• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Fiji Ülke bilgisi; Fiji ülkesini Kolay Vize ile keşfedin !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıFiji Adaları Cumhuriyeti
BaşkentSuva
KraliçeII. Elizabeth
BaşbakanFrank Bainimarama
Resmi Dillerİngilizce, Fijice, Hindi
Yönetim ŞekliCumhuriyet
Yüzölçümü18.274 km²
Nüfus883.483 (2018)
Para BirimiFiji doları (FJD)
Zaman DilimiUTC+12
Telefon Kodu+679
İnternet.fj

Fiji ülke bilgisi, Fiji gezi rehberi, Fiji vize işlemleri ...

Fiji ülke bilgisi; Fiji ya da resmî adı ile Fiji Cumhuriyeti (Fijice: Matanitu Tugalala o Viti ; Fiji Hindi: फ़िजी गणराज्य), Okyanusya'da bulunan bir ada ülkesidir. Fiji Adaları Cumhuriyeti, Pasifik okyanusunun güneyinde bulunan bir dizi adadan oluşur. Ülke 215'sı ıssız olmak üzere toplam 322 adadan ve 522 adacıktan ibarettir. İki büyük ada, Viti Levu ve Vanua Levu, yerleşimin %87'sini oluşturur.

Fiji’de 17. yüzyılda Avrupalı kaşiflerden uzun süre önce de insanlar vardı. Fiji’de yapılan kazılarda küçük yerleşimlerde çanak çömlek türünde eski kalıntılar bulunmuştur. Fiji yerleşim yerlerinde yapılan kazılar sonucu İÖ 1000 yıllına ulaşan buluntulara rastlanmıştır.. Ancak büyük Pasifik göçünün sorusuna hala cevap bulunamamıştır. 1643’de Hollanda’li kaşif Abel Tasman'ın, büyük güney kıtasını aramaya giderken Fiji'yi ziyaret ettiği biliniyor.

Fiji, ormanlar, mineral ve balık kaynakları açısından zengin bir ülkedir. Pasifik adaları arasında ekonomisi en çok gelişmiş adalardan biridir. Şeker ihracatı ve turizm endüstrisi ülkeye döviz getiren başlıca sektörlerdir. Şeker üretimi sanayi etkinliğinin 3'te 1'ini kapsamaktadır. Her yıl içlerinde Amerikalıların da bulunduğu yaklaşık 300,000 turist ülkeyi ziyaret etmektedir. Fiji, 1960 ve 1970'lerde hızlı bir büyüme periyodu geçirmesine rağmen 1980'lerde durgunlaşma görülmüştür. Başlıca gelir kaynağı turizm ve şeker endüstrisidir. Fiji'deki en yüksek bina, on dört katlı Rezerv Bankası binasıdır.

Fiji ülke bilgisi ve vize bilgisi; Fiji Adaları’na seyahat edecek vatandaşlarımız vizeye tabidirler. Türkiye’ye vize uygulamayan ülkelerden biri olan Fiji, ülkeye girişte havalimanında 4 ay vize veriyor. Tüm ziyaretçilerin en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir. Fiji vizesi hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. Fiji vize işlemleri.

Fiji ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Fiji’de gideceğiniz adalar bahsettiğimiz ya da şu ana kadar izlediklerimiz gibi ıssız değil ama bir kısmı ıssız adalardan oluşan bu ülkenin havasını solumadan, eşsiz plajlarını, doğal harikalarını görmeden de olmaz. Balayı paket turlar için iletişim kurunuz. Konu hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişim kurunuz. Kolay Vize işlemleri.

Fiji ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Ülkemizle Fiji arasındaki diplomatik ilişkiler 17 Kasım 1975 tarihinde kurulmuştur. Fiji’ye Wellington Büyükelçiliğimiz akreditedir. Önümüzdeki dönemde, Fiji’nin başkenti Suva’da bir Büyükelçilik açılması öngörülmektedir. Fiji’nin İstanbul’da bir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Ülkemiz Fiji’nin kalkınmasına TİKA aracılığıyla destekler.

Fiji Ülke bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Almanya vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Fiji Ülke bilgisi ve vizesi danışmanınız.