• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Ekvator Ginesi Ülke Bilgisi, Kolay Vize ile Keşfet-Uç

ÜLKE KÜNYESİ

AdıEkvator Ginesi Cumhuriyeti
BaşkentMalabo
BaşkanTeodoro Obiang
BaşbakanFrancisco Pascual Obama Asue
Resmi Dillerİspanyolca, Fransızca
Yönetim ŞekliCumhuriyet
Yüzölçümü28.050 km²
Nüfus1,309 milyon (2018)
Para BirimiOrta Afrika CFA Frangı
Zaman DilimiUTC+1
Telefon Kodu+240
İnternet.gq

Ekvator Ginesi Ülke Bilgisi, Ekvator Ginesi vize işlemleri ...

Ekvator Ginesi ülke bilgisi; Ekvator Ginesi ya da resmî adıyla Ekvator Ginesi Cumhuriyeti, Afrika kıtasında Atlantik Okyanusu kıyısında bulunan bir ülke. Sahraaltı Afrikasında yer alan ülke, kıtanın en küçük ülkelerinden biri konumudadır. Ülke anakara ve adalar olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Ülkenin Mbini olarak adlandırılan anakarası kuzeyde Kamerun, güneyde ve doğuda Gabon ile komşu konumdayken, batıda Atlas Okyanusu bulunmaktadır.

Anakaranın güneybatısında Gabon açıklarında bulunan Annobón adası Ekvator çizgisinin 156 km güneyinde yer alırken, ülkenin başkenti Malabo'nun da bulunduğu Bioko adası anakaranın kuzeybatısında Kamerun açıklarında yer almaktadır. Kıyıya yakın bölgelerde bulunan Corisco, Elobey Grande ve Elobey Chico adaları da ülkeye aittir. Atlas Okyanusu üzerinde bulunan Sao Tome ve Principe ile de ülkenin deniz sınırı mevcuttur.

Ülke Ekvator'a yakın bir konumda bulunmaktadır. Ülkenin isminde bulunan Gine bir Tuareg kelimesi olan aginaw sözcüğünden gelmekte olup, sözcük siyahi anlamına gelmektedir. Bu kelimeden yola çıkarak ülke ismi Ekvator'da siyahilerin yaşadığı ülke anlamında kullanılmaktadır. Ülke anakara ve adalar olmak üzere iki bölgeden, bölgeler ise toplamda yedi adet ilden oluşmaktadır.

Ekvator Ginesi vize bilgisi; Ekvator Ginesi’ne seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Anılan ülkenin Türkiye’de mukim bir Büyükelçiliği veya bir Fahri Konsolosluğu bulunmamaktadır. Yolcuların, ülkeye girişte sarı humma aşısını tatbik ettirdiklerini gösteren uluslararası aşı sertifikasını ibraz etmeleri gerekir.

Ekvator Ginesi gezilecek yerler; Şehir kolaylıkla yürüyerek gezilebilir. Taksiler ise oldukça ucuzdur. En hareketli bölgesi Liman bölgesi ve çevresidir. Şehirde bulunan doğa parkları Afrika'nın zengin ekolojisini görmek sizin geri dönüş biletinizi iptal etmek istemenize sebep olucak. Daha fazla bilgi için kolayvize.org adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ekvator Ginesi - Türkiye ilişkileri; Ekvator Ginesi'ne Yaounde Büyükelçiliğimiz, Türkiye’ye ise Ekvator Ginesi’nin Brüksel Büyükelçiliği akreditedir. 2015/7578 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca; ülkemizin, Ekvator Ginesi'nin başkenti Malabo'da Büyükelçilik açması kararlaştırılmıştır. Askeri alanda ilişkimiz bulunmamaktadır. www.kolayvize.org

Ekvator Ginesi Ülke Bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Ekvator Ginesi vizesi nasıl alınır?, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Suudi Arabistan Vize, Ekvator Ginesi Ülke Bilgisi danışmanınız.