Ekvador Ülke Bilgisi, Ekvador Kolay Vize ile keşfedilir !

Ekvador Ülke Bilgisi

Ekvador ülke bilgisi; Ekvador, Güney Amerika'da temsili demokrasi ile yönetilen bir cumhuriyettir. Kuzeyde Kolombiya, doğu ve güneyde Peru ile komşudur ve batısında Büyük Okyanus vardır. Anakaradan 965 kilometre batıda, Büyük Okyanus'ta bulunan Galapagos Adaları da ülkenin sınırları dahilindedir. Adını aldığı ekvatorla ülke ikiye bölünmüştür. Yaklaşık 3 ayrı bağımsızlık tarihleri vardır. İspanya hâkimiyetinin ardından Quito on bin kişinin yaşadığı bir şehirdi. 10 Ağustos 1809 yılında Quito'da, Carlos Montúfar, Eugenio Espejo ve Piskopos Cuero y Caicedo liderliği altında İspanya'dan bağımsızlık için halkın talebi olmuştur. Ekvador, aynı zamanda İspanya'dan ayrılmak için ilk çağrıyı yapan Latin Amerika ülkesidir. 9 ekim 1820'de Guayaquil bağımsızlığını kazanan ilk Ekvador şehridir. 24 Mayıs 1822'de Mareşal Antonio José de Sucre komutasındaki Ekvador ordusu,Quito yakınlarındaki Pichincha Savaşı'nda İspanya'yı mağlup ederek bağımsızlığını elde etmiştir.

türk-bayrak_pasaport

Ekvador ülke bilgisi ve vize bilgisi; Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi ülkemiz vatandaşları Ekvator’a girişlerinde vizeden muaftırlar. Resmi pasaporta sahip Ekvador vatandaşları Türkiye’ye girerken vizeden muaftır. Ekvator, sismik hareketliliğin yoğun olduğu, bu çerçevede deprem, volkanik patlama ve tsunami riskinin bulunduğu bir bölgede yer almaktadır.

Ekvador ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; “Dünyanın Ortası” olarak da bilinen Ekvador’un başkenti Quito; İspanyol koloni döneminden miras kalan mimari yapıları, tarihi eserleri, köklü geçmişinden izler yansıtan Eski Şehir bölgesi ve And Dağları'nda yaşayan yerel halkın yarattığı egzotik kültürü ile benzersiz bir turistik cazibeye sahiptir. www.kolayvize.org 

Ekvador ülke bilgisi ve ekonomisi; OPEC üyesi olan Ekvator aynı zamanda Latin Amerika’nın üçüncü büyük ham petrol üreticisidir. Ekvator’un ihracat gelirlerinin %30’u petrole dayanmaktadır. Petrol dışı gelirlerde ilk sıraları muz, karides ve turizm almaktadır. Ülkenin başlıca diğer ürünleri kahve, kakao ve ton balığıdır. Altın ve bakır çıkarılmaktadır. www.kolayvize.org

Ekvador ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Diplomatik ilişkilerimiz 1950 yılında kurulmuş olmasına karşın, Ekvator’la ilişkilerimiz özellikle son yıllarda ivme kazanmıştır. Bunda Cumhurbaşkanı düzeyindeki karşılıklı ziyaretlerin ve Büyükelçiliklerin açılması önemli rol oynamıştır. Ekvator ülkemizde 2009 yılında Büyükelçilik açmıştır.

Ekvador ülke bilgisi ve uçak bileti; İşte vize sıkıntısı yaşamadan, yalnızca bir Ekvador uçak bileti ve fotoğraf makinanızı alarak gidebileceğiniz, dünyanın tam ortasında, cennet bir ülke. Doğa severlerin ayak bastıkları anda dönüş biletlerini iptal etme hissine kapıldığı, geri dönmek istemedikleri bir ülke Ekvador. En ucuz uçak biletleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ekvador ülke bilgisi ve otel bilgisi; Dünyanın tam ortasında doğa severler için mükemmel olan Ekvador’da en ucuz ve en ekonomik oteller hakkında bilgi sahibi olmak için kolayvize.org adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın ortasında daha önce hiç görmediğiniz doğa güzelliklerini keşfedin. Ekvador’da otel arıyorsanız acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org


Ekvador Vizesi, Ekvador ülke hakkında, Ekvador ticari vizesi, Ekvador bayrağı, Ekvador ekonomisi, Ekvador başkenti, Ekvador - Türkiye ilişkileri, Ekvador uçak bileti, Ekvador otel konaklaması, Ekvador ulaşım, Ekvador nasıl gidilir, Ekvador idari yapı, Ekvador komşuları, Ekvador gece hayatı, Ekvador - Amerika, Ekvador nüfus yapısı, Ekvador yönetim şekli, Ekvador'da etnik gruplar, Ekvador Ankara Büyükelçiliği, Ekvador İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Ekvador hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Ekvador Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA