• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Danimarka Vizesi, Danimarka vizelerine dair herşey

Danimarka Ticari Vize

Danimarka Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, Danimarka’ya ticari faaliyette bulunmak amacıyla işveren ve çalışanlar için alınması gereken vize türüdür. Danimarka ticari vize başvurusunda bulunan kişinin mesleki durumuna göre talep edilen sahibi veya çalışanı olduğu şirket bilgilerini içeren ek evraklar vardır. Vize türüne göre bölümleri ziyaret ediniz.

Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Danimarka’ya kısa bir süreliğine ziyaret yapmak istiyorsanız, Danimarka’ya giriş için vize gerekliliği olan bir ülkeden geliyorsanız girişten önce bir vize edinmeniz gerekmektedir. Danimarka Konsolosluğu, vize talebi ile ilgili karar vermeden önce başvuru sahibini, konsolosluk vize görevlileri ile mülakata çağırabilir. Danimarka Konsolosluğu, başvuru dosyasının incelenmesi ve karar aşamasında ek evrak talep etme hakkını saklı tutmaktadır.

Danimarka Çalışma Vizesi

Birçok yabancı vatandaş Danimarka’da yaşama ve çalışma özgürlüğüne sahiptir. Ancak bazıları için oturma ve çalışma izni gerekmektedir. Danimarka’da yaşama ve çalışmayla ilgili olarak özel gereklilikler, her şeyden önce, kişinin uyruğuna ve niteliklerine bağlıdır. Danimarka çalışma vizesi için T.C. vatandaşlarının Danimarka’da faaliyette olan bir şirket ile işin kapsamını zamanını belirten iş sözleşmesine sahip olması gerekmektedir.

Danimarka Turistik Vize

Danimarka turist vizesi, Danimarka kültürünü, tarihini tanımak isteyenler müracaatta bulunması gereken vize tipidir. Turistik Danimarka vizesi, Danimarka’ya bir seyahat acentesinin düzenlediği tur aracılığıyla veya kişinin kendi tatilini planlamasıyla talep edilen Danimarka turist vize “kısa süreli” Schengen vize kategorisindedir. Danimarka Schengen vizesi en fazla 90 gündür.

Aile Birleşimi Vizesi

Danimarka'da yakın akrabalarınız var ise, aile birleşimi nedeniyle bir oturma iznine başvurabilirsiniz. Belirli durumların karşılanması şartıyla, aile birleşimi vizesi aşağıdaki kişilere verilebilir: Eşler, kayıtlı partnerler ve birlikte yaşayan partnerler, 15 yaş altındaki çocuklar. Danimarka aile birleşimi vizesi nasıl alınır? Danimarka aile birleşimi vizesi için buraya tıklayınız, bizi arayınız. Aile birleşim vizesi, uzun süreli vize kategorisidir.

İzlanda, Grönland, Foreo Adaları Vizesi

Vize başvurusunu yapan tüm başvuru sahipleri aşağıda belirtilen zorunlu şartları karşılaması gerekmektedir. Danimarka Vizesi için başvuru tarihinden itibaren 3 ay geçerli olan bir pasaport zorunlu olup, Ankara Danimarka Büyükelçiliği, İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu pasaportlara ekli sayfaları kabul etmemektedir. Vize başvuruları, Danimarka ziyaretinden önceki üç ay içinde yapılmalıdır, öncesinde başvuru yapılamamaktadır.

Danimarka vize işlemleri; Kısa süreli seyahatler, uzun süreli seyahat vizeleri;

Danimarka vizesi; Schengen bölgesinin bir parçasıdır. Bu, Schengen vizesine başvurduğunuz anlamına gelir. Vize için ana varış noktanıza, yani en çok gün geçireceğiniz Schengen ülkesine başvurmanız gerekir. İki veya daha fazla ülkede eşit miktarda zaman geçiriyorsanız, Schengen bölgesine ilk girişinizin yapıldığı ülkeye vize başvurusunda bulunmalısınız. İki ay içinde Schengen bölgesine birkaç kez seyahat ediyorsanız, ana varış noktanızın ülkesine başvurmanız gerekir. Ana hedef, en uzun zaman geçirmeyi planladığınız yer veya amaçlanan ziyaretin asıl amacının gerçekleştirildiği yerdir.

180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde Danimarka veya Schengen Bölgesinde kalmak istiyorsanız bir Schengen Vizesine (C Tipi Vize) ihtiyacınız olacaktır.

Danimarka'ya seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için sitemizde sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır. Danimarka'da bir Schengen vizesi için oturma ya da çalışma izninizin olmadığını lütfen unutmayın. Danimarka'da çalışmayı veya 90 günden daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, oturma ve / veya çalışma izni için başvurmanız gerekir.

Schengen bölgesine girişinizden önce vize için başvurmanızı öneririz. Bununla birlikte, bir Schengen vizesi başvurusunun, Schengen bölgesine girmeden önce en geç altı ay içinde verilebileceğini lütfen unutmayın. Görevlerini yerine getiren denizciler için dokuz aylık bir kural uygulanır. Kural olarak, başvurular en geç Schengen alanına girişten 15 gün önce teslim edilmelidir. Geç teslimin, başvurunun planlanan hareket tarihinden sonra alınmasına karar verebileceğini lütfen unutmayın.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Danimarka vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurup formunun çıktısını alıp imzalamanız gerekmektedir. Başvuru formları ücretsiz ve Online doldurulur. Danimarka vizesi formu tarafımızdan doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. Danimarka vizesi başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruya şahsen gelmeniz gerekmektedir. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız. Schengen Vizesi başvurunuzu en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştirebilirsiniz.

Danimarka'da çalışmak, eğitim almak, aile birleşimine katılmak veya 90 günden uzun bir süre kalmak istiyorsanız, oturma iznine başvurmalısınız. Oturma iznine, Danimarka Göçmenlik Bürosu veya Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansı (SIRI) üzerinden başvurulur. Oturma izni türleri, başvurulacak tür ve başvurunun nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgi almak için, Danish Immigration Service and The Danish Agency for International Recruitment and Integration (SIRI)’nin internet sitesine gidiniz.

Danimarka Vizesi Başvurusu

Danimarka vizesi başvurusunda bulunmak üzere Danimarka’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır. Danimarka temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru sahipleri, yoğun trafik ve kalabalıktan kaçınmak için başvurularını normal çalışma saatleri dışında prime time'da (08:00 - 08:30) arasında başvuru yapabilir. Bu yeni isteğe bağlı hizmet, özellikle başvuru yapmak için çalışma saatleri sırasında merkezimize gelemeyen başvuru sahipleri düşünülerek sunulmaktadır. Ekstra ücreti bulunmaktadır.

Son 59 ay içinde Danimarka Schengen vizesi başvurusu sırasında parmak izi vermiş olan başvuru sahipleri, şahsen başvuru zorunluluğundan muaftır.

Danimarka Vizesi başvuru Kararı

Danimarka Temsilciliği vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra VFS Vize Başvuru Merkezi veya Kolay Vize Acentamız ile iletişim kuracaktır. Başvurunuz onaylandığında Vize etiketinin yapıştırıldığı pasaportunuzu alacaksınız. Danimarka temsilciliği vizenizin geçerlilik süresine 15 gün daha eklemektedir. Bu sebepten dolayı, vize etiketindeki geçerlilik süresi ve kalış süresi aynı değildir. Vize etiketinizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Ya da reddedilecektir - bu durumda: pasaportunuzla birlikte gerekçeli ret mektubunu alacaksınız.  Ret mektubu, ret kararına itirazın otomatik olarak Danimarka Göçmenlik Bürosuna yapılacağını veya başvuru sahibinin bizzat itiraz etmesi gerektiğini belirtmektedir.  Ayrıntılı bilgi için lütfen ziyaret ediniz: https://www.nyidanmark.dk/en-GB/You-have-received-an-answer/Short-stay-visa

Vize sahipleri için notlar!

Danimarka Vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Alınan Danimarka vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Danimarka’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Schengen Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir. Danimarka Temsilciliği seyahatinizde esneklik sağlamayı hedeflemektedir: Gerekli durumlarda seyahatinizde kısa vadeli değişiklikler yapabilmeniz için, vizenizin geçerlilik süresini kalacağınız gün sayısına 15 gün ekleyerek belirlemekteyiz.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Danimarka´ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Danimarka'ya davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Danimarka Vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vize, Hindistan Vize, Hollanda Vize, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Danimarka Vizesi danışmanınız.