Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Ekvator Ginesi Ülke Bilgisi, Ekvator Ginesi’ni Keşfet ve Uç !

Ekvator Ginesi Ülke Bilgisi

Ekvator Ginesi ülke bilgisi; Ekvator Ginesi ya da resmî adıyla Ekvator Ginesi Cumhuriyeti, Afrika kıtasında Atlantik Okyanusu kıyısında bulunan bir ülke. Sahraaltı Afrikasında yer alan ülke, kıtanın en küçük ülkelerinden biri konumudadır. Ülke anakara ve adalar olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Ülkenin Mbini olarak adlandırılan anakarası kuzeyde Kamerun, güneyde ve doğuda Gabon ile komşu konumdayken, batıda Atlas Okyanusu bulunmaktadır. Anakaranın güneybatısında Gabon açıklarında bulunan Annobón adası Ekvator çizgisinin 156 km güneyinde yer alırken, ülkenin başkenti Malabo'nun da bulunduğu Bioko adası anakaranın kuzeybatısında Kamerun açıklarında yer almaktadır. Kıyıya yakın bölgelerde bulunan Corisco, Elobey Grande ve Elobey Chico adaları da ülkeye aittir. Atlas Okyanusu üzerinde bulunan Sao Tome ve Principe ile de ülkenin deniz sınırı mevcuttur.

Ekvator Ginesi ülke bilgisi ve vize bilgisi; Ekvator Ginesi’ne seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Anılan ülkenin Türkiye’de mukim bir Büyükelçiliği veya bir Fahri Konsolosluğu bulunmamaktadır. Yolcuların, ülkeye girişte sarı humma aşısını tatbik ettirdiklerini gösteren uluslararası aşı sertifikasını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ekvator Ginesi ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Şehir kolaylıkla yürüyerek gezilebilir. Taksiler ise oldukça ucuzdur. En hareketli bölgesi Liman bölgesi ve çevresidir. Şehirde bulunan doğa parkları Afrika'nın zengin ekolojisini görmek sizin geri dönüş biletinizi iptal etmek istemenize sebep olucak. Daha fazla bilgi için kolayvize.org adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ekvator Ginesi ülke bilgisi ve ekonomisi; 1990’lı yıllarda keşfedilen petrol Ekvator Ginesi’ni Afrika kıtasının en hızlı büyüyen ve en fazla yabancı sermaye çeken ekonomilerinden birine dönüştürmüştür. Petrol gelirlerinin GSYİH içindeki payı %90’ı, ihracat gelirleri içindeki payı ise %97’yi aşmıştır. Petrol gelirlerinin büyümeye katkısı %91 gibi önemli bir paya ulaşmıştır. www.kolayvize.org

Ekvator Ginesi ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Ekvator Ginesi'ne Yaounde Büyükelçiliğimiz, Türkiye’ye ise Ekvator Ginesi’nin Brüksel Büyükelçiliği akreditedir. 2015/7578 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca; ülkemizin, Ekvator Ginesi'nin başkenti Malabo'da Büyükelçilik açması kararlaştırılmıştır. Askeri alanda ilişkimiz bulunmamaktadır. www.kolayvize.org

Ekvator Ginesi ülke bilgisi ve uçak bileti; En ucuz Ekvator Ginesi uçak bileti fiyatları kolayvize.orgda. Size en uygun Ekvator Ginesi uçak biletini rezervasyon yaptırın ve ekonomik fiyat alın. İstanbul-Malabo uçak biletleri, Ankara- Ekvator Ginesi ucuz uçak biletleri, Malabo şehrine uçak bileti rezervasyon yaptırın. En ucuz uçak biletleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ekvator Ginesi ülke bilgisi ve otel bilgisi; kolayvize.org la en iyi Malaboo otelleri parmağınızın ucunda. En ucuz ve en ekonomik Malaboo otelleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. kolayvize.org sizin için en ucuz ve en ekonomik ayrıca en iyi otelleri bulmanıza yardımcı olur. Ucuz ve en iyi oteller için www.kolayvize.org.


Ekvator Ginesi Vizesi, Ekvator Ginesi ülke hakkında, Ekvator Ginesi ticari vizesi, Ekvator Ginesi bayrağı, Ekvator Ginesi ekonomisi, Ekvator Ginesi başkenti, Ekvator Ginesi - Türkiye ilişkileri, Ekvator Ginesi uçak bileti, Ekvator Ginesi otel konaklaması, Ekvator Ginesi ulaşım, Ekvator Ginesi nasıl gidilir, Ekvator Ginesi idari yapı, Ekvator Ginesi komşuları, Ekvator Ginesi gece hayatı, Ekvator Ginesi - Amerika, Ekvator Ginesi nüfus yapısı, Ekvator Ginesi yönetim şekli, Ekvator Ginesi'nde etnik gruplar, Ekvator Ginesi Ankara Büyükelçiliği, Ekvator Ginesi İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Ekvator Ginesi hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Ekvator Ginesi Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA