla turistik açıdan ilgi odağı haline gelmiştir. Cezayir tatilinizde bölgenin gezilip görülmesi gereken yerlerini sizler için derledik. Coğrafi, tarihi ve kültürel açıdan birçok kaynağa sahip olan Cezayir’de cami, kale, anıt gibi birçok yapı bulunuyor.  Cezayir turları

Cezayir ülke ekonomisi; Cezayir’e ve Cezayir gibi ülkemizin pazar dairesi içinde yer alan birçok ülkeye daha analitik ve siyasi derinliği olan bir anlayışla yaklaşım göstermeliyiz. Gerek siyasi gerek ekonomik problemlerin giderilmesinde proaktif davranmalı, kriz süreçlerinde uzaklaşmak yerine süreci fırsata çevirmenin peşinde olmalıyız. Cezayir’liler Türk’lere oldukça sıcak davranıyorlar.

Cezayir ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Cezayir’le ülkemizin ortak tarihî geçmişten kaynaklanan köklü dostluk ve kardeşlik ilişkileri bulunmaktadır. Bu ilişkiler Cumhurbaşkanı Abdelaziz Buteflika’nın 2005 yılında ülkemize, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde 2006 yılında Cezayir’e yaptıkları tarihî ziyaretlerin ertesinde büyük gelişmeler kaydetmiştir.

Cezayir ülke bilgisi ve Cezayir uçak bileti; Cezayir uçak biletleri. Cezayir ile uygun fiyata uçak bileti rezervasyonu yapın. Kolayvize.org uçak bileti arama hizmetinden faydalanarak kolayca Cezayir yönüne giden seferlerden en uygun uçak biletlerini bulabilir ve rezerve edebiliriz. Tek yapmanız gereken, rotanızı, sefer tarihinizi, yetişkin ve çocuk yolcu sayısını iletişim sayfamızdan talep etmeniz.

Cezayir ülke bilgisi ve Otel Bilgisi; Sofitel Algiers. Cezayir'de hizmet vermekte olan Sofitel Algiers Hamma Garden şehir merkezine 5 dakikalık mesafede yer almaktadır. Botanik Bahçeleri, Ulusal Kütüphane ve Güzel Sanatlar Müzesi'nin çok yakınında konumlanan otelde 3 farklı restaurant hizmet vermektedir. Kolay Vize acentamız Cezayir münferit ve grup taleplerinize teklif isteyiniz. İyi seyahatler dileriz.


Cezayir vizesi, Cezayir ülke hakkında, Cezayir ticari vizesi, Cezayir bayrağı, Cezayir ekonomisi, Cezayir başkenti, Cezayir - Türkiye ilişkileri, Cezayir uçak bileti, Cezayir otel konaklaması, Cezayir ulaşım, Cezayir nasıl gidilir, Cezayir idari yapı, Cezayir komşuları, Cezayir gece hayatı, Cezayir nüfus yapısı, Cezayir yönetim şekli, Cezayir’da etnik gruplar, Cezayir Ankara Büyükelçiliği, Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Cezayir hakkında bütün bilgilere sitemizden ulaşınız. Cezayir Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA