Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Estonya Ülke Bilgisi, Estonya’yı bizimle keşfedin !

Estonya Ülke Bilgisi

Estonya ülke bilgisi; Estonya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa'da bulunan bir Baltık devletidir. Batısında ve kuzeyinde Finlandiya Körfezi, doğusunda Rusya ve güneyinde ise Letonya Cumhuriyeti ile sınırları vardır. Başkenti Tallinn'dir. Estonya toprakları anakara ve Baltık Denizi’ndeki 2,222 adadan oluşur. Nemli karasal iklim görülür. Estonya topraklarındaki ilk insan yerleşimleri en az MÖ 6500’e dayanır. Alman, Danimarka, İsveç ve Rus egemenliği altında kaldıktan sonra ülke Birinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru bir milli uyanış yaşamış ve 24 Şubat 1918’de Ruslardan bağımsızlığını kazanmıştır. İkinci Dünya Savaşı sırasında, 1940 yılında Estonya Sovyetler Birliği tarafından işgal edilmiş, bundan bir yıl sonra Nazi Almanyası’nın işgaline uğramış, 1944 yılında yine Sovyetler Birliği’ne bağlanmıştır. Estonya tam bağımsızlığını 20 ağustos 1991 yılında kazanmıştır. Bağımsızlığın ilan edilmesinden bu yana Estonya üniter parlamenter cumhuriyet yapısını korumaktadır. 1.3 milyon civarındaki nüfusuyla Estonya, Avrupa Birliği’nin, Euro Bölgesi’nin, NATO’nun, OECD’nin ve Schengen Bölgesi’nin en az nüfuslu ülkelerinden biridir.

Estonya ülke bilgisi ve vize bilgisi; Estonya Dışişleri Bakanlığı, yaptığı bir basın açıklamasıyla Schengen vizesi başvuru ve ita işlemlerinde 1 Mart 2009 tarihinden itibaren değişikliğe gidileceğini açıklamıştır. Yeni uygulama çerçevesinde, 15 yaşından küçük olan ve ebeveyninin pasaportunun refakat hanesinde kayıtlı olan çocuklar için ayrı başvuru formu doldurulması gerekir.

Estonya ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Harika bir baltık ülkesi. Estonya şehirlerinin en güzeli Tallin. Tallinn; tarihi yerleri, müzeleri, doğası, parkları ve dini merkezleri ile ön plana çıkan bir şehir olmakla birlikte Finlandiya'nın başkenti Helsinki'ye de 80 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Turlar hakkında bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org

Estonya ülke bilgisi ve ekonomisi; 2016 yılında Estonya’ya ihracatımız 172 milyon Dolar, Estonya’dan ithalatımız 238 milyon Dolar olmak üzere ticaret hacmimiz yaklaşık 410 milyon Dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam 2015’e kıyasla ikili ticaretimizde % 3,2 oranında artışa tekabül etmektedir. 2016 yılında 35.549 Estonya’lı ülkemizi ziyaret etmiştir. www.kolayvize.org

Estonya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; 4 Şubat 1918 tarihinde bağımsızlığını ilan eden Estonya ile ilişkilerimizin temeli, 1 Aralık 1924 tarihinde imzalanan "Dostluk ve İşbirliği Anlaşması"na dayanmaktadır. Estonya’nın 20 Ağustos 1991 tarihinde yeniden bağımsızlığını elde etmesi üzerine, 2 Ekim 1991 tarihinde imzalanan Ortak Bildiri’yle Türkiye ile Estonya arasında diplomatik ilişkiler yeniden tesis edilmiştir. 

Estonya ülke bilgisi ve uçak bileti; İstanbul'dan direkt uçuşlarla Tallinn'e gidilebileceği gibi İstanbul - Varşova, Viyana ya da Helsinki aktarmalı olarak da ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul'dan Tallinn'e uçak yolculuğu, ortalama 3 saat sürmektedir. Daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. Estonya ekonomik uçak bileti Rezervasyon için 0090 212 532 0808 

Estonya ülke bilgisi ve otel bilgisi; Bir sonraki iş seyahatinizde veya dinlenmek amacıyla ailenizle birlikte çıktığınız Estonya tatilinizde ortaklarımız tarafından sunulan otellerin birinde sıcak şekilde karşılandığınızı hissedin. İster bir gecelik ister uzun süreli konaklamalar her bütçeye uygun konforlu oteller hakkında bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.


Estonya Vizesi, Estonya ülke hakkında, Estonya ticari vizesi, Estonya bayrağı, Estonya ekonomisi, Estonya başkenti, Estonya - Türkiye ilişkileri, Estonya uçak bileti, Estonya otel konaklaması, Estonya ulaşım, Estonya nasıl gidilir, Estonya idari yapı, Estonya komşuları, Estonya gece hayatı, Estonya - Amerika, Estonya nüfus yapısı, Estonya yönetim şekli, Estonya'da etnik gruplar, Estonya Ankara Büyükelçiliği, Estonya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Estonya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Estonya Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA