Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Dominik Cumhuriyeti Ülke Bilgisi, Survivor Ülkesini Keşfet!

Dominik Cumhuriyeti Ülke Bilgisi

Dominik Cumhuriyeti ülke bilgisi; Dominik Cumhuriyeti (İspanyolca República Dominicana, okunuşu 'Republika Dominikana'), Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan bir ülkedir. Hispanyola, Porto Riko'nun batısında, Küba ve Jamaika'nın doğusunda yer alır. Venezuela ile deniz sınırı vardır. Adanın batı kısmında Haiti bulunur. Dominik Cumhuriyeti ile Dominika karıştırılmamalıdır. Dominik Cumhuriyeti Avrupalıların Amerika kıtalarında ilk oluşturdukları yerleşimdir. Başkenti, Santo Domingo da Amerika'lardaki ilk sömürge başkentiydi. Bağımsızlığının büyük bir bölümünde ülkede siyasi buhran yaşanmış, halkı temsil etmeyen ve baskıcı pek çok hükümet tarafından idare edilmiştir. 1961'de diktatör Rafael Leonidas Trujillo Molina'nın ölümünden sonra Dominik Cumhuriyeti temsili demokrasiye geçmiştir.

Dominik Cumhuriyeti ülke bilgisi ve vize bilgisi; Umuma mahsus pasaportlar vizeye tabi olup, havalimanında vize alınabilmektedir. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaportlar vizeye tabidir. Dominik Cum. Haziran-Kasım döneminde fırtına ve kasırgalar görülebilir. Bu dönem içinde ülkeyi ziyaret edecek vatandaşlarımızın hava durumunu önceden kontrol etmeleri yararlı olacaktır.

Dominik Cumhuriyeti ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Karayiplerdeki Hispanyola adasında bulunan Dominik Cumhuriyeti, doğal güzellikleri ve eşsiz doğasıyla mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Yüzölçümü yaklaşık 48,7 bin kilometre olan ülkenin en önemli özelliği Kristof Kolomb'un yeni dünyayı keşfi sırasında ilk ayak bastığı yer olmasıdır.  Daha fazla bilgi için www.kolayvize.org

Dominik Cumhuriyeti  ülke bilgisi ve ekonomisi; Dominik Cumhuriyeti, 2004 yılında beş Orta Amerika ülkesiyle (Kosta Rika, El Salvador, Guatemala, Honduras ve Nikaragua) ABD arasında imzalanmış olan Serbest Ticaret Anlaşması’na (CAFTA) katılmış ve Anlaşmanın ismi CAFTA-DR olmuştur. Dominik Cumhuriyeti Karayiplerdeki en büyük ekonomiye sahiptir. www.kolayvize.org

Dominik Cumhuriyeti ülkesi ve Türkiye ilişkileri; Dışişleri eski Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu 2014 yılında Dominik Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği resmi ziyaret sırasında Diplomatik ve Resmi Pasaportlar için Vize Muafiyeti, Hava Ulaştırma ve Ekonomik İşbirliği Anlaşmaları imzalanmıştır. Büyükelçiliği ülkemize akreditedir. Daha fazla bilgi için www.kolayvize.org adresimizi ziyaret edin.

Dominik Cumhuriyeti ülke bilgisi ve uçak bileti; Dominik Cumhuriyeti istikametine uygun ekonomik uçak bileti mi arıyorsunuz? www.kolayvize.org sizi seçtiğiniz havayolunun ya da seyahat acentasının sayfasına güvenle transfer edip, işleminizi yapmanıza yardımcı olur.  En ucuz ve en ekonomik uçak biletleri hakkında bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti ülke bilgi ve uçak bileti;  www.kolayvize.org ile en mükemmel Dominik Cumhuriyeti otelini seçebilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz oda fiyatlarını karşılaştırabilir ve hemen müsaitlik durumunu kontrol edebilir. Online otel arama hizmetimizle Dominik Cumhuriyeti otellerini aramak çok kolay. Daha fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.


Dominik vizesi, Dominik ülke hakkında, Dominik ticari vizesi, Dominik bayrağı,Survivor nerede çekiliyor, Survivor hangi ülkede, Survivor adası nerde, Dominik ekonomisi, Dominik başkenti, Dominik - Türkiye ilişkileri, Dominik uçak bileti, Dominik otel konaklaması, Dominik ulaşım, Dominik nasıl gidilir, Dominik idari yapı, Dominik komşuları, Dominik gece hayatı, Dominik nüfus yapısı, Dominik yönetim şekli, Dominik’de etnik gruplar, Dominik Ankara Büyükelçiliği, Dominik İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Dominik hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Dominik Turizm ve gezilecek yerler. Sorularınız için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA