• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Demokratik Kongo Cumhuriyeti vizesi, acil işlemler !

Demokratik Kongo Ticari Vize

Demokratik Kongo ticari vizesi, ülkeye iş projesi, iş görüşmesi, fuar, seminer gibi ticari faaliyet nedeniyle seyahat etmeyi planlayan T.C. vatandaşları için vize başvuru koşulları belirlenmiş vize çeşididir. Demokratik Kongo Cumhuriyetine giriş yapabilmeniz için vize almanız gerekmektedir. Vize için; konsolosluğumuzun istediği belgeleri hazırladıktan sonra telefon veya e-posta yolu ile randevu almanız gerekmektedir. Demokratik Kongo Cumhuriyetine gidecek olanlardan Sarı Humma Aşısı olmaları istenmektedir.

Demokratik Kongo Turistik Vize

Demokratik Kongo seyahatinde bulunacak vatandaşlarımızın Demokratik Kongo vizesi alarak bu ülkeye seyahat etmeleri zorunludur. Demokratik Kongo vizeleri ülkeye girişler sırasında alınamamaktadır. Demokratik Kongo seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız vizelerini Türkiye'den alarak seyahat etmelerini önemle hatırlatırız. 2021 yılında Demokratik Kongo vize işlemleri için bilgi isteyiniz. Başvuru sırasında tüm belgeleriniz eksiksiz olmalıdır. Belge ve verdiğiniz bilgiler doğru ise başvurunuz 10 gün içerisinde sonuçlanır. 

 

Demokratik Kongo Cumhuriyeti vize işlemleri

Demokratik Kongo vizesi başvurularından dikkat edilmesi gereken en önemli husus; ülkenin, benzer isme sahip olan Kongo Cumhuriyeti ile karıştırılmamasıdır. Bahsedilen her iki ülkenin de Türkiye'deki temsilcilikleri birbirinden bağımsızdır. Ayrıca, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile Kongo Cumhuriyeti'nin vize başvurusu için talep etmiş oldukları evraklar da birbirinden farklılıklar göstermektedir.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne seyahat etmek isteyen 9 ayın üzerindeki tüm yolcuların Sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösteren uluslararası aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Ülkede; Hepatit A - B, Tifo, Menenjit, Difteri, Tetanoz, Sıtma ve Kolera yaygın görülmektedir; bu nedenle uzun süreli seyahat edeceklerin ilgili aşıları yaptırmaları tavsiye edilir. Kişilerin, seyahatlerinden en az on gün önce sarıhumma aşılarını yaptırmaları gerekmektedir. Sarım Humma Aşı sertifikasının fotokopisi, vize başvuru dosyasına eklenerek müracaatı esnasından Demokratik Kongo Büyükelçiliği Konsolosluk birimine teslim edilmek zorundadır. Bu aşı kartının, aynı zamanda Kongo Demokratik Cumhuriyeti sınır kapılarında yetkililere ibraz edilmesi gerekmektedir. Her yıl binlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı özellikle ticari amaçlar doğrultusuna Demokratik Kongo vizesi başvurusunda bulunmaktadır. Demokratik Kongo Cumhuriyeti vizesi, yetkili seyahat acenteleri aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Acentamız sizin adınıza evrakları konsolosluğa teslim etmeye ve teslim almaya yetkilidir.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Demokratik Kongo vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır. Acentamız aracılığı ile vize başvurusu yapılmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Sayfamızda Demokratik Kongo vizesi için gerekli belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

3. Demokratik Kongo Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gelip mülakatı gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 10 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bilgi fişini aldıktan sonra Demokratik Kongo vize takibi acentamız tarafından yapılmaktadır.

Demokratik Kongo Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunmak üzere Demokratik Kongo’nun dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Demokratik Kongo temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Demokratik Kongo’nun Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 10 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Demokratik Kongo Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz! Alınan vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Demokratik Kongo'ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Demokratik Kongo ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar...

Demokratik Kongo Cumhuriyeti vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vize, Pakistan Vize, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Ülke Bilgisi danışmanınız.