Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Etiyopya Ülke bilgisi, Etiyopya’yı seyahatten önce keşfedin !

Etiyopya Ülke Bilgisi

Etiyopya ülke bilgisi; Etiyopya veya Etyopya, resmî adıyla Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti (Amharca: Ityopp'ya Federalawi Demokrasiyawi Ripeblik) Afrika Boynuzu' nda yer alan büyük bir Doğu Afrika ülkesi. Ülkenin başkenti yerel dilde "yeni çiçek" anlamına gelen Addis Ababa'dır. Sudan, Güney Sudan, Eritre, Cibuti, Somali, Kenya ve Etiyopya'nın komşularıdır. Afrika kıtasının ikinci en kalabalık ülkesidir. Etiyopya, Avrupalı sömürge güçlerini yenen ve bağımsız bir ülke olarak egemenliğini koruyabilen iki Afrika ülkesinden biridir (diğeri Liberya). 1945 yılında Birleşmiş Milletler'e üye olarak ilk bağımsız Afrika ülkesi olmuştur. Ülkenin Kızıldeniz boyunca uzanan sahil bölgesinin, 1993'te yapılan bir halk oylaması sonucun Eritre adıyla bağımsızlığını ilan etmesi, Etiyopya'nın Kızıldeniz ile olan bağlantısının kesilmesine ve ülkenin bir kara devletine dönüşmesine neden olmuştur.

Etiyopya ülke bilgisi ve vize bilgisi; Etiyopya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hamili oldukları pasaport türüne bakılmaksızın vizeye tabidir. Sınır kapılarında vize verilmesi uygulaması mevcut değildir. Etiyopya’yı ziyaret eden yabancıların vize geçerlilik sürelerini aşmaları halinde, 14 güne kadar her gün için 20 ABD Doları para cezası alınmaktadır. Etiyopya Vizesi için arayınız.

Etiyopya ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Doğa güzellikleri ve mimari yapıları ile keşfedilmeye hazır olan ülke, Entoto Dağları’ndaki huzur, Mavi Nil Nehri boyunca uzanan yeşil doğası, Tana Gölü ve çevresindeki katedraller gezilecek yerlerden sadece bir kaçıdır. Etiyopya bir ay zamanınız olsa gezilecek yerler bitmeyecek bir ülke. Nil sularının yüzde 85’i bu ülkeden doğuyor. 

Etiyopya ülke bilgisi ve ekonomisi; Etiyopya dünyada en hızlı ekonomik büyüme kaydeden ülkelerden birisidir. Ülkede karma ekonomik sistem uygulanmaktadır. Etiyopya’da 1990’lı yılların başından itibaren serbest pazar ekonomisine dayalı stratejiler izlenmeye başlanmış ve yapısal reformların uygulanmasına öncelik verilmiştir. www.kolayvize.org 

Etiyopya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Etiyopya ile ilk diplomatik temaslarımız 1896 yılında Sultan II. Abdülhamid ve İmparator II. Menelik dönemlerinde heyet teatisi ile başlamıştır. Osmanlı Devleti’nin 1912 yılında Harar’da açtığı Konsolosluğun ardından, Sahra-Altı Afrika’daki ilk yerleşik Büyükelçiliğimiz 1926 yılında Addis Ababa’da tesis edilmiştir. 

Etiyopya ülke bilgisi ve uçak bileti; Ethiopian Havayolları, merkezi Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'daki Uluslararası Havalimanında bulunan, ülkenin bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Etiyopya ucuz uçak bileti fiyatları en uygun Etiyopya uçak bileti al. Thy ile Addis Ababa  1600 TL uçak bileti fiyatı. Daha fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.  www.kolayvize.org

Etiyopya ülke bilgisi ve otel bilgisi; Etiyopya için En Ucuz Otel Fiyatları. Etiyopya seyahati için otel rezervasyonu yapıp kalıcak yermi belirlemeye çalışıyorsunuz. Etiyopya içinde hostel. Etiyopya'da harika müsaitlik ve fiyatlara ekonomik hosteller. Etiyopya en ucuz ve en iyi oteller hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. Rezervasyon için 0090 212 532 0808


Etiyopya Vizesi, Etiyopya ülke hakkında, Etiyopya ticari vizesi, Etiyopya bayrağı, Etiyopya ekonomisi, Etiyopya başkenti, Etiyopya - Türkiye ilişkileri, Etiyopya uçak bileti, Etiyopya otel konaklaması, Etiyopya ulaşım, Etiyopya nasıl gidilir, Etiyopya idari yapı, Etiyopya komşuları, Etiyopya gece hayatı, Etiyopya - Amerika, Etiyopya nüfus yapısı, Etiyopya yönetim şekli, Etiyopya'da etnik gruplar, Etiyopya Ankara Büyükelçiliği, Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Etiyopya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Etiyopya Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA