• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Fransa Vizesi, Fransa vizelerine dair herşey burada

Fransa Ticari Vize

Şirket sahipleri ve şirket çalışanlarının, Fransa’da faaliyet göstermekte olan bir firmadan alacakları davetiye ile başvuru yapacakları Fransa ticari vizesi, şirketler arası toplantı, ticari amaçlı fuar, konferans katılımı, iş görüşmesi, tedarikçi ziyareti, kontrat, anlaşma imzalama gibi amaçlarla Fransa’ya seyahat edecek kişilerin başvuracakları vize türüdür. Fransa ticari vize başvurularında Fransa Konsolosluğu şirketler arasındaki bağları ispat eden belgeler de talep edebilmektedir.

Akraba - Arkadaş Ziyareti

Fransa’ya aile ve Akraba ziyareti için başvuruda bulunacak kişilerin yaptığı vize türüdür. Fransa Konsolosluğu koşullara göre Fransa vizesi evraklarında değişiklik gösterir. Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi güncel evrak listesini danışmanımızı arayarak talep ediniz. Danışmanımız güncel evrak listesini size e-posta ile gönderecektir. Sayfamızı dikkatli şekilde incelenmeniz halinde Fransa Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi başvurunuzu en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Turistik Vize

Fransa Turist vizesi için başvuru esnasında, kişinin mesleki durumlarına göre vize evrak listesi değişiklik gösterir. Başvuru esnasında ziyaret amacınıza göre, uygun olan vize türünü seçerek uygun evrak listesi hazırlayarak başvurmanız gerekir. Fransa Konsolosluğu şahsen yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir. Başvuru sahiplerinin Fransa temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş akredite edilmiş seyahat acenteleri ile başvurularını gerçekleştirebilirler.

Aile Birleşimi Vizesi

Fransa vatandaşı ile evlilik amaçlı Fransa’ya gitmesi gereken kişiler başvurabilir. Fransa evlilik amaçlı vize, Fransa aile birleşimi veya evlilik yoluyla Fransa’ya yerleşme gibi amaçlar uzun süreli vize türleridir ve bu vizenin kapsamı dışındadır. Fransa evlilik vizesi alan kişiler ülkeye geri dönüşlerini garanti edecek evrakları hazırlayarak başvurularını yapmalıdırlar. Seyahat amacının dışında yapılacak başvurular ve seyahat amacını suiistimal eden davranışlar vize reddiyle sonuçlanmaktadır.

Fransa vize işlemleri; Kısa süreli seyahatler, uzun süreli seyahat vizeleri...

Fransa vizesi, Schengen bölgesinin bir parçasıdır. Bu, Schengen vizesine başvurduğunuz anlamına gelir. Vize için ana varış noktanıza, yani en çok gün geçireceğiniz Schengen ülkesine başvurmanız gerekir. İki veya daha fazla ülkede eşit miktarda zaman geçiriyorsanız, Schengen bölgesine ilk girişinizin yapıldığı ülkeye vize başvurusunda bulunmalısınız. İki ay içinde Schengen bölgesine birkaç kez seyahat ediyorsanız, ana varış noktanızın ülkesine başvurmanız gerekir. Ana hedef, en uzun zaman geçirmeyi planladığınız yer veya amaçlanan ziyaretin asıl amacının gerçekleştirildiği yerdir.

Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan ve tamamen Fransa Büyükelçiliği’nin inisiyatifinde olduğundan, vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz.

180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde Fransa veya Schengen Bölgesinde kalmak istiyorsanız bir Schengen Vizesine ihtiyacınız olacaktır.

Fransa'ya seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için sitemizde sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır.

Schengen bölgesine girişinizden önce vize için başvurmanızı öneririz. Bununla birlikte, bir Schengen vizesi başvurusunun, Schengen bölgesine girmeden önce en geç altı ay içinde verilebileceğini lütfen unutmayın.

Kural olarak, başvurular en geç Schengen alanına girişten 15 gün önce teslim edilmelidir. Geç teslimin, başvurunun planlanan hareket tarihinden sonra alınmasına karar verebileceğini lütfen unutmayın. Fransa Vize başvuru süreciyle ilgili adım adım bilgi almak için sayfamızdaki bilgileri tıklayınız.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Fransa vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurup formunun çıktısını alıp imzalamanız gerekmektedir. Başvuru formları ücretsiz ve Online doldurulur. Fransa vizesi formu Kolay Vize Danışmanımız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

Başvurunuz ancak imzalı olarak başvuru formunuzun, gerekli evrak ve belgelerinizin Fransa Vize Merkezine teslim edilmesi ve gerekli ödemelerin yapılması halinde başlamış olacaktır. Elektronik ortamda yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Posta veya Fax ile yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Başvuru belgeleriniz yapılan degişiklikler ve çıktıları alınmasından itibaren 90 Gün geçerliligini korumaktadır. Vize başvuru formunuzu tamamlamanız için E-mail ve şifreniz olması gerekmektedir.

3. Fransa vizesi başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruya şahsen gelmeniz gerekmektedir. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız. Schengen Vizesi başvurunuzu en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale, Edirne, İstanbul, Bolu, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Balıkesir, Kocaeli  illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları  Fransa Konsolosluğu konsolosluk işlemlerini ve Fransa Konsolosluğu vize işlemlerini VFS Fransa vizesi başvuru merkezine yapılmalıdır. 

Başvuru sahipleri aynı zamanda Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha bir çoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

Fransa Vizesi Başvurusu

Fransa vizesi başvurusunda bulunmak üzere Fransa’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır.

Başvuru sahipleri, yoğun trafik ve kalabalıktan kaçınmak için başvurularını normal çalışma saatleri dışında prime time'da (08:00 - 08:30) arasında başvuru yapabilir. Bu yeni isteğe bağlı hizmet, özellikle başvuru yapmak için çalışma saatleri sırasında merkezimize gelemeyen başvuru sahipleri düşünülerek sunulmaktadır. Ekstra ücreti bulunmaktadır.

Son 59 ay içinde Fransa Schengen vizesi başvurusu sırasında parmak izi vermiş olan başvuru sahipleri, şahsen başvuru zorunluluğundan muaftır.

Fransa Vizesi başvuru Kararı

Fransa Temsilciliği vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra VFS Vize Başvuru Merkezi veya Kolay Vize Acentamız ile iletişim kuracaktır. Başvurunuz onaylandığında Vize etiketinin yapıştırıldığı pasaportunuzu alacaksınız. Fransa temsilciliği vizenizin geçerlilik süresine 15 gün daha eklemektedir. Bu sebepten dolayı, vize etiketindeki geçerlilik süresi ve kalış süresi aynı değildir. Vize etiketinizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Vize sahipleri için notlar!

Fransa Vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanına bildiriniz!

Alınan Fransa vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Fransa’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Schengen Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir. Fransa Temsilciliği seyahatinizde esneklik sağlamayı hedeflemektedir: Gerekli durumlarda seyahatinizde kısa vadeli değişiklikler yapabilmeniz için, vizenizin geçerlilik süresini kalacağınız gün sayısına 15 gün ekleyerek belirlemekteyiz.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Fransa´ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Fransa'ya davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Fransa Vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Fransa Vizesi işlemleri danışmanınız.