• DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Eritre Ülke Bilgisi, Eritre’yi Kolay Vize ile keşfedin !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıEritre Devleti
BaşkentAsmara
BaşkanIsaias Afewerki
Başbakan
Resmi DillerArapça, Tigrinyaca, İngilizce
Yönetim ŞekliGeçici Hükümet
Yüzölçümü117.598 km²
Nüfus3,214 milyon (2011)
Para BirimiNakfa (ERN)
Zaman DilimiUTC+3
Telefon Kodu+291
İnternet.er

Eritre Ülke Bilgisi, Eritre gezi rehberi, Eritre vize işlemleri ...

Eritre veya Eritre Devleti (IPA: /ˌɛrɨˈtreɪə/, /ˌɛrɨˈtriːə/) (Ge'ez: ኤርትራ ʾErtrā, Arapça: إرتريا Iritriya), Doğu Afrika'nın kuzeyinde bir ülke. Batıda Sudan, güneyde Etiyopya ve güneydoğusunda Cibuti ile çevrilmiştir. Ülkenin doğusu ve kuzeydoğusu Kızıldeniz sahili boyunca uzanır. Suudi Arabistan ve Yemen tam karşısındadır. Dahlak Takımadası ve Hanish Adalarının birkaçı Eritre'ye aittir. Başkenti Asmara'dır. Eritre, İtalya tarafından işgal edildi ve resmen 1 Ocak 1890'da İtalyan kolonisine dahil edildi. Önceden ilk Etiyopya devletinin iki yüz yıldan beri bir parçasıydı. İtalyanlar'ın II. Dünya Savaşını kaybetmeleri üzerine Eritre, 1941'den 52'ye kadar Birleşmiş Milletlerin himayesine verildi. BM bayrağı bütün resmi binalarda bulunuyordu.

BM kararı Eritre halkının isteği haricinde alındı. Huzursuzluğun artması ve Etiyopya'ya karşı olan direniş nihayetinde 1962'de Etiyopya hükûmetinin Eritre'yi 14. şehir olma kararı almasına yol açtı. Eritre bağımsızlık hareketi 1960'ların başlarında biçimlendi ve 31 yıl boyunca sivil savaş olarak Etiyopya hükûmetine karşı patlak verdi. Nihayetinde 1991'de bitti. 1993'te bir BM referandumuyla Eritre'nin Etiyopya'dan bağımsız olduğu açıklandı. Eritre iki büyük dine ev sahipliği yapan çok dilli ve çok kültürlü bir ülkedir ve dokuz etnik gruba sahiptir. Resmi dili olmamasına rağmen hükûmet iki "çalışma dili" olan Tigrinya dili ve Arapça bütün resmi yazışmalarda kullanılıyor. İngilizce de hükûmetin bütün uluslararası iletişimlerinde 5. derece eğitim kurumlarında kullanılıyor. İtalyanca da sömürge döneminden kalan kuşakların torunları tarafından kullanılıyor.

Eritre ülke bilgisi ve vize bilgisi; Eritre’ye seyahat edecek vatandaşlarımız pasaport ayrımı gözetilmeksizin vizeye tabidir. Ülkemizde Eritre diplomatik temsilciliği bulunmadığından, vize başvurularının, ülkemize akredite olan Eritre’nin Doha (Katar) Büyükelçiliğine yapılması gerekmektedir. Eritre vize bilgisi hakkında bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Eritre ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Arkeolojik alanları ve doğal güzellikleriyle öne çıkan bu ülkede, farklı etnik gruplardan oluşan yaklaşık beş milyon kişi yaşıyor. kolayvize.org da Eritre hakkında bilgilere, Eritre gezilerine, fotoğraflarına, turlarına ve videolarına ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamızla iletişime geçebilirsiniz.

Eritre Ülke Bilgisi

Eritre ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye, 1993 yılında bağımsızlığını kazanmasının ardından Eritre’yi tanıyan ilk ülkelerden biri olmuştur. 2007 yılında Eritre’nin başkenti Asmara’da bir Fahri Konsolosluğumuz açılmıştır. Eritre ile ilişkilerimiz sorunsuz ancak durağan bir çizgide seyretmiştir. Asmara Büyükelçiliğimiz 1 Kasım 2013 tarihinde açılmıştır.

Eritre Ülke Bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi, Cibuti Vizesi, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vize, Suudi Arabistan Vize, Eritre Ülke Bilgisi ve vize danışmanınız.