Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Finlandiya Ülke Bilgisi, Finlandiya’da her evde bir sauna !

Finlandiya Ülke bilgisi

Finlandiya ülke bilgisi; Finlandiya (Fince: Suomi, İsveççe: Finland) ya da resmî adıyla Finlandiya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa'da Baltık Denizi kıyısında bir Kuzey Avrupa ülkesi. İskandinavya yarımadasındadır, başkenti Helsinki'dir. Doğusunda Rusya, kuzeyinde Norveç ve batısında İsveç yer alır. Finlandiya topraklarının en büyük özelliği arazi yapısıdır. Ülkenin çoğunluğu ovadan oluşur. Tepelik ve dağlık yapı çok ender rastlanır. Genellikle ülkenin kuzey-batı kısmında görünür. Halti dağı Finlandiya'nın en yüksek dağı olarak Laponya'da Norveç, İsveç ve Finlandiya sınırlarının kesiştiği noktaya yakın yerde bulunur. Tatlı su kaynakları açısından çok zengindir. Doğu Finlandiya bölgesinin çoğu göllerden oluşmaktadır. Bunun en büyük örnekleri Saimaa gölü (Doğu Finlandiya) ve İnari gölü (Laponya). Aynı anda Kemi ve Oulu ırmakları gibi kaynaklar da bulunuyor. Ülkenin coğrafi koordinatlarından dolayı ister istemez soğuk bir iklimin hakimiyeti gözükmektedir. Rusya sınırlarına ne kadar yaklaşılırsa ve ne kadar kuzeye doğru çıkılırsa o kadar iklim sertliğini gösterir.

Finlandiya ülke bilgisi ve vize bilgisi; Türkiye ile Finlandiya arasındaki vize rejimine göre umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız vizeye tabidir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamili vatandaşlarımız ise altı ay içinde üç ayı aşmamak kaydıyla, Finlandiya’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Daha fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Finlandiya ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Doğası, mükemmel eğitim sistemi sayesinde Finlandiya ülkesini mutlaka duymuşsunuzdur. Kışın, Kuzey Işıkları ülkenin en kuzey kesiminde görülürken, tüm bunların dışında çok sayıda bulunan Fin hamamında yüzebilir, Bath kültürünün tadını çıkarabilirsiniz. Daha fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org

Finlandiya ülke bilgisi ve ekonomisi; 2009 yılında küresel ekonomik krizin etkilerinin ağırlaşmasıyla tarihi bir daralma süreci yaşayarak % 8 oranında küçülen Fin ekonomisi sonraki yıllarda diğer AB ekonomilerine nazaran nispeten güçlü bir performans sergileyerek 2010 ve 2011 yıllarında ortalama %3 oranında büyümüştür. Daha fazla bilgi için www.kolayvize.org

Finlandiya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Osmanlı İmparatorluğu, 6 Aralık 1917’de ilan edilen Finlandiya'nın bağımsızlığını Şubat 1918’de tanımıştır. Türk-Fin siyasi ilişkileri, 1924'te imzalanan Dostluk Anlaşması ile kurulmuştur. İki ülke ilişkileri, 1999’da Türkiye’nin AB üyeliğine adaylığının Finlandiya'nın AB dönem başkanlığı sırasında tanınmış olmasıyla ivme kazanmıştır.

Finlandiya ülke bilgisi ve uçak bileti; Finlandiya Uçak Bileti fırsatlarını tüm alo bilet hattı kullanıcıları yakalıyor. Sizde en ucuz Finlandiya Uçak Bileti için acentamızı arayarak sorgulama işlemi yapabilirsiniz. İstanbul helsinki ekonomik uçak biletleri için iletişime geçiniz. En ucuz ve en ekonomik Finlandiya uçak biletleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.  Finlandiya grup ve münferit uçak biletleri iletişim kurunuz.

Finlandiya ülke bilgisi ve otel bilgisi; Cam tavanlı sıcacık bir Eskimo kulubesinde kalıp, gece yatağınıza uzanmışken Kuzey Işıklarını izlemek isterseniz, Finlandiya'daki Arctic Resort Kakslauttanen bu konforu fazlasıyla sunuyor. Arctic Resort Kakslauttanen, Finlandiya ekonomik hotelleri. Finlandiya en ucuz ve en iyi oteller hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için  00902125320808 arayınız. 


Finlandiya Vizesi, Finlandiya ülke hakkında, Finlandiya ticari vizesi, Finlandiya bayrağı, Finlandiya ekonomisi, Finlandiya başkenti, Finlandiya - Türkiye ilişkileri, Finlandiya uçak bileti, Finlandiya otel konaklaması, Finlandiya ulaşım, Finlandiya nasıl gidilir, Finlandiya idari yapı, Finlandiya komşuları, Finlandiya gece hayatı, Finlandiya - Amerika, Finlandiya nüfus yapısı, Finlandiya yönetim şekli, Finlandiya'da etnik gruplar, Finlandiya Ankara Büyükelçiliği, Finlandiya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Finlandiya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Finlandiya Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA