• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Ekvator Ginesi Gezi Rehberi, Gezi yerlerini keşfet !

Afrika' nın el değmemiş bir doğasına sahip olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti; bu kaynaklarını ne yazık ki iyi değerlendirememektedir. Bu enfes doğa parçalarının tanıtımı ve dünyaya sunulması iyi organize edilmediğinden gereken ilgi görülmemektedir. Turizm ekonomisi de yeterli bir katkı oluşturmamaktadır. Akvaryum meraklılarının çok iyi bildiği ciklet balıklarının kaynağının Tanganika gölü olduğunu kaç kişi bilir ? Pigmelerin ana vatanının Kongo olduğunu ve bu insanların Mbandaka' da yaşadığını kimler bilir? Virunda Ulusal Parkındaki dağ gorillerini görmek için kaç kişi gitmiştir oralara? Gerçek King Kong ları yerinde görmek istemez misiniz? Ya da Kongo nehrinde seyahat ederek gerçek bir macera yaşamaya ne dersiniz ? Yağmur ormanlarında fotoğraf çekmek iyi bir deneyim olmaz mı ? Gelişmemiş olabilir Kongo ama doğası değişmemiştir. Sanayileşmeden önce kesinlikle gezmeniz gereken bir yer olmalıdır.

Gezilecek Gidilecek Yerlerden Bazıları :

Ekvator Ginesi Gezi Rehberi ziyaret ediniz. Virunda Ulusal Parkı, Tanganika Gölü, Albert Gölü, L' upemba Ulusal Parkı, Kasai Bölgesi, Pigme yerleşimleri, Ekvator Bölgesi plantasyonları, Kisantu' da Botanik Bahçesi, Okapi Vahşi Yaşam Doğa Koruma Alanı, Garamba Ulusal Parkı, Bonobo, Ksangani' de Nehirler, Kanaga' da Masailer...

Malabo

Malabo

Malabo, Ekvator Ginesi'nin en büyük şehri ve başkentidir ve Bioko adasında yer almaktadır. Şehir, adayı sömürge döneminde İspanya'dan kiralayan İngilizler tarafından 1827'de kuruldu. Port Clarence adıyla, köle ticaretini bastırmak amacıyla bir deniz istasyonu olarak kullanıldı. Ekvator Ginesi'nin onlarca yıldır başkenti olma statüsüne rağmen, Malabo'nun sokak ağı zayıf bir şekilde gelişti. Ülkenin zengin doğal kaynaklarından gelen para nedeniyle, Malabo'nun artık sokakları ve 6 şeritli bir otoyolu var. Sokak adlarının çoğu, ana yollar olan "Bağımsızlık Caddesi" veya "Patrice Lumumba Yolu" gibi isimlerle, Afrika milliyetçisi veya sömürge karşıtı temayı yansıtıyor. Bir Afrika milliyetçisi ideali veya kişisi için isimlendirilmemiş birkaç büyük yol, başkanlık sarayına giden yol gibi Ekvator Ginesi'ndeki şehirler veya Afrika'daki diğer yerler veya ülkeler için adlandırılır. 1973'te Malabo olarak yeniden adlandırıldı. Ekvator Ginesi vize işlemleri.

Bata Kilisesi

Bata

Bata, Afrika kıtasında bulunan Ekvator Ginesi'nin en büyük şehridir. Atlas Okyanusu kıyısında ülkenin anakara bölgesini oluşturan Mbini'de kurulu olan şehir, 2012 tahmini nüfus verilerine göre merkez nüfusu ile ülkenin en büyük şehri konumundadır. Ülkenin en büyük şehri konumunda olan Bata, Mbidi olarak adlandırılan ülkenin anakara bölgesi üzerinde Atlas Okyanusu kıyısında bulunan bir şehirdir. Deniz seviyesine yakın bir konumda bulunan şehir, bölgenin en önemli limanlarından bir tanesine sahiptir. Şehirde ülkede bulunan altı adet havaalanında bir tanesi bulunmakta olup, başkent Malabo'da bulunan havaalanından sonra ülkenin en büyük ikinci havaalanı konumundadır. Buradan ülke içerisindeki noktalara ve komşu ülke Gabon'un başkenti Libreville'ye uçuşlar düzenlenmektedir. Bata şehrinde ülkenin en büyük stadyumu olan Bata Stadyumu (Estadio de Bata) bulunmaktadır. Ekvator Ginesi vize işlemleri hakkında bilgi isteyiniz.

Pico Basilé

Pico Basilé

Açık bir günde Pico Basile'nin volkanik zirvesini görebilirsiniz, ancak açık günler nadirdir. Pico Basile Milli Parkı (İspanyolca : Parque Nacional del Pico Basile) durumundaki bir koruma alanı olan milli park adasında Bioko Afrika ülkenin kuzey kesiminde Ekvator Ginesi, yakın Gine Körfezi içinde, Atlantik Okyanusu. Parkta yoğun yağmur ormanları var ve harika manzaralar için dağa tırmanmaya değer, ancak bir rehber alın. Askeri bir bölge olduğu için tepeye çıkmanıza izin verilmiyor. Hayvanlar, avlanma sayesinde utangaçtır. Ekvator Ginesi vizesi için iletişim kurunuz. Park, adını 3011 metre ile Ekvator Ginesi'nin en yüksek noktası olan Basilé zirvesinden almıştır. İdari olarak Ekvator Ginesi'nin Bioko Norte eyaletinin yetki alanına dahil edilmiştir. 30 bin hektarlık bir alanı kaplamaktadır ve resmi olarak 2000 yılında kurulmuştur. 1472'de Portekizli gezgin Fernão do Pó, Hindistan'a giden bir yol ararken adayı gören ilk Avrupalı ​​oldu.

Bioko Adası

Bioko Adası

Bioko, Ekvator Ginesi'nin bir parçası olan Gine Körfezi'nde yer alan bir adadır. Içinde başkent Malabo var. Kamerun sahiline 32 km uzaklıktadır ve 2.017 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Nüfusu (2015) 230.000 kişidir. Daha önce, İspanyol döneminde, Fernando Poo, on beşinci yüzyılda onun kaşif adı olarak biliniyordu,Ekvator Ginesi vize işlemleri. Bioko'daki en büyük primatlar olan matkaplar, adanın 7.000 fit yüksekliğindeki Gran Caldera'nın zeminindeki bir incir ağacına tırmanıyor ve besleniyorlardı. O sabah erken saatlerde bilim adamları gevezelik eden maymunları (her biri beş ila otuz güçlü) tespit ettiler: kırmızı kulaklı, siyah colobus ve kırmızı colobus, ikincisi tüm primatlar arasında en fazla tehdit altında olan maymunlar. Biyologlar, Bioko Adası'nı bitki ve hayvanların izolasyonda nasıl evrimleştiklerini incelemek için yaşayan bir laboratuvar olarak görüyor. Listede bir zamanlar orman bufaloları vardı, ancak bir asır önce nesli tükenmek üzere avlandılar.

Ekvator Ginesi Gezi Rehberi

Arena Blanca

Bioko Adası'nda bulunan ve Malabo'ya bağlanan en iyi Ekvator Ginesi plajlarından biri, yerel halk tarafından arena de playa olarak da bilinir . Yolculara plajları ziyaret etme ve zamanlarını deniz kıyısında eğlenerek ve oynayarak geçirme fırsatı sağlamak. Malabo, gezginler için benzersiz yerler sunmasa da arena blanca ekvator Ginesi, gezginlere en iyi eğlence değerini sunuyor. Bu plajın temel özelliği, Bioko Adası'nda türünün tek örneği olan beyaz kumla kaplı olması ve Malabo'dan gelen yolcular için en sevdikleri plaja ulaşmak için arabayla bir saat sürmesi. Turistlerin turlarının tadını çıkarması için birçok restoran, otel, bar ve market içeren Beta gibi Ekvator Ginesi plajlarında burada ziyaret edilecek başka yerler var . Rio Muni bölgesinde bulunan küçük bir kasabadır. Pek çok turist, buralarda maymunları görmeyi çok ister, onlar için burada ziyaret edilecek en iyi yerler Moca, Loretta Gölü ve Biao Gölü olacaktır. Ekvator Ginesi vize işlemleri hakkında bilgi alınız. 

Ekvator Ginesi Gezi Rehberi

Malabo Ulusal Park

Bu yeni park, havaalanının bitişiğinde ve 870.000 metrekarelik bir alanı kaplıyor. Parkta restoranlar, bir spor alanı, çocuklar için aktiviteler, jet ski ve teknelerin bulunduğu bir göl ve bir sanat galerisi bulunmaktadır. 870.000 m2 planlanan arazi alanı ile Ekvator Ginesi'ndeki Malabo Milli Parkı, Ekvator Ginesi'nin başkenti Malabo'nun yeni bölgesinde yer almakta ve Bağımsızlık Meydanı Bölgesi, Etnik Gümrük Bölgesi ve Merkez Göl Bölgesi dahil olmak üzere sekiz işlevsel bölgeden oluşmaktadır. . Park, 4 Haziran 2016'da düzenlenen açılış töreni ile Ekim 2011'de başladı. Ekvator Ginesi Başkanı Obiang, kurdeleleri kesti ve Park için bir yazı yazdı. Proje seti; doğal peyzaj, rekreasyon ve eğlence, spor ve eğitim gibi işlevleri bir arada, yerel milletlerin geleneksel yaşamlarını yansıtıyor, kültürel özellikleri temsil ediyor. Malabo'daki önemli binalar arasında Malabo Katedrali, Malabo Hükümet Binası ve Malabo Mahkeme Binası bulunmaktadır. Ekvator Ginesi vize işlemleri hakkında bilgi isteyiniz.

Ekvator Ginesi gezi rehberi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Suudi Arabistan Vize, Ekvator Ginesi Ülke Bilgisi danışmanınız.