• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Estonya Ülke Bilgisi, Estonya Teknolojide öncü ülke

ÜLKE KÜNYESİ

AdıEstonya Cumhuriyeti
BaşkentTallinn
BaşkanKersti Kaljulaid
BaşbakanKaja Kallas
Resmi DillerEstonca
Yönetim ŞekliCumhuriyet
Yüzölçümü45.227 km²
Nüfus1,328 milyon (2020)
Para BirimiEuro (€)
Zaman DilimiUTC+2
Telefon Kodu+372
İnternet.ee

Estonya Ülke Bilgisi, Estonya gezi rehberi ve Estonya vize işlemleri ...

Estonya ülke bilgisi; Estonya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa'da bulunan bir Baltık devletidir. Batısında ve kuzeyinde Finlandiya Körfezi, doğusunda Rusya ve güneyinde ise Letonya Cumhuriyeti ile sınırları vardır. Başkenti Tallinn'dir. Estonya toprakları anakara ve Baltık Denizi’ndeki 2,222 adadan oluşur. Nemli karasal iklim görülür. Estonya topraklarındaki ilk insan yerleşimleri en az MÖ 6500’e dayanır. Alman, Danimarka, İsveç ve Rus egemenliği altında kaldıktan sonra ülke Birinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru bir milli uyanış yaşamış ve 24 Şubat 1918’de Ruslardan bağımsızlığını kazanmıştır.

İkinci Dünya Savaşı sırasında, 1940 yılında Estonya Sovyetler Birliği tarafından işgal edilmiş, bundan bir yıl sonra Nazi Almanyası’nın işgaline uğramış, 1944 yılında yine Sovyetler Birliği’ne bağlanmıştır. Estonya tam bağımsızlığını 20 ağustos 1991 yılında kazanmıştır. Bağımsızlığın ilan edilmesinden bu yana Estonya üniter parlamenter cumhuriyet yapısını korumaktadır. 1.3 milyon civarındaki nüfusuyla Estonya, Avrupa Birliği’nin, Euro Bölgesi, NATO’nun, OECD’nin ve Schengen Bölgesi’nin en az nüfuslu ülkesinden biridir. Estonya vizesi nasıl alınır? sorusunun cevabı için sayfalaımızı ziyaret ediniz.

Estonya ülke bilgisi; İnternet sitemiz içerisinde Estonya Schengen vizesi hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Estonya vize başvurusu yapmak, gerekli evrakları hazırlamak ve sonunda olumlu sonuç almak size zor, karmaşık ya da yorucu gelebilir. Bununla birlikte, bu süreç profesyonel bir şekilde yönetildiği takdirde Estonya vizesi almak aslında çok kolaydır. Sorunsuz vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Harika bir baltık ülkesi. Estonya şehirlerinin en güzeli Tallin. Tallinn; tarihi yerleri, müzeleri, doğası, parkları ve dini merkezleri ile ön plana çıkan bir şehir olmakla birlikte Finlandiya'nın başkenti Helsinki'ye de 80 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Tallinn’de turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerinin başında Old Town geliyor ve eski kent muhteşem ortaçağ mimarisiyle bu ilgiyi sonuna dek hak ediyor. 1997 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesindedir. Estonya vize için arayınız.

Estonya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; 4 Şubat 1918 tarihinde bağımsızlığını ilan eden Estonya ile ilişkilerimizin temeli, 1 Aralık 1924 tarihinde imzalanan "Dostluk ve İşbirliği Anlaşması'na dayanmaktadır. Estonya’nın 20 Ağustos 1991 tarihinde yeniden bağımsızlığını elde etmesi üzerine, 2 Ekim 1991 tarihinde imzalanan Ortak Bildiri ile Türkiye ile Estonya arasında diplomatik ilişkiler yeniden tesis edilmiştir. Estonya kolay vize ile keşfedin. Estonya vize işlemleri için inceleyiniz.

Estonya Ülke Bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vize, Hindistan Vize, Hollanda Vize, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vize, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Estonya Ülke Bilgisi danışmanınız.