Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Endonezya Ülke bilgisi, Endonezya’yı Kolay Vize ile keşfet !

Endonezya Ülke Bilgisi

Endonezya ülke bilgisi; Endonezya (Endonezce: Indonesia) ya da resmî adıyla Endonezya Cumhuriyeti (Endonezce: Republik Indonesia), Güneydoğu Asya ve Okyanusya'da yer alan bir ülkedir. Endonezya 17.508 adadan oluşur. 250 milyon civarında nüfusuyla dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi ve aynı zamanda en kalabalık Müslüman ülkesidir. Endonezya halk tarafından seçilmiş meclisi ve devlet başkanı ile bir cumhuriyet'tir. Ülkenin başkenti Cava adasındaki Cakarta şehridir. Sınır komşuları, Papua Yeni Gine, Doğu Timor ve Malezya'dır. Diğer komşu ülkeleri Singapur, Filipinler, Avustralya, Andaman ve Nikobar adalarıdır. Endonezya ASEAN'ın kurucu üyelerinden ve G20 üyesi ülkelerdendir.

Endonezya ülke bilgisi Endonezya ve vize bilgisi; Endonezya vizesi benim Endonezya’ya gittiğim zamanlarda Türk vatandaşlarının havalimanında 30 dolar karşılığında kolayca alabildiği bir vizeydi. 2015 yılında ise Endonezya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan anlaşma ile artık Türk vatandaşları Endonezya’ya vizesiz seyahat edebiliyorlar. Endonezya vizesi hakkında bilgi isteyiniz.

Endonezya ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Denizin ya da okyanusun ortasındaki bir adayı düşünerek tatil planı yapmak çoğumuzu huzura kavuşturur, rahatlatır. Şimdi bir ülke düşünün ki tamı tamına 17.508 adadan oluşuyor. Ülkenin her yerinde huzur bulmanız mümkün. Üstelik burada sadece denizin verdiği huzurdan bahsetmiyoruz bütün doğasıyla huzur veren bir ülke. Endonezya Turlar için danışınız.

Endonezya ülke bilgisi ve ekonomisi; G-20 üyesi olan Endonezya, 2014 Aralık ayı itibarıyla 253 milyonluk nüfusu ve 868 milyar ABD Dolarlık milli gelirle Güneydoğu Asya’nın 1.; dünyanın ise en büyük 16. ekonomisi olmuştur. 2000 yılında 262 milyon ABD Doları olan ticaret hacmi, son 15 yılda yaklaşık 10 kat artarak 2014 yılında 2.271 milyon dolara ulaşmıştır. www.kolayvize.org

Endonezya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye Endonezya ile yakın ve çok boyutlu ilişkilere sahiptir. Tarihi bağlar itibarıyla Türkiye ile Endonezya arasında her zaman dostane ilişkiler mevcut olmuştur. Türklerle olan ilişkilerin ilk izleri 12. yüzyıla kadar uzanmaktadır. O dönemde Endonezya\'yı ziyaret eden Türk-İslam âlimleri İslam’ın bölgede yayılmasında etkili olmuşlardır.

Endonezya ülke bilgisi ve uçak bileti; Endonezya ’ya ve farklı ülkelere 24 ucuz uçuş - 6 havayolları, ayrıca Turkish Airlines, Qatar Airways ve Malaysia Airline ile uçuşlar arasından seçim yapın ve tercih ettiğiniz havayoluyla Endonezya’ya en ekonomik rezervasyon . Kredi kartına taksit imkanı. Endonezya uçak biletleri hakkında bilgi için acentamız ile iletişime geçin. 

Endonezya ülke bilgisi ve otel bilgisi; Endonezya içerisinde size bütçenize ve tercihlerinize uyacak en iyi otellerde konaklama imkanı sunmaya çalışıyoruz. 34 farklı bölgesiyle bu ülke ziyaretçilerine değişik bir doğa örtüsü, canlı bir kültür ve farklı yaşam biçimleri sunar. Endonezya en ucuz ve en mükemmel oteller hakkında bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Endonezya Vizesi, Afganistan ülke hakkında, Endonezya ticari vizesi, Endonezya bayrağı, Endonezya ekonomisi, Endonezya başkenti, Endonezya - Türkiye ilişkileri, Endonezya uçak bileti, Endonezya otel konaklaması, Endonezya ulaşım, Endonezya nasıl gidilir, Endonezya idari yapı, Endonezya komşuları, Endonezya gece hayatı, Endonezya - Amerika, Endonezya nüfus yapısı, Endonezya yönetim şekli, Endonezya'da etnik gruplar, Endonezya Ankara Büyükelçiliği, Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Endonezya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Endonezya Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA