• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Demokratik Kongo ülke bilgisi, seyahat öncesi keşif

ÜLKE KÜNYESİ

AdıKongo Demokratik Cumhuriyeti
BaşkentKinşasa
BaşkanFelix Antonie Tshisekedi
BaşbakanBruno Tshibala Nzenze
Resmi DillerFransızca
Yönetim ŞekliYarı Başkanlık Sistemi
Yüzölçümü2.344.558 km²
Nüfus84,07 milyon (2018)
Para BirimiKongo Frangı (CDF)
Zaman DilimiUTC+1
Telefon Kodu+243
İnternet.cd

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Ülke Bilgisi ve vize işlemleri ...

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Ülke Bilgisi, Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan bir ülkedir. 1971 ile 1997 yılları arasında Zaire olarak bilinir. Sınır komşularını Orta Afrika Cumhuriyeti, Güney Sudan, Uganda, Ruanda, Burundi, Tanzanya, Zambiya, Angola, Kongo Cumhuriyeti ve 40 km'lik bir sahil şeridi ile Atlas Okyanusu oluşturmaktadır. Ülkenin başkenti Kinşasa'dır. Ancak ülke yüz ölçümü açısından Afrika kıtasının Cezayir'den sonra en büyük ikinci ülkedir. Nüfus açısından da en büyük dördüncü ülkedir.

Afrika'nın en büyük ikinci yüz ölçümüne sahiptir. Ancak sahip olduğu 2,344,558 km2'lik alan ile bir dönem sömürgesi konumunda olduğu Belçika'dan neredeyse 77 kat daha büyük konumdadır. Kıtanın orta bölümünde yer alan ülke bitki örtüsü ve yaban hayat açısından zengin çeşitliliğe ve doğal alanlara sahiptir. Ülkenin toplamda sahip olduğu 10.730 km'lik kara sınırdan 2.511 km'si 251 km'si Cabinda ile sınır bölümünü oluşturur. Buna ek olarak Angola, 233 km'si Burundi, 1.577 km'si Orta Afrika Cumhuriyeti, 2.410 km'si Kongo Cumhuriyeti, 217 km'si Ruanda, 628 km'si Güney Sudan, 459 km'si Tanzanya, 765 km'si Uganda, 1.930 km'si Zambiya ile oluşurur. Ayrıca Atlas Okyanusu'nda 40 km'lik sahil şeridi bulunur.

Her yıl binlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı özellikle ticari amaçlar doğrultusuna Kongo Demokratik Cumhuriyeti vizesi başvurusunda bulunmaktadır. Demokratik Kongo Cumhuriyeti vizesi, yetkili seyahat acenteleri aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Sizler adına vize başvurusu yapmaya ve sonuçlanan başvuruları sizin adınıza teslim almaya acentamız tam yetkilidir.

Ülkenin başkenti aynı zamanda nüfusun onda birinden fazlasına ev sahipliği yapan Kinşasa merkezidir. Konum ülkenin bitki ve canlı çeşitliliği bakımından Afrika'nın önemli bölgelerinden biri olmasını sağlamıştır. Demokratik Kongo Cumhuriyeti seyahatinde gezilecek görülecek tarihi ve turistik yerleri tatilcilerimizle paylaşıyoruz. Afrika'nın önemli bölgesi olması sağlanmıştır.

Türkiye ile D. Kongo Cumhuriyeti arasındaki ilişkiler, ülkemizin son yıllarda Afrika kıtasına yönelik artan ilgisine paralel olarak gelişim göstermektedir. Türkiye’nin 1974 yılından bu yana faaliyette olan Kinşasa Büyükelçiliği’ne karşılık, DKC’nin Ankara Büyükelçiliği de 2011 yılında hizmete açılmıştır. İki ülke arasında gelişen ilişkiler karşılıklı ziyaret ve toplantılara da yansımıştır.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti ülke bilgisi ve vizesi nasıl alınır? Diğer ülke vizeleri Amerika Vizesi ve Fransa Vizesi ve İngiltere Vizesi nasıl alınır? Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Fransa vize işlemleri. Diğer Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İsrail Vizesi, İsviçre Vizesi işlemleri. İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vize, Pakistan Vize, D.K.C Ülke Bilgisi veya vizesi danışmanınız.