• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Fildişi Sahili Vizesi – Ülke vizeleri hakkında herşey !

Fildişi Sahili vize işlemleri; Kısa süreli seyahatler, uzun süreli seyahat vizeleri ...

Fildişi Sahili'ne seyahat edebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Fildişi Sahili ülke vatandaşlarının Fildişi Sahili vizesi almaları gerekmektedir. Alacağınız vizenin türü, Fildişi Sahili'nde kalacağınız süre ile doğru orantılıdır. Fildişi Sahili'nde kısa süreli olarak mı, örneğin turist olarak mı gitmek istiyorsunuz? Ya da eğitim almak gibi daha uzun süreli bir sayahat mi yapacaksınız ?

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Fildişi Sahili Vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları 2 tiptir; Elektronik vize başvuru formu ve alternatif vize başvuru formunun çıktısını alıp, elle doldurulur. Başvuru formları ücretsizdir. Formlara ek olarak acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise yetkilendirme formunu da imzalamanız gerekmektedir.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız. Schengen Vizesi başvurunuzu en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştirebilirsiniz.

Fildişi Sahili Vizesi Başvurusu

Fildişi Sahili vizesi başvurusunda bulunmak üzere Fildişi Sahili’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir.

Fildişi Sahili vize Başvurusu Değerlendirme Süreci

Fildişi Sahili’nin dış temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 15 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz.Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır. Fildişi Sahili İstanbul Başkonsolosluğu verilen ret kararın Türkçe örneği.

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Alınan Fildişi Sahili vizesi etiketinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Fildişi Sahili’nde kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Fildişi Sahili'ne giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararıFildişi Sahili Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Fildişi Sahili vizesi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Fildişi Sahili vizesi danışmanınız.