Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Filipinler Ülke Bilgisi, FİLİPİNLER’i önce KEŞFET, sonra UÇ !

Filipinler Ülke Bilgisi

Filipinler ülke bilgisi; Filipinler (Filipince: Repúbliká ng Pilipinas), resmî adıyla Filipinler Cumhuriyeti, Pasifik Okyanusu'nun batısındaki coğrafyada konumlanan bir Güneydoğu Asya devletidir. Ülke irili ufaklı 7.645 adet ada ve adacıktan oluşur. Ancak ülkeyi oluşturan üç ana coğrafi kara parçası vardır. Bunlar Luzon, Visayas ve Mindanao'dur. Ülkenin başkenti Manila iken, en kalabalık şehri Quezon City'tir. Bu iki kent de Büyükşehir Manila yönetimsel birimine bağlıdır. Filipinler'in deniz aşırı komşuları kuzeyde Tayvan ve Çin, batıda ise Vietnam'dır. Filipinler'i kuzeyde Luzon Boğazı, batıda ise Güney Çin Denizi çevrelemektedir. Ülkenin güneydoğusunda bulunan Sulu Denizi'nin karşı kıyılarında Borneo adası uzanır. Güneyde ise, Celebes Denizi ülkenin diğer adaları ile Endonezya'yı birbirinden ayırır. Filipinler'in batısında Filipin Denizi ve Palau ada ülkesi bulunur. Filipinler Pasifik Deprem Kuşağı'nda yer alır. Bunun için ülkede deprem sıklığı ve yıkıcılığı fazladır. Ayrıca ekvatora yakın yerleşim konumu, Filipinler'i tayfun felaketine eğilimli hâle getirmektedir. Bununla birlikte, ülke doğal kaynaklar açısından zengindir. Filipinler, dünyadaki biyolojik çeşitliliğin en fazla olduğu ülkelerden biri olup devlet sınırları dünya yüzeyindeki 342.353 km²'lik alanı kaplar, Filipinler dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip 64. ülkesidir.

türk-bayrak_pasaport
Filipinler ülke bilgisi ve vize bilgisi; Tayfun kuşağında yer alan Filipinler’in Luzon ve Visayas adalarının kıyıları Haziran-Aralık döneminde doğal afet riski taşımakta olup, seyahat öncesinde vatandaşlarımızın yerel hava durumuna ilişkin güncel bilgileri edinmeleri tavsiye olunmaktadır. Minadano ve Zamboanga bölgelerinde adam kaçırılma olaylarına rastlanabilmektedir. 
Filipinler ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Filipinler 7 binin üzerinde adaya sahip ülke, dünyanın en uzun kombine kıyılarına sahip. Adalar mercan resiflerinden, köpek balıklarına, balinalar, dugonglara ve sayısız tropikal canlı türüne ev sahipliği yapar. Adalılar her daim sıcak insanlardır ve cömertlikleriyle bilinir. Daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile görüşebilirsiniz. 

Filipinler ülke bilgisi ve ekonomisi; İki ülke arasındaki ticaret hacmi 2002 yılından bu yana 4 kat artarak 60 milyon ABD Doları’ndan 2014 yılında 252 milyon ABD Dolarına yükselmiştir. Türk-Filipinler İş Konseyi kuruluş anlaşması 6-8 Mart 2011 tarihlerinde İstanbul’da imzalanmıştır. Merkez Bankası istatistiklerine göre Filipinler’den Türkiye’ye doğrudan yatırım bulunmamaktadır.

Filipinler ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Asya-Pasifik bölgesinin dinamik ekonomilerinden biri olan, Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ve Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) üyesi Filipinler ile son yıllarda siyasi, ekonomik, savunma sanayii işbirliği ve kültürel alanlarda ilişkilerimiz ivme kazanmıştır. Daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Filipinler ülke bilgisi ve uçak bileti; Filipinler'e ucuz uçak bileti nereden, nasıl ve hangi zamanda alınır? Promosyon biletler hakkında detaylı bilgiler. Ucuz uçak biletlerinde size ozel firsatlar. Filipinler Vizesiz Uçak Bileti Filipinler. Türkiye'den Filipinler'e direkt uçuşlar mevcuttur. Ekonomik Manila uçak bileti. Ucuz uçak bileti için kolayvize.org adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Filipinler ülke bilgisi ve otel bilgisi; Filipinler Otelleri, Agoda Manila, Cebu, Boracay, Palawan, Bohol ve daha fazlası...Filipinler 7000 üzerindeki tropikal adaları,  Köyde home stay veya basit odalar tarzında konaklama seçenekleri bulunuyor. Filipinler otelleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için www.kolayvize.org adresimizden bize ulaşın yada 02125320808 arayın.


Filipinler Vizesi, Filipinler ülke hakkında, Filipinler ticari vizesi, Filipinler bayrağı, Filipinler ekonomisi, Filipinler başkenti, Filipinler - Türkiye ilişkileri, Filipinler uçak bileti, Filipinler otel konaklaması, Filipinler ulaşım, Filipinler nasıl gidilir, Filipinler idari yapı, Filipinler komşuları, Filipinler gece hayatı, Filipinler - Amerika, Filipinler nüfus yapısı, Filipinler yönetim şekli, Filipinler'de etnik gruplar, Filipinler Ankara Büyükelçiliği, Filipinler İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Filipinler hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Filipinler Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA