• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Cezayir Vizesi, Cezayir vizesine dair herşey burada

Cezayir Ticari Vize

Cezayir ticari vizesi için gereken evraklar koşullara göre farklılık göstermektedir. Cezayir vizesi güncel evraklarına ulaşmak için danışmanımızı arayınız. Kolay Vize danışmanımız Cezayir ticari vize başvurularınıza dair sorularınızı yanıtlayacaktır. Cezayir Ticari Vize başvuru işlemleriniz hakkında detaylı bilgiye web sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Yapılacak olan ticari vize başvuruları Türkiye’de bulunan iki resmi temsilciliğine yapılır.

Çalışma Vizesi

Cezayir çalışma vizesi dönemlik, daimi olmayan, çoğunlukla proje bazlı işler için verilmektedir. Görevin devam etmesi halinde Cezayir çalışma vizesinin yenilenmesi ve uzun süreli Cezayir çalışma vizesi alınması gerekmektedir. Cezayir geçici çalışma vizesine sahip olmayan işçi Cezayir çalışma izni alamaz. Cezayir Geçici Çalışma Vizesi başvuru sahibine Cezayir’e giriş hakkı tanır. Kolay Vize danışmanımızla irtibat kurunuz.

Turist Vizesi

Cezayir turist vizesi başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye'de Cezayir vize başvuruları mesleki durumunuza göre konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız. Cezayir vizesi bilgilerine sitemizden ulaşabilir veya Kolay Vize danışmanımızı arayınız.

Evrak Onay

Evrak tasdik işlemi, Cezayir’deki resmi işlemlerde kullanılacak yabancı bir evrakın ait olduğu ülkede bulunan Cezayir Konsolosluğu tarafından geçerli kabul edilmesi ve akabinde onaylanması / yasallaştırılması işlemine Cezayir Konsolosluğu evrak tasdik işlemi denmektedir. Tasdik edilecek belgenin Fransızca ve Arapça dillerinde tercüme edilmiş, noter onaylı ve bağlı bulunan ilin Ticaret Odası tasdikli olması gerekir.

Cezayir vize işlemleri, Cezayir Ticari vize, Cezayir Turistik vizeler

Cezayir vize işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara Cezayir Büyükelçiliği veya İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu’na aittir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Cezayir vize başvurusu İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapılmaktadır. Acentamız Danışmanı Cezayir Konsolosluğu'nda başvuruya yetkilidir. Cezayir vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Cezayir vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Formlara ek olarak acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır. Cezayir vizesi başvuru formunu imzalamanız yeterlidir.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ile başlar. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 5 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir.

Cezayir Vizesi Başvurusu

Cezayir vizesi başvurusunda bulunmak üzere Cezayir'in Dış temsilciliğinden veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip edebilirsiniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Cezayir temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Cezayir vize Başvurusu Değerlendirme Süreci

Cezayir'in Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 10 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Cezayir Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Cezayir vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Alınan Cezayir vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Cezayir'e giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Cezayir ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Cezayir vizesi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Suudi Arabistan Vize, Cezayir  ülke vizesi  danışmanınız.