• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Eritre gezi rehberi, Seyahatten önce Eritre’yi keşfet!

Eritre Gezi Rehberi, Ulaşım ve Eritre vize işlemleri ...

Eritre Gezi Rehberi

Eritre'nin Afrika, Avrupa ve Orta Doğu arasındaki konumu, dünyanın dört bir yanıyla siyasi bağları beslemiştir ve ülkenin antik topografyası, bol ve çeşitli flora ve faunaiçin misafirperver verimli topraklar oluşturur. Eritre bazı siyasi ve çevresel sorunlarla karşı karşıya; 1993 yılında Etiyopya'dan kurtuluşundan bu yana, Afrika'nın en genç ülkesidir. Eritre aynı zamanda Afrika'nın en güvenli ülkelerinden biridir ve son girişimlerinin çoğu onu gelişmekte olan bir çevre dostu destinasyon haline getirmektedir. 2006 yılında, Cumhurbaşkanı Isaias Afwerki Eritre çevre koruma altında tüm kıyı şeridi yerleştirmek için dünyada ilk ülke olacağını duyurdu. Ülke aynı zamanda yıllık Eritre Turu, ülke çapında düzenlenen çok günlük bisiklet yarışı ile ünlüdür. Nüfusun neredeyse yüzde 80'i geçim tarımına katılıyor, çünkü ülke ekonomisi büyük ölçüde tarım ve sürüye dayanıyor.

Bugün hükümet, 1993 yılında Eritre'nin kurtuluşuna yol açan Etiyopya ile 30 yıllık bir savaşın ardından savaş sonrası toparlanmayı amaçlayan iddialı bir dizi girişim olan Wefri Warsay Yika'alo programına büyük yatırımlar yapıyor. Projeleri arasında limanların iyileştirilmesi, yolların asfaltlanması ve savaş sırasında hasar gören eğitim, sağlık ve ekonomik altyapıların onarılması yer alıyor.

Eritre'ye ne zaman gidilir.?

Bölgesel sıcaklıklar büyük ölçüde değişse de, yılın en sıcak ayı Mayıs ayıdır. Afrika kıtasının en yüksek kara kütlesi üzerinde yer alan Asmara'nın başkenti, ortalama sıcaklığı 86 fahrenhayt iken, Kızıldeniz'deki Massawa liman kenti 122 fahrenhayt (50 derece Celcius) kadar yüksek bir dereceye kadar ulaşabilir. Denakil Depresyonu, sahilde, ülkenin en düşük noktası, 426,5 feet (130 metre) deniz seviyesinin altında, ve dünyanın en sıcak yerlerden biri olarak kabul edilir. İki yağmurlu mevsimden kaçınmaya çalışın: Ilk mart ayından Nisan ayına kadar dağınık fırtınalar ile işaretlenir. İkinci, yağışlı sezon Haziran ayında başlar ve Eylül kadar uzanır.

Ulaşım

Eritre içinde ve dışında: Eritre'nin ulaşım ağı 1998'den 2000'e kadar Etiyopya ile yapılan sınır çatışması sırasında ciddi hasar gördü ve Wefri Warsay Yika'alo programına yapılan yatırımlara rağmen, şu anda ülke içinde ulaşım en iyi şekilde ilkel. Asmara, Massawa ve Barentu gibi büyük şehirler arasındaki yollar döşeli ve kullanılabilir durumda, ancak sokaklar ve kırsal yollar genellikle asfaltsız ve kötü durumda. Etiyopya'ya giden tüm yollar, 1998'de başlayan sınır anlaşmazlığından bu yana kapalı. Bazen, sınır çizimi eksik veya yanıltıcıdır, bu nedenle bu alanlarda seyahat ederken en iyi kararınızı kullanın.

Kişisel araçlar Eritre'de nadirdir, bu yüzden birçok yerli otobüs ve taksileri etrafında almak için kullanın. Otobüsler, ucuz olsa da, bazen aşırı kalabalık, bu yüzden mümkün olduğunca, özellikle Asmara, onlar bol olan bir taksi almanızı öneririz. Taksiler genellikle önceden tanımlanmış bir güzergah boyunca seyahat ve ek yolcu alacak. Ayrıca bir "sözleşme" taksi talep edebilirsiniz; bu daha yüksek fiyatlarla çalıştırın. Eritre'de biri Asmara'da, diğeri Assab'da olmak üzere kalıcı pistleri olan iki havaalanı vardır. Eritre Havayolları, 1998-2000 Etiyopya çatışması sırasında operasyonel olmasa da, bir kez daha işlevseldir ve Frankfurt, Amsterdam ve Roma gibi destinasyonları içerir.

Eritre Gezi Rehberi

Asmara

Beklenmedik derecede keyifli bir başkent olan Asmara, muhteşem art deco ve modernist mimari, insanları en iyi şekilde izlemeye yarayan otantik cadde önündeki kafeler ve ilerleyen yıllara kadar süren zorlu savaş yıllarının akılcı tanıklıklarıyla doludur. o zamandan beri bağımsızlık. Ayrıca, ülkenin geri kalanı için seyahat kısıtlamaları yürürlükte kaldığı sürece, Asmara, seyahat izinlerine başvurmaya gerek kalmadan keşif için şehir fuarı oyununun 25 km içindeki herhangi bir yeri ile yolculara en fazla özgürlüğü sunuyor. 12. yüzyılda kurulan Asmara 19. yüzyılın sonlarında İtalyan sömürge yönetimine girdi. 1930'larda inşa edilen yeni binalarla şehrin görünüşü çok değişti.

Eritre Gezi Rehberi

Keren

Ülkedeki Müslüman nüfusun büyük bölümü Keren şehrinde yaşıyor. Renkli eşyaların ve geleneksel giysilerin satıldığı pazar yerleriyle ünlü olan bu şehirde, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satıldığı hayvan pazarı da oldukça ilginç görüntülere sahne oluyor. Keren aynı zamanda ülkenin en büyük ikinci şehri olarak biliniyor. Keren, Eritre'nin ikinci büyük şehridir. Şehrin nüfusu 2016 yılı itibarıyla 120 bin 'dir. Asmara'nın kuzey geçidini ve Agordat'a giden batı yolunu kontrol eden Keren'in stratejik konumu her zaman çok önemli olmuştur. Agordat yolunda solunuzda bir kilise ve küçük bir köy bulunur. Orada yaşayan 60 rahibe ve rahibin evleri ziyaret edilir. 

Eritre Gezi Rehberi

Asmara - Massava Yolu

Asmara ve Massava  arasındaki 65 millik yol boyunca, Eritre'nin en güzel manzaralarını görebilirsiniz. Yol 2 438 m yükseklikten deniz seviyesine kadar inerek vadilerden, çöllerden ve çalılıklardan geçer. Kızıldeniz'in kıyı çölü üzerinde muhteşem bir manzaraya sahip olan tesis, ünlü Ortodoks Manastırı Debre Bizen'den geçerek geçebiliyor. Neredeyse yaylaların kenarında yer alan büyüleyici Eritre başkenti, önce hızlıca sonra da yavaşça Kızıldeniz'in kavurucu plajlarına inen yokuşa hakimdir - doğal konumu ile bir gün en önemli toplama noktalarından biri olmaya hak kazanmıştır. deniz yoluyla gelen ve ülkenin kalbine giden ticari trafik.

Eritre Gezi Rehberi

Assab

Ülkenin en popüler turizm şehirleri arasında yer alan liman şehri olan Assab, Kızıldeniz kıyısında bulunuyor. Sakin ve huzur dolu plajlarının yanı sıra diğer Eritre şehirlerine göre nispeten daha canlı olan eğlence yaşamıyla da bilinen bir şehirdir. Yaz aylarında oldukça kalabalık günler yaşayan bu şehirde, Assab Uluslararası Havalimanı da hizmet veriyor. Afrika’nın az bilinen dünyasını keşfetmek, bölgedeki yerel gelenekleri, tarihi dokuyu ve kültürü daha yakından tanıyabilirsiniz. Eritre vize işlemleri sayfalarımıza göz atarak, unutulmaz anılarla dolu bir seyahat fırsatı yakalayabilirsiniz. Assab büyük pazarı, plajları ve gece hayatı ile ünlüdür. Assab Uluslararası Havaalanı hizmet vermektedir.

Dahlak Takımadası

Dahlak Takımadası

Kızıldeniz'in güneyinde, Eritre kıyıları önünde, ikisi büyük (Büyük Dahlak ve Nora), ötekiler küçük adalardan oluşan adalar grubu (Etiyopya). Halkı balıkçılık ve inci avcılığıyla geçinir. Toplam yüzölçümü 881 km2, nüfusu 2.500 kadardır.  Romalardan beri yapılan inci ve balıkçılık hala birkaç inci adasında yapılır. En büyük ve popüleri Dahlak Kebir de dahil olmak üzere adaların sadece dördünde sürekli olarak insan yaşar. Adalar çeşitli deniz yaşamı ve deniz kuşu (Seabird) vardır ve bazı turistler için cazibe merkezidir. Takımadadaki insanlar Dahlik dilini konuşur. Adadaki bazı insanlar teknelerle Massawa'ya gider. 

Senafe

Senafe

Senafe ( tigrinya: ሰንዓፈTigrinya telaffuzu: [sɐnʕafɐ]) Güney Eritre'debir pazar kasabasıdır, Eritre yaylalarınınkenarında. Çevredeki alan Saho halkı ve Tigrinya halkıtarafından iskan edilir. Senafe, güneyde Metera (Ayrıca Balaw Kalawolarak da bilinir) kalıntıları ve kuzeyde Kaskase ile tanınır. Toprak volkanik ignimbrite türetilmiştir, ve Senafe yirmi kilometre genişliğinde kaldera güneydoğu kenarında oturur. Eritre ve Etiyopya arasındaki savaş (1998-2000) nedeniyle, Senafe'nin ekonomisi ağır hasar gördü. Senafe belediyesinde bulunan en yüksek dağ Soiraolduğunu. Senafe'yi çevreleyen diğer yüksek dağlar şunlardır: Metera, Arap-tarika ve Emba Derho. 

Eritre Gezi Rehberi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Suudi Arabistan Vize, Eritre Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.