Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Fas Ülke Bilgisi, Fas Ülkesini Bizimle Keşfedin!

Fas Ülke Bilgisi

Fas ülke bilgisi; Fas (Berberice: Murakuc, ⵎⵓⵔⴰⴽⵓⵛ, telaffuz: Murakuş, "Tanrı'nın arazi"; Arapça: المغرب El-Mağrib), resmî olarak Fas Krallığı (Berberice: Tageldit n Murakuc, ⵜⴰⴳⴻⵍⴷⵉⵜ ⵏ ⵎⵓⵔⴰⴽⵓⵛ; Arapça: المملكة المغربية), Kuzey Afrika'da yaklaşık olarak 32 milyon nüfusa ve 447,000 km² yüzölçümüne sahip bir ülkedir. Başkenti Rabat ve en büyük şehri de Kazablanka'dır. Fas'ın, Atlantik Okyanusu'dan, Cebelitarık Boğazını çevreleyip Akdeniz'de son bulan uzun bir sahil şeridi vardır. Doğudan Cezayir, Kuzeyden İspanya (boğaz boyunca bir denizden bir sınır ve Ceuta ile Melilla adlarında iki küçük özerk şehir), güneyden de Moritanya ve Batı Sahra ile komşudur.[2] Fas; Afrika Birliği'nin, Arap Ligi'nin, Büyük Mağrip Birliği'nin, Frankofoni'nin, İslam Konferansı Örgütü'nün, Akdeniz Diyaloğu grubunun ve G-77'nin üyesidir.

Fas ülke bilgisi ve vize bilgisi; Türk vatandaşları, ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay süreyle geçerli pasaport hamili olmaları halinde Fas’a yapacakları 90 güne kadar ki  seyahatlerinde vizeden muaftır. Ülkeye girişte ve çıkışta verilen formların doğru ve eksiksiz biçimde doldurulmalıdır. İstanbul Kazablanka arasında haftanın her günü karşılıklı havayolu seferleri düzenlenmektedir.

Fas ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Fas dünyanın en farklı ülkelerinden bir tanesi. Turist olarak Fas’a gidecekseniz ilk akla gelen ve ziyaret edilmesi gereken şehir Kazablanka olarak bilinir. Fas’ta gezilecek yerler oldukça fazla ve her bir şehir birbirinden değişik deneyimler yaşamanıza katkı sağlayacaktır. Fas’ta binalar aynı renk olduğundan kaybolmak kolaydır. 

Fas ülke bilgisi ve ekonomisi; Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı: Son olarak, Türkiye-Fas 9. Dönem KEK Toplantısı 2-3 Mart 2011 tarihlerinde Rabat’ta gerçekleştirilmiştir. Son olarakTürkiye-Fas 9. Dönem KEK Toplantısı 2-3 Mart 2011 tarihlerinde Rabat’ta gerçekleştirilmiştir. Fas ekonomisi hakkında daha fazla bilgi için kolayvize.org adresimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Fas ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye ve Fas arasındaki diplomatik ilişkiler, Fas’ın bağımsızlığını kazanmasını takiben 17 Nisan 1956 yılında iki ülke Hükümetleri tarafından aynı gün yapılan ortak açıklamayla tesis edilmiştir. Fas ile ilişkilerimiz her alanda gelişmekte olup, ülkemiz Fas’ı Ortadoğu, Afrika, Akdeniz ve İslam âleminin önemli bir üyesi olarak görmektedir.

Fas ülke bilgisi ve uçak bileti; Fas uçak biletleri için tüm havayolları Fas uçuşları ve Fas ucuz uçak bileti fiyatları bul ve en uygun Fas uçak bileti al. Fas uçak bileti aramalarınızı kolayvize.org ile  bilet sorgulaması yapabilir en ucuz bilet fiyatlarının bilgisinini alabilirsiniz. En ucuz ve ekonomik Fas uçak biletleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org

Fas ülke bilgisi ve otel bilgisi; Fas Otelleri - Agoda Marakeş, Kazablanka, Fes, Chefchaouen, Rabat ve daha fazlası dahil. DÜŞÜK FİYAT GARANTİSİ! Ucuz Marrakech, Fas Ucuz Oteller. Kısıtlı bir bütçeyle Marrakech seyahati planlıyorsanız veya seyahatinizde otele ihtiyaç var ise arayınız. Fas en ucuz ve en iyi oteller hakkında bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçiniz.


Fas Vizesi, Fas ülke hakkında, Fas ticari vizesi, Fas bayrağı, Fas ekonomisi, Fas başkenti, Fas - Türkiye ilişkileri, Fas uçak bileti, Afganistan otel konaklaması, Fas ulaşım, Fas nasıl gidilir, Fas idari yapı, Fas komşuları, Fas gece hayatı, Fas - Amerika, Fas nüfus yapısı, Fas yönetim şekli, Fas'da etnik gruplar, Fas Ankara Büyükelçiliği, Fas İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Fas hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Fas Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA