Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Filistin Ülke Bilgisi, umut, yürek, isyan, Filistin’e bin selam !

Filistin Ülke Bilgisi

Filistin ülke bilgisi; Filistin (Arapça: فلسطين, İbranice: פלשתינה, Yunanca: Παλαιστίνη), Doğu Akdeniz'de ve Orta Doğu'da, İsrail topraklarının tamamı ile Gazze Şeridi ve Batı Şeria gibi Filistinlilerin kontrolündeki toprakları kapsayan coğrafi bölge. Bölgenin sınırları oldukça tartışmalıdır ve bazı kaynaklar Ürdün'ü de dahil ederler. Filistin (bazı kaynaklarda bir kısmı), Kutsal Topraklar olarak bilinir ve Yahudiler, Hristiyanlar ve Müslümanlar için kutsaldır. 20. yüzyıldan beri bölgede Arap ve Yahudi millî unsurlarının mücadelesi devam etmekte, zaman zaman uzun süreli şiddete ve hatta savaşa dönüşmektedir. Filistin kelimesinin kökeni Yunanca Philistia sözcüğüdür ve Filistinlerin yurdu anlamına gelir.[1][2] Antik Filistinliler (İng: Philistine) MÖ 12. yüzyılda güney sahilinde, Tel Aviv-Yafa ve Gazze arasındaki küçük bir bölgeyi ele geçirmişler ve ilk kez Antik Yunan yazarlar bu bölge için Philistia ismini kullanmışlardır. Filistin adı, 2. yüzyılda Romalılar tarafından Suriye Eyaleti'nin güneyini tarif etmek amacıyla Suriye Filistini şeklinde kullanılmış ve yeniden canlandırılmıştır.[1] Buradan Arapçaya girmiş, en az İslam tarihinin başından beri kullanılagelmiştir.

Filistin ülke bilgisi ve Filistin vize bilgisi; Filistin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Filistin’deki işgalci güç statüsündeki İsrail vizesi almaları gerekir. Filistin’i ziyaret edecek olan vatandaşlarımız bölgede işgalci güç olan İsrail tarafından gerçekleştirilebilen askeri operasyonlar hususunda dikkatli olmalıdırlar. Filistin vizesi, İsrail vizesi hakkında arayınız. 0533 303 7973

Filistin ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Filistin; Batı Şeria, Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Özellikle Batı Şeria’da yer alan ve ülkenin idari başkenti olan Ramallah’ta Osmanlı izlerini görmek mümkün. Doğu Kudüs topraklarının yer alan ve gezilmesi gereken yerler: Mescid-i Aksa. Filistin Turları için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org

Filistin ülke bilgisi ve ekonomisi; Başlıca ticaret ortakları: Ürdün, Türkiye, Çin, Almanya, Suudi Arabistan, Katar’dır. Başlıca ihracat kalemleri: Taş, çimento, plastik ürünleri, demir-çelik, zeytin, sebze/meyve’dir. Başlıca ithalat kalemleri: Petrol ürünleri, demir/çelik, plastik araç-gereç vb., hububat’dır. Daha fazla bilgi edinebilmek için www.kolayvize.org adresimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Filistin ülke bilgisi ve ilişkileri; ilistin Dışişleri Bakanı Riad Malki, Filistin halkının ve Devleti’nin terörist darbe girişimi karşısında Milletimiz ve Devletimizle dayanışmasını sergilemek üzere 11-12 Ağustos 2016 tarihlerinde ülkemizi ziyaret etmiştir. Dışişleri Bakanı Malki 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul’da yapılan 13. İslam Zirvesi’ne de katılmış, bu vesileyle Bakanımızla görüşmüştür.

Filistin ülke bilgisi ve uçak bileti; Türk Hava Yolları ile İstanbul - Tel Aviv - İstanbul arası ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti. Filistin uçak biletleri için tüm havayolları Filistin uçuşları ve Filistin ucuz uçak bileti fiyatları bul ve en uygun Filistin uçak bileti al. En ucuz ve en ekonomik uçak biletleri hakkında bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. Filistin grup ve münferit uçak bileti için arayınız.

Filistin ülke bilgisi ve otel bilgisi; Ramallah, Filistin otellerinde internetten gelen yolculara büyük indirimler. ... Alhambra Palace Hotel Suites - Ramallah Bu tesis Tercihli Otel Programları. İslami kaidelere hassasiyet gösteren kolayvize.org farkı ile Kudüs Turu veya  Mescid-i  Aksa Turu yapabilirsiniz. Turlar için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 0212 532 08 08  www.kolayvize.org 


Filistin Vizesi, Filistin ülke hakkında, Filistin ticari vizesi, Filistin bayrağı, Filistin ekonomisi, Filistin başkenti, Filistin -Türkiye ilişkileri, Filistin uçak bileti, Filistin otel konaklaması, Filistin ulaşım, Filistine nasıl gidilir, Filistin idari yapı, Filistin komşuları, Filistin gece hayatı, Filistin - Amerika, Filistin nüfus yapısı, Filistin yönetim şekli, Filistin 'de etnik gruplar, Filistin Ankara Büyükelçiliği, Filistin İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Filistin hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Filistin Turizm ve gezilecek yerler.

 

Hemen ARA