Fiji Ülke bilgisi; Fiji ülkesini Kolay Vize ile keşfedin !

Fiji Ülke Bilgisi

Fiji ülke bilgisi; Fiji ya da resmî adı ile Fiji Cumhuriyeti (Fijice: Matanitu Tugalala o Viti ; Fiji Hindi: फ़िजी गणराज्य), Okyanusya'da bulunan bir ada ülkesidir. Fiji Adaları Cumhuriyeti, Pasifik okyanusunun güneyinde bulunan bir dizi adadan oluşur. Ülke 215'sı ıssız olmak üzere toplam 322 adadan ve 522 adacıktan ibarettir. İki büyük ada, Viti Levu ve Vanua Levu, yerleşimin %87'sini oluşturur. Fiji’de 17. yüzyılda Avrupalı kaşiflerden uzun süre önce de insanlar vardı. Fiji’de yapılan kazılarda küçük yerleşimlerde çanak çömlek türünde eski kalıntılar bulunmustur. Fiji yerleşim yerlerinde yapılan kazılar sonucu İÖ 1000 yıllına ulaşan buluntulara rastlanmıştır.. Ancak büyük Pasifik göçünün sorusuna hala cevap bulunamamıştır. 1643’de Hollanda’li kaşif Abel Tasman'ın, büyük güney kıtasını aramaya giderken Fiji'yi ziyaret ettiği biliniyor.

türk-bayrak_pasaport

Fiji ülke bilgisi ve vize bilgisi; Fiji Adaları’na seyahat edecek vatandaşlarımız vizeye tabidirler.Türkiye’ye vize uygulamayan ülkelerden biri olan Fiji, ülkeye girişte havalimanında 4 ay vize veriyor. Tüm ziyaretçilerin en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir. Fiji vizesi hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Fiji ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Fiji’de gideceğiniz adalar bahsettiğimiz ya da şu ana kadar izlediklerimiz gibi ıssız değil ama bir kısmı ıssız adalardan oluşan bu ülkenin havasını solumadan, eşsiz plajlarını, doğal harikalarını görmeden de olmaz. Balayı paket turlar için iletişim kurunuz. Konu hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişim kurunuz. Kolay Vize uçak, hotel teklif isteyiniz.

Fiji ülke bilgisi ve ekonomisi; Fiji, Pasifik Ada ülkeleri içerisinde dış yardımlara bağımlılığı en düşük devlettir. Tekstildeki sıkıntı ise sektöre ilişkin DTÖ GATT düzenlemelerinden kaynaklanmaktadır. 2005 yılında yeni tarifelerin uygulamaya girmesiyle ülkenin tekstil ürünleri ihracatından elde ettiği gelirlerde kayda değer bir şekilde düşüş yaşanmıştır. www.kolayvize.org 

Fiji ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Ülkemizle Fiji arasındaki diplomatik ilişkiler 17 Kasım 1975 tarihinde kurulmuştur. Fiji’ye Wellington Büyükelçiliğimiz akreditedir. Önümüzdeki dönemde, Fiji’nin başkenti Suva’da bir Büyükelçilik açılması öngörülmektedir. Fiji’nin İstanbul’da bir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Ülkemiz Fiji’nin kalkınmasına TİKA aracılığıyla destekler.

Fiji ülke bilgisi ve uçak bileti; Fiji uçak biletleri için tüm havayolları Fiji uçuşları ve Fiji ucuz uçak bileti fiyatları bul ve en uygun Fiji uçak bileti al. Fiji'de Nadi, Suva, Savusavu, Labasa ve Tavauni en ekonomik uçak biletleri için acentamız ile irtibata geçebilirsiniz. Fiji en ucuz ve en ekonomik uçak biletleri için sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz ya da 0212 532 0808 arayabilirsiniz.

Fiji ülke bilgisi ve otel bilgisi; Fiji en ucuz ve en mükemmel otellerini bulmanız kolayvize.org ile çok kolay. Fiji’nin en iyi ve lüks otelleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. Fiji en ucuz ve en ekonomik otelleri bulmanıza yardımcı olabiliriz. Fiji otellerinde rezervasyon için sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. 


Fiji Vizesi, Fiji ülke hakkında, Fiji ticari vizesi, Fiji bayrağı, Fiji ekonomisi, Fiji başkenti, Afganistan - Türkiye ilişkileri, Fiji uçak bileti, Fiji otel konaklaması, Fiji ulaşım, Fiji nasıl gidilir, Fiji idari yapı, Fiji komşuları, Fiji gece hayatı, Fiji - Amerika, Fiji nüfus yapısı, Fiji yönetim şekli, Fiji'de etnik gruplar, Fiji Ankara Büyükelçiliği, Fiji İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Fiji hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Fiji Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA