• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Ekvator Ginesi Vizesi, Ekvator Ginesi vizesi işlemi !

Ekvator Ginesi Ticari Vize

Ekvator Ginesi vize isteyen ülkeler arasındadır, gitmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve Ekvator Ginesi’ne vize almış olmanız gerekmektedir. Ekvator Ginesi Konsolosluğu, vize başvurularını kabul etmekle ve sonuçlandırmakla yetkili tek mercidir. Vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Başvurunuzu, vize başvuru işlemlerinin yetkili seyahat acenteleri tarafından yapabilirsiniz. 2021 yılı Ekvator Ginesi ticari vize işlemleri için bilgi isteyiniz.

Ekvator Ginesi Turistik Vize

Ekvator Ginesi seyahatinde bulunacak Umuma Mahsus (bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri), Diplomatik pasaporta sahip vatandaşlarımızın Ekvator Ginesi vizesi alarak bu ülkeye seyahat etmeleri zorunludur. Ekvator Ginesi vizeleri ülkeye girişte alınamamaktadır. Ekvator Ginesi seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız vizelerini Türkiye'den alarak seyahat etmelerini önemle hatırlatırız. 2021 yılında Ekvator Ginesi turistik vize işlemleri için bilgi isteyiniz.

Ekvator Ginesi vizesi, Ekvator Ginesi vize işlemleri ...

Ekvator Ginesi vizesi, ülkeye girecek yabancılar için düzenlenen özel bir izindir. Vize alacak yabancıların geçerli bir pasaporta sahip olmaları zorunludur. Ekvator Ginesi seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız vize işlemlerine tabidir. Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri, hususi pasaport sahipleri, hizmet pasaport, Diplomatik pasaport sahipleri seyahatleri öncesi vizelerini almaları zorunludur.

Ekvator Ginesi vizesi Ankara’da bulunan Büyükelçiliğe veya vize işlemleri üzerine hizmet veren vize acentalarına başvuru yapılarak alınabilmektedir. İstisnai durumlar dışında ülkeye girişlerde, havalimanlarında vize alınamamaktadır. Ancak bu konuda Ankara Burkina Faso Büyükelçiliği ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Ekvator Ginesi vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır. Acentamız aracılığı ile vize başvurusu yapılmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Sayfamızda Ekvator Ginesi vizesi için gerekli belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

3. Ekvator Ginesi Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 14 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bilgi fişini aldıktan sonra Ekvator Ginesi vize takibi acentamız tarafından yapılmaktadır.

Ekvator Ginesi Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunmak üzere Ekvator Ginesi’nin dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ekvator Ginesi temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Ekvator Ginesi’nin Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 14 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Burkina Faso Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz.Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz! Alınan vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Ekvator Ginesi'ne giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Ekvator Ginesi ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar...

Ekvator Ginesi Ülke Bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Ekvator Ginesi vizesi nasıl alınır?, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Suudi Arabistan Vize, Ekvator Ginesi Ülke Bilgisi danışmanınız.