Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Ermenistan Ülke Bilgisi, Ermenistan turu öncesi Keşfedin !

Ermenistan Ülke Bilgisi

Ermenistan ülke bilgisi; Ermenistan (Ermenice: Հայաստան Hayastan, /hɑjɑsˈtɑn/) ya da resmî adıyla Ermenistan Cumhuriyeti (Ermenice: Հայաստանի Հանրապետություն Hayastani Hanrapetut‘yun, /hɑjɑsˈtɑni hɑnɾɑpetuˈtʰjun/), Güney Kafkasya'da denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Daha önce Sovyetler Birliği'ne bağlı bir cumhuriyet iken Eylül 1991'de bağımsızlığını ilan etmiştir. Kuzeyinde Gürcistan, doğusunda Azerbaycan, güneyinde İran, batısında ise Türkiye ve Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti bulunur. 1 Ocak 2011 itibarıyla nüfusu 3.262.600 kişidir. Başkenti Erivan'dır. Gümrü, Vanadzor, Eçmiadzin ve Hrazdan da ülkenin diğer önemli şehirlerindendir. Ermenistan Birleşmiş Milletler, Avrupa Konseyi, Bağımsız Devletler Topluluğu, Karadeniz Ekonomik İşbirliği, Dünya Ticaret Örgütü ve yaklaşık otuz diğer örgütün üyesidir.

Ermenistan ülke bilgisi ve vize bilgisi; Ermenistan’a seyahat edecek Türk vatandaşları vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız Ermenistan’a giriş yapacakları sınır kapısında vize alabilmektedirler. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımızın ise, sınırda vize alamadıklarından, seyahat etmeden önce temsilciliklerden vize almaları gerekir.

Ermenistan ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Ülke genel olarak güvenli. En turistik yerleri, tarihi manastırları ve kiliseleri. Tatev, Noravank, Haghartsin, Haghpad ve Geghard gibi manastırlar, doğası çok güzel alanlarda yer alıyor. 3000 yıldan eskiye dayanan tarih ve kültür, antik mimari eserler ilgi çekiyor. Daha fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ermenistan ülke bilgisi ve ekonomisi; Türkiye-Ermenistan arasındaki Kars-Gümrü (Akyaka/Ahuryan) Sınır Kapısı, Ermeni ve Yukarı Karabağ kuvvetleri ile Azerbaycan arasındaki savaşın yayılması ve Azerbaycan’ın Kelbecer eyaletinin işgal edilmesi üzerine 3 Nisan 1993 tarihinde kapatılmış ve Türkiye ile Ermenistan arasındaki doğrudan ticaret durdurulmuştur.

Ermenistan ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye, Ermenistan’ın bağımsızlığını 16 Aralık 1991 tarihinde tanımış ve bağımsızlığını müteakip ciddi ekonomik problemler yaşayan bu ülkeye insani yardımda bulunmuş; Ermenistan’ın bölgesel kuruluşlar, uluslararası toplum ve Batılı kurumlarla bütünleşmesi yönünde çaba harcamıştır. www.kolayvize.org

Ermenistan ülke bilgisi ve uçak bileti; Ermenistan uçak biletleri için tüm havayolları Ermenistan uçuşları ve Ermenistan ucuz uçak bileti fiyatları bul ve en uygun Ermenistan uçak bileti al. Ermenistan Uçuşları ... Gidiş dönüş bilet fiyatları $270.00'dan başlamaktadır. Ermenistan en ucuz ve en ekonomik uçak biletleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan ülke bilgisi ve uçak bileti; Ermenistan otellerinde internet üzerinden büyük indirimler. Yer bulmada kolaylık. Ermenistan, Yerevan Otel Fiyatları, Eritre için uygun ve ekonomik konaklama otelleri. Ermenistan otelleri hakkında bilgi için kolayvize.org adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Sizler için Ermenistan otelleri Rezervasyonlar iletişim numarası:  00902125320808


Ermenistan Vizesi, Ermenistan ülke hakkında, Ermenistan ticari vizesi, Ermenistan bayrağı, Ermenistan ekonomisi, Ermenistan başkenti, Ermenistan - Türkiye ilişkileri, Ermenistan uçak bileti, Ermenistan otel konaklaması, Ermenistan ulaşım, Ermenistan nasıl gidilir, Ermenistan idari yapı, Ermenistan komşuları, Ermenistan gece hayatı, Ermenistan - Amerika, Ermenistan nüfus yapısı, Ermenistan yönetim şekli, Ermenistan'da etnik gruplar, Ermenistan Ankara Büyükelçiliği, Ermenistan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Ermenistan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Ermenistan Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA