Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Danimarka Ülke Bilgisi, Dünya’nın en mutlu ülkesi Danimarka’yı Keşfet !

Danimarka Ülke Bilgisi

Danimarka ülke bilgisi; Danimarka Krallığı ya da kısaca Danimarka (Danca: Bu ses hakkında Danmark (yardım·bilgi)) Kuzey Avrupa'da İskandinavya'da başkenti Kopenhag olan ülke. Danimarka anayasal bir monarşi olup, devlet başkanı 2'inci Margrethe'dır. Grönland ve Faroe Adaları da Danimarka'ya aittir. İzlanda ise 1944'e dek Danimarka'nın egemenliği altında kalmıştı. Danimarka'nın büyük bir bölümü Jylland yarımadası üzerindedir. Başkent, Danimarka adalarının en büyüğü olan Sjælland'ın üzerinde kurulmuştur. Sjælland, dar bir boğaz olan Sont Boğazı ile İsveç'ten ayrılır. Ayrıca, (bir köprü ile Jylland'a bağlı olan) Fyn, Lolland, Falster, Langeland ve Baltık Denizi'ndeki Bornholm adaları da Danimarka'ya aittir. Ülkenin güney komşusu Almanya'dır, İsveç doğu komşusudur. Danimarka 1973'ten beri Avrupa Birliği üyesidir.

Danimarka ülke bilgisi ve vize bilgi; Danimarka vize işlemleri prosedürlerin yoğunluğunda, girift gerçekleştirilmesi zorunludur. Danimarka seyahatinizin gerçekleşmesi için Danimarka vizesi alınması gerekirken Danimarka vize işlemlerine eksiksiz ve doğru olan evraklarla başlanmalı. Danimarka seyahatinizin sona eriş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli pasaport kullanılmalıdır.

Danimarka ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Avrupa’da yer alan  ve en küçük İskandinav ülkesi Danimarka’nın İskandinav ülkelerinin en güneydeki ve güneybatıda İsveç'le ve güneyde Norveç ve Almanya ile çizilidir. Danimarka dünyanın en yeşil ülkelerinden biri konumundadır ve her yerde bisiklet kullanılmasının dışında çevre konusunda soğuk kanlıdır.

Danimarka ülke bilgisi ve ekonomisi; 2016 yılında Danimarka’ya ihracatımız 947 milyon Dolar, ithalatımız 911 milyon Dolar ve ikili ticaret hacmimiz 1 milyar 858 milyon Dolar olarak gerçekleşmiş olup, 2015 yılına kıyasla %8,78’lik bir artışa işaret etmektedir. Ancak, bu rakam 2015 yılı için ticaret hacminin 5 milyar Dolara çıkarılması hedefinin altında kalmıştır. www.kolayvize.org

Danimarka ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; İki ülke arasındaki diplomatik ilişkiler 26 Ocak 1925 tarihli “Türkiye Cumhuriyeti ile Danimarka Kraliyeti Arasında Münakit Muhadenet Muahedesi (Dostluk Anlaşması)” ile kurulmuştur. Danimarka, başta NATO, AB ve Avrupa Konseyi olmak üzere bölgesel ve uluslararası kuruluşlar çerçevesinde işbirliği içinde olduğumuz bir ülkedir.

Danimarka ülke bilgisi ve uçak bileti; Dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı Danimarka, Baltık Denizi ve Kuzey Denizinde bulunan kıyıları, doğal güzellikleri, Rönesans döneminden kalma mimari yapıları, görkemli kiliseleri ve Vikingliler döneminden günümüze dek ulaşan kaleleriyle Avrupa’nın kuzeyinde muhteşem bir ülke. Danimarka uçak bileti için sitemizi ziyaret edin.

Danimarka ülke bilgisi ve otel bilgisi; Danimarka en ucuz ve en ekonomik otelleri daha kolay bulabilmeniz için www.kolayvize.org adresimizi ziyaret edebilirsiniz. kolayvize.org sizin için en iyi ve en ucuz otelleri bulabilir. Danimarka’daki oteller hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. Size Danimarka otelleri hakkında bilgi verebiliriz. www.kolayvize.org


Danimarka vizesi, Danimarka ülke hakkında, Danimarka ticari vizesi, Danimarka bayrağı, Danimarka ekonomisi, Danimarka başkenti, Danimarka - Türkiye ilişkileri, Danimarka uçak bileti, Danimarka otel konaklaması, Danimarka ulaşım, Danimarka nasıl gidilir, Danimarka idari yapı, Danimarka komşuları, Danimarka gece hayatı, Danimarka - Amerika, Danimarka nüfus yapısı, Danimarka yönetim şekli, Danimarka etnik gruplar, Danimarka Ankara Büyükelçiliği, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Danimarka hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Danimarka Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA