Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Dominika Ülke Bilgisi, Dominika’yı Bizimle Keşfedin !

Dominika Ülke Bilgisi

Dominika ülke bilgisi; Dominika, resmî adıyla Dominika Milletler Topluluğu, Küçük Antiller'de devlet. Kuzeyinde Guadeloupe, güneyinde Martinique Adası bulunur. Ada, volkanik kökenlidir. Verimli topraklara ve dünyanın ikinci büyük kaynar gölüne sahiptir. Adanın omurgasını oluşturan yüksek sırttan, kıyı şeridine doğru birkaç ırmak iner. Zengin volkanik toprakta yetişen sık tropikal bitki örtüsü, adanın beşte ikisini kaplar. İklimi sıcak ve nemlidir. Topraklarının ancak onda biri ekilebilir durumdadır. Yaban hayatın korunduğu Morne Trios Pitos Ulusal Parkı, turistlerin gözde uğrak yeridir. Plantasyonlar (muz, kakao, yeşil limon, kopra, vanilya), ponza ve balıkçılıkla birlikte temel geçim kaynaklarını oluşturur. Gıda maddeleri ithal etmek durumundadır. Ekonomik büyümenin temelini turizm oluşturur.

Dominika ülke bilgisi ve vize bilgisi; Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları 21 gün süreyle vizeden muaftır. Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Dominika vatandaşları vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaportlara 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleri evisa.gov.tr adresinden e-vize şeklinde, dış temsilciliklerimizde  bandrol tatbiki yoluyla verilebilir.

Dominika ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Dominika, ya da diğer bir deyişle Dominika Milletler Topluluğu, Küçük Antiller’de yer alan bir ada ülkesidir. Karayip Denizi’nde yer alır. Kuzeyinde Guadeloupe, güneyinde Martinik Adası vardır. 10 bölgeye ayrılmış olarak yönetilen ülkenin başkenti, en kalabalık nüfusa sahip olan Roseau’dur. Ülkenin toplam nüfusu 72,660’dır.

Dominika ülke bilgisi ve ekonomisi; Karayipler bölgesindeki en dağlık coğrafyaya sahiptir. Dünya Bankası verilerine göre dünyanın 187. ekonomisidir. Son yıllara kadar ekonomisi  muz üretimine dayanan Dominika’da meydana gelen fırtınalar ve kasırgalar, muz üretimine büyük darbe vurmuş ve ülke ekonomisi inşaat sektörü, sabun üretimi ve turizm gelirleri sayesinde ayakta durmuştur.

Dominika ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Ülkemiz ile Dominika arasındaki ilişkiler, coğrafi uzaklık ve her iki ülkenin uzun yıllar daha çok kendi bölgeleri üzerinde yoğunlaşması nedeniyle oldukça sınırlıdır. Türkiye ve Dominika, BM organlarına ve yan kuruluşlarına adaylıklar başta olmak üzere, uluslararası forumlarda birbirlerinin adaylıklarını desteklemişlerdir.

Dominika ülke bilgisi ve uçak bileti; İstanbul - Dominika arası en ucuz ve en ekonomik uçak biletlerini bulabilmek için kolayvize.org adresimize göz gezdirebilirsiniz. kolayvize.org adresimizin iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul - Dominika en ucuz ve en ekonomik uçak biletleri hakkında bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçiniz.

Dominika ülke bilgisi ve otel bilgisi; kolayvize.org websitesinde Dominika otelleri ve konaklama tesisleri hakkında bilmeniz gereken her türlü bilgiyi bulacaksınız. Dominika en uygun fiyatlı ve en iyi otelleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. Dominika otelleri için www.kolayvize.org adresimizi ziyaret ediniz.


Dominika Vizesi, Dominika ülke hakkında, Dominika ticari vizesi, Dominika bayrağı, Dominika ekonomisi, Dominika başkenti, Dominika - Türkiye ilişkileri, Dominika uçak bileti, Dominika otel konaklaması, Dominika ulaşım, Dominika nasıl gidilir, Dominika idari yapı, Dominika komşuları, Dominika gece hayatı, Dominika - Amerika, Dominika nüfus yapısı, Dominika yönetim şekli, Dominika'da etnik gruplar, Dominika Ankara Büyükelçiliği, Dominika İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Dominika hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Dominika Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA