Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

El Salvador Ülke bilgisi, El salvador’u Kolay vize ile Keşfet

El Salvador Ülke Bilgisi

El Salvador ülke bilgisi; El Salvador, Orta Amerika'da yer alan yaklaşık 6,9 milyonluk nüfusa sahip bir ülkedir. Ülke, batıda Guatemala'ya, kuzey ve doğuda Honduras'a komşudur. Güneyinde Büyük Okyanus bulunur. El Salvador, Amerika anakarasının nüfus yoğunluğu en fazla olan ülkesidir (özellikle başkent, San Salvador) ve ayrıca bölgenin en sanayileşmiş ülkesidir. Resmi adı El Salvador Cumhuriyeti'dir (İspanyolca: República de El Salvador, IPA: [re'puβlika ðe el salβa'ðor]). Ülke İsa peygambere atfen "Kurtarıcı" anlamına gelen İspanyolca karşılığından gelmektedir ve toprakları İspanyol himayesi öncesinde Cuscatlán diye adlandırılmıştır.

El Salvador ülke bilgisi ve vize bilgisi; Türkiye ile El Salvador arasındaki Vize Muafiyeti Anlaşması uyarınca, her iki ülkenin resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatlerinde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar. Ülkemizde göreve atanan resmi pasaport sahibi El Salvador vatandaşları vizeye tabidirler. El Salvador vizesi için inceleyiniz. www.kolayvize.org 

El Salvador ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Mükemmel doğasıyla, El Salvador'un hemen hemen her yeri gezilmeye değer olsa da mutlaka gitmeniz gereken yer, hiç kuşkusuz ki başkent San Salvador. Ülkenin en gelişmiş ve en kalabalık şehrinde gezecek ve görecek çok yer olduğundan emin olabilirsiniz. Masmavi bir deniz düşleyip kültürel bir geziyi 2.plana koyuyorsanız. El Salvador turları arayınız.

El Salvador ülke bilgisi ve ekonomisi; Orta Amerika’nın yüzölçümü bakımından en küçük ülkesi olan El Salvador, bölgenin dördüncü büyük ekonomisidir. Gıda işleme, petrol, kimya, gübre, tekstil, mobilya ve hafif metaller sanayii gelişmiş olan El Salvador’un başlıca tarım ürünleri ise kahve, şeker, mısır, pirinç, fasulye, yağlı tohumlar ve pamuktur. Aktif nüfusunun beşte biri ABD’de yaşamaktadır.

El Salvador ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Ülkemiz ile El Salvador arasındaki ilişkiler, coğrafi uzaklık ve her iki ülkenin uzun yıllar daha çok kendi bölgeleri üzerinde yoğunlaşması nedeniyle oldukça sınırlı kalmıştır.Ancak, son yıllarda ivme kazanan Latin Amerika ve Karayipler bölgesine açılım politikamız kapsamında bölgeye daha çok ilgi gösterilmesine sebep olmuştur.
El Salvador ülke bilgisi ve uçak bileti; Dünyada bini aşkın havayolunun ve online seyahat acentasının milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Kolay Vize acentamız  ile her zaman her yere en ucuz uçak biletini satın alabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. El Salvador Şehrine ucuz uçak bileti.

El Salvador ülke bilgisi ve otel bilgisi; El Salvador Otelleri- kolayvize.org ile en mükemmel El Salvador otelini seçebilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz oda fiyatlarını karşılaştırabilir ve hemen müsaitlik durumunu kontrol edebilir. El Salvador en ucuz ve mükemmel oteller hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için www.kolayvize.org adresimizi ziyaret edin. El Salvador ucuz otelleri sorunuz.


El Salvador Vizesi, El Salvador ülke hakkında, El Salvador ticari vizesi, El Salvador bayrağı, El Salvador ekonomisi, El Salvador başkenti, El Salvador - Türkiye ilişkileri, El Salvador uçak bileti, El Salvador otel konaklaması, El Salvador ulaşım, El Salvador nasıl gidilir, El Salvador idari yapı, El Salvador komşuları, El Salvador gece hayatı, El Salvador - Amerika, El Salvador nüfus yapısı, El Salvador yönetim şekli, El Salvador'da etnik gruplar, El Salvador Ankara Büyükelçiliği, El Salvador İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, El Salvador hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. El Salvador Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA