Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Eritre Ülke Bilgisi, Eritre’yi Kolay Vize ile keşfedin !

Eritre Ülke Bilgisi

Eritre ülke bilgisi; Eritre veya Eritre Devleti (IPA: /ˌɛrɨˈtreɪə/, /ˌɛrɨˈtriːə/) (Ge'ez: ኤርትራ ʾErtrā, Arapça: إرتريا Iritriya), Doğu Afrika'nın kuzeyinde bir ülke. Batıda Sudan, güneyde Etiyopya ve güneydoğusunda Cibuti ile çevrilmiştir. Ülkenin doğusu ve kuzeydoğusu Kızıldeniz sahili boyunca uzanır. Suudi Arabistan ve Yemen tam karşısındadır. Dahlak Takımadası ve Hanish Adalarının birkaçı Eritre'ye aittir. Başkenti Asmara'dır. Eritre, İtalya tarafından işgal edildi ve resmen 1 Ocak 1890'da İtalyan kolonisine dahil edildi. Önceden ilk Etiyopya devletinin iki yüz yıldan beri bir parçasıydı. İtalyanlar'ın II. Dünya Savaşını kaybetmeleri üzerine Eritre, 1941'den 52'ye kadar Birleşmiş Milletlerin himayesine verildi. BM bayrağı bütün resmi binalarda bulunuyordu.

Eritre ülke bilgisi ve vize bilgisi; Eritre’ye seyahat edecek vatandaşlarımız pasaport ayrımı gözetilmeksizin vizeye tabidir. Ülkemizde Eritre diplomatik temsilciliği bulunmadığından, vize başvurularının, ülkemize akredite olan Eritre’nin Doha (Katar) Büyükelçiliğine yapılması gerekmektedir. Eritre vize bilgisi hakkında daha fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Eritre ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Arkeolojik alanları ve doğal güzellikleriyle öne çıkan bu ülkede, farklı etnik gruplardan oluşan yaklaşık beş milyon kişi yaşıyor. kolayvize.org da Eritre hakkında bilgilere, Eritre gezilerine, fotoğraflarına, turlarına ve videolarına ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamızla iletişime geçebilirsiniz. Eritre turları hakkında bilgi alınız.

Eritre ülke bilgisi ve ekonomisi; Eritre’de, dış ticaretin ve önemli iktisadi teşekküllerin devlet tekelinde olduğu kapalı bir ekonomi yapısı bulunmaktadır. Eritre’nin kişi başına düşen milli geliri 700 Dolar civarındadır. Ekonomi halkın kendi gıda ihtiyacını karşılamak için yaptığı tarıma dayanmaktadır. Büyük bölümü kırsal alanda yaşayan halkın %80’i tarım ve hayvancılık alanında çalışmaktadır.

Eritre ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye, 1993 yılında bağımsızlığını kazanmasının ardından Eritre’yi tanıyan ilk ülkelerden biri olmuştur. 2007 yılında Eritre’nin başkenti Asmara’da bir Fahri Konsolosluğumuz açılmıştır. Eritre ile ilişkilerimiz sorunsuz ancak durağan bir çizgide seyretmiştir. Asmara Büyükelçiliğimiz 1 Kasım 2013 tarihinde açılmıştır.

Eritre ülke bilgisi ve uçak bileti; Eritre’nin başkenti olan Asmara, Arap, Afrika ve İtalyan toplumlarının mimari ve kültürel özelliklerinin harmanlanmış olduğu kozmopolit bir kenttir. Tarihi boyunca her zaman önemli bir yerleşke olan kent, uzun yıllar İtalyan İmparatorluğunun yönetiminde kalmıştır. Eritre uçak bileti için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Eritre ülke bilgisi ve otel bilgisi; kolayvize.org ile en iyi oteler parmağınızın ucunda Asmara, Eritre otellerinde internet üzerinden büyük indirimler bulabilrisiniz. Yer bulmada kolaylık. Asmara, Keren Otel Fiyatları, Keren, Asmara, Eritre için uygun ve ekonomik konaklama otelleri. Sizler için Ertire otelleri Rezervasyonlar iletişim numarası:  00902125320808     


Eritre Vizesi, Eritre ülke hakkında, Eritre ticari vizesi, Eritre bayrağı, Eritre ekonomisi, Eritre başkenti, Eritre - Türkiye ilişkileri, Eritre uçak bileti, Eritre otel konaklaması, Eritre ulaşım, Eritre nasıl gidilir, Eritre idari yapı, Eritre komşuları, Eritre gece hayatı, Eritre - Amerika, Eritre nüfus yapısı, Eritre yönetim şekli, Eritre 'da etnik gruplar, Eritre Ankara Büyükelçiliği, Eritre İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Eritre hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Eritre Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA