Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Cibuti Ülke Bilgisi, Cibuti’yi gitmeden keşfet !

Cibuti Ülke Bilgisi

Cibuti ülke bilgisi; Cibuti (Arapça: جيبوتي okunuşu: Cībūtī, Fransızca: Djibouti, Somalice: Jabuuti), resmi adı Cibuti Cumhuriyeti. Doğu Afrika'da küçük bir ülke. Komşuları: Kuzeyde Eritre, batıda ve güneyde Etiyopya, güneydoğusunda ise Somali. Kızıldeniz'e ve Umman Denizi'nin Aden Körfezi'ne kıyısı vardır. Arap Yarımadası'nda bulunan Yemen'e 20 kilometre uzaklıktadır. Başkenti Cibuti şehri'dir. Halkın %95'i Müslüman'dır. Cibuti Cumhuriyeti 27 Haziran 1977 günü Fransa'dan bağımsızlığını ilan etti. Cibuti, hala "Fransız Somalilandı" olarak adlandırılmaktadır. Cibuti'ye bundan yaklaşık 1,000 yıl önce Arap Yarımadası'ndan göçen Müslüman Somalililer ve Afarlar yerleşmiştir.

Cibuti ülke bilgisi ve vize bilgisi; Cibuti’ye seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabi olup, hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız üç aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Cibuti’nin para birimi Cibuti Frangı olup, havalimanında ve şehir merkezlerindeki bankalardan döviz bozdurmak mümkündür. 0533 303 7973

Cibuti ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Kızıldeniz'in küçük incisi olarak da anılan Cibuti, Doğu Afrika'nın sakin ve sessiz kalan ülkelerinden. Harika doğası, yaban hayatı ve Kızıldeniz kıyılarını süsleyen şahane plajlarıyla göz alan bu ülke, dalış meraklıları için de oldukça cezbedici bir adres. Kızıldeniz'in zengin sualtı yaşamını keşfedebileceğiniz bir yerdir. Cibuti turları için bilgi sorunuz.

Cibuti ülke bilgisi ve ekonomisi; Ülkedeki kurak iklim tarım faaliyetlerini kısıtlamakta, tüketimin sadece %10’luk bir kısmını karşılayabilecek kadar sebze ve meyve yetiştirilmesine imkân tanımaktadır. Çoğu gıda ürünü yurtdışından ülkeye ithal edilmektedir. Kızıldeniz’in Aden Körfezi’ne açıldığı coğrafyadaki stratejik konumu, Cibuti’yi bölgenin deniz ulaştırması ve yakıt ikmal merkezi haline getirdi.

Cibuti ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; İki ülke arasındaki diplomatik ilişkiler 1977 yılında tesis edilmiştir. Türkiye ve Cibuti arasında siyasi, ekonomik ve ticari alanlarda gittikçe gelişen olumlu ilişkiler bulunmaktadır. Cibuti’nin Ankara Büyükelçiliği 2012’de ülkemizin Cibuti Büyükelçiliği ise 2013’te faaliyete geçmiştir. Cibuti Cumhurbaşkanı ülkemizi 4 kez ziyaret etmiştir. Cibuti - Türkiye ilişkileri gelişmektedir.

Cibuti ülke bilgisi ve uçak bileti; İstanbul - Cibuti arasında sadece Türk Hava Yolları firmasının direkt seferleri vardır. Türk Hava Yolları bu hatta her gün birer uçuş gerçekleştirir. İstanbul - Cibuti uçak bileti satın almak isteyen yolcular için ayrıca aktarmalı ve genellikle daha ekonomik olan uçuş alternatifleri mevcuttur. Ucuz biletler için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti ülke bilgisi ve otel bilgisi; www.kolayvize.org la en iyi Cibuti otelleri hakkında bize ulaşarak bilgi edinebilirsiniz. Cibuti’de otel rezervasyonu yaptığınızda mükemmel odayı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla, popüler büyük oteller de dâhil olmak üzere, otel karşılaştırmasını daha kolay hale getirdik. Daha fazla bilgi edinmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.


Cibuti vizesi, Cibuti ülke hakkında, Cibuti ticari vizesi, Cibuti bayrağı, Cibuti ekonomisi, Cibuti başkenti, Cibuti - Türkiye ilişkileri, Cibuti uçak bileti, Cibuti otel konaklaması, Cibuti ulaşım, Cibuti nasıl gidilir, Cibuti idari yapı, Cibuti komşuları, Cibuti gece hayatı, Cibuti nüfus yapısı, Cibuti yönetim şekli, Cibuti’da etnik gruplar, Cibuti Ankara Büyükelçiliği, Cibuti İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Cibuti hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Cibuti Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA