Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Çin Ülke Bilgisi, Çin Seddi’ni Kolay Vize ile keşfedin !

Çin Ülke Bilgisi

Çin ülke bilgisi; Toplam 56 etnik grup vardır. Çoğunluğu oluşturan “Han”lar, toplam nüfusun %92’sine tekabül eder, azınlıklar ise toplan nüfusun %8’ini oluşturur. esmi dil Çince (Mandarin)’dir . Han-Tibet dil ailesine ait olan Çince yaklaşık 6 bin yıl önce ortaya çıkmıştır. Çin yazı dilinde 56 binden fazla karakter bulunmaktadır. ek Parti Yönetimi (Çin Komünist Partisi iktidarı tekelinde piyasa ekonomisinin giderek yerleştiği bir ülkedir. Afganistan, Butan, Filipinler, Hindistan, Japonya, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kore, Laos, Moğolistan, Myanmar, Nepal, Pakistan, Rusya Federasyonu, Güney Kore, Tacikistan ve Vietnam’dır. Kıtasal muson iklimi. Ülkenin güneyinden kuzeyine doğru iklim ekvatoral, tropik, astropikal, sıcak, ılıman ve soğuk olarak değişiklik göstermektedir.

Çin ülke bilgisi ve vize bilgisi; Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının, ÇHC’ne gelmeden önce ilgili Çin temsilciliğinden vize almaları gerekir. Hong Kong ve Makau’ya seyahat eden vatandaşlarımız ise vizeden muaftır. Hong Kong ve Makau’dan ÇHC anakarası için vize almak mümkün değildir. 16 yaş ve üzerindeki  yabancıların pasaportlarını  yanlarında bulundurmaları gerekir.

Çin ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Çin’de gezerken turist olmanın hakkını vereceğinize emin olabilirsiniz! Çünkü ne siz o kültüre aşinasınız ne de Çinliler kendi ülkeleri dışında yaşayan yabancıların varlığını kanıksayabilmiş durumda. Bu durum seyahatiniz boyunca ilginç hatta kimi zaman komik anlar yaşamanıza sebep olacak. Kısacası Çin’I gezmek ülke içinde ülke gezmek gibi!

Çin ülke bilgisi ve ekonomisi; Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC), Almanya’dan sonra dünyada ikinci, Doğu Asya’da ise en büyük ticari ortağımızdır. Çin, 2016 yılında Türkiye’nin ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında 19. sırada, Türkiye’nin ithalat yaptığı ülkeler sıralamasında ise 1. sırada yer almaktadır. Türk gıda ve tarım ürünlerinin Çin’e ihracatı için çalışmalar sürdürülmektedir.

Çin ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri;Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki diplomatik ilişkiler 1971 yılında tesis edilmiştir. Ülkemiz “Tek Çin” politikası çerçevesinde, Çin Halk Cumhuriyeti’ni Çin’in tek meşru temsilcisi kabul etmektedir. Türkiye ile Çin arasındaki işbirliği her iki ülkenin de dışa açılmaya başladığı, ekonomik ve siyasi olarak yükseldiği 1980’lerden itibaren hareketlilik kazanmıştır.

Çin ülke bilgisi ve uçak bileti; Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, yavaş yavaş dış dünyaya açılması ve gelişen dev ekonomisiyle en çok ziyaret edilen ülkelerden biri haline gelmektedir. Ucuz Çin uçak bileti bulma fikri her ne kadar kulağınıza biraz fazla uzak ve egzotik gelse de, kolayvize.org sitemizden Çin ucuz uçak bileti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org

Çin ülke bilgisi ve otel bilgisi; Çin Otelleri- kolayvize.org ile en mükemmel Çin otelini seçebilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz oda fiyatlarını karşılaştırabilir ve hemen müsaitlik durumunu kontrol edebilir. En ucuz ve en ekonomik Çin otelleri için sitemizin iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Seyahatinizde en mükemmel konaklama imkanına bulmanıza yardımcı oluruz.


Çin Vizesi, Çin ülke hakkında, Çin ticari vizesi, Çin bayrağı, Çin ekonomisi, Çin başkenti, Çin - Türkiye ilişkileri, Çin uçak bileti, Çin otel konaklaması, Çin ulaşım, Çin nasıl gidilir, Çin idari yapı, Çin komşuları, Çin gece hayatı, Çin nüfus yapısı, Çin yönetim şekli, Çin’de etnik gruplar, Çin Ankara Büyükelçiliği, Çin İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri,Çin Halk Cumhuriyeti,PRC ne demek,PRC açılımı, Çin hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Çin Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA