Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Fransa Ülke Bilgisi, Aşıklar ülkesi Fransa’yı önce Keşfet!

Fransa Ülke Bilgisi

Fransa ülke bilgisi; Fransa (Fransızca: France, ya da resmî adıyla Fransız Cumhuriyeti (Fransızca: République française/ʁepyblik fʁɑ̃sɛz/), ana kara toprakları Batı Avrupa'da bulunan ve dünyanın pek çok bölgesinde denizaşırı toprakları olan bir ülkedir. Kıta Fransası, güneyde Akdeniz'den kuzeyde Manş Denizi ve Kuzey Denizi'ne, doğuda Ren Nehri'nden batıda Atlas Okyanusu'na kadar yayılan topraklarda yer alır. Fransızlar, ülkelerini topraklarının biçiminden ötürü Altıgen (Fransızca: L'Héxagone, okunuşu: "l'e-gza-gon") olarak adlandırırlar. Fransa, yönetimde yarı-başkanlık sisteminin uygulandığı üniter bir devlettir. İş gezileri için gelenler dâhil, yıllık olarak ağırladığı yaklaşık 82 milyon turistle Fransa, dünyada en çok ziyaret edilen ülkedir. Başkent Paris, yüzölçümü 640,679 km2'dir.

Fransa ülke bilgisi ve vize bilgisi; Schengen sahasına dâhil AB ülkelerinde ve İsviçre’de yasal ikamet izni bulunan vatandaşlarımızın Fransa’ya yapacakları seyahatlerinde veya transit geçişlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Hizmet, Hususi ve Diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır. Fransa vizesi hakkında bilgi alınız.

Fransa ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Aşıklar şehri Fransa’ya bir seyahat planlıyorsanız, listemizde Fransa’da görülmesi gereken 10 yeri mutlaka inceleyiniz. Fransa’nın güzel şaraplarından içmeyi de ihmal etmeyin. Tüm dünya’da Paris’in hatta Fransa’nın sembolü olan bu demir kuleyi görmelisiniz. Fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. Fransa turları hakkında bilgi sorunuz.

Fransa ülke bilgisi ve ekonomisi; 2016 yılı sonu itibariyle Türkiye’de toplam 1.434 Fransız sermayeli şirket faaliyet göstermiştir. 2002-2016 döneminde Fransız şirketlerinin ülkemize yaptıkları yatırım tutarı 6 milyar 850 milyon Dolar olmuştur. Bu dönemde Fransa, ülkemize doğrudan yatırım yapan ülkeler arasında 10. sırada yer almıştır. Daha fazla bilgi için www.kolayvize.org 

Fransa ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri;Türk-Fransız diplomatik ilişkilerinin tarihi 1483 yılına dayanıyor. Sultan II. Beyezıd, anılan tarihte, Fransa’da tutulan kardeşi Cem Sultan hakkında bilgi almak üzere XI. Louis’ye Ilımlı (Limni) adasından Yunan kökenli bir Elçi göndermiştir. Osmanlı İmparatorluğu nezdinde mukim ilk Fransız Büyükelçisi Jean de la Forest 1535 yılında göreve başlamıştır. 

fransiz-hava-yollari-vizesi

Fransa ülke bilgisi ve uçak bileti; Fransa Uçak Bileti fırsatlarını tüm alo bilet hattı kullanıcıları yakalıyor. Sizde en ucuz Fransa Uçak Bileti için acentamızı arayarak sorgulama işlemi yapabilirsiniz. İstanbul Paris ekonomik uçak biletleri için iletişime geçiniz. Fransa en ucuz ve en ekonomik uçak biletleri hakkında bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 00902125320808

Fransa ülke bilgisi ve otel bilgisi; Fransa Hotel Rezervasyonu, fransa otel rezervasyon işlemleri hakkında detaylı bilgiler. Hotel Plaza Athenee Paris, Fransa Fransa en uygun fiyatlar. Paris otelleri ile Fransa'nın ve romantizmin başkentinin keyfini çıkarın! Fransa turları ve otelleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 00902125320808 


Fransa Vizesi, Fransa ülke hakkında, Fransa ticari vizesi, Fransa bayrağı, Fransa ekonomisi, Fransa başkenti, Fransa - Türkiye ilişkileri, Fransa uçak bileti, Fransa otel konaklaması, Fransa ulaşım, Fransa nasıl gidilir, Fransa idari yapı, Fransa komşuları, Fransa gece hayatı, Fransa - Amerika, Fransa nüfus yapısı, Fransa yönetim şekli, Fransa 'da etnik gruplar, Fransa Ankara Büyükelçiliği, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Fransa hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Fransa Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA