Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Gabon Ülke Bilgisi, Gabon Ülkesini kolay vize ile Keşfedin!

Gabon Ülke Bilgisi

Gabon ülke bilgisi; Gabon ya da resmî adıyla Gabon Cumhuriyeti, Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını kuzeyde Kamerun, kuzeybatıda Ekvator Ginesi ile güney ve doğuda ise Kongo Cumhuriyeti oluşturmaktadır. Ülkenin batı bölümünde sınırı ise Gine Körfezi'ni de içine alacak şekilde Atlas Okyanusu oluşturmaktadır. Ekvator çizgisi üzerinde yer alan ülkenin başkenti ise Libreville'dir. Ülkenin ismi Portekizce bir kelime olan gabão (Türkçe: Şapka) kelimesinden gelmektedir. Bu bölgelere ilk defa gelen Portekizli denizciler gördükleri ilk nehir olan Mbe nehrinin şekli itibarıyla bu bölgeye verdikleri bu isim yıllar içerisinde tüm ülke için kullanılmıştır.

Gabon ülke bilgisi ve vize bilgisi; Hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, diplomatik pasaport hamilleri ise vizeden muaftır. Ülkeye gelmeden önce sarı humma aşısı yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır. Çoğu Sahra Altı Afrika ülkesinde olduğu gibi Gabon’da da sıtma yaygın olarak görülmektedir. Daha fazla bilgi için acentamızla iletişime geçin. 

Gabon ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Birden fazla kültürün kardeşlik bağıyla birleştiği ender yerlerden biri olan Gabon’da refah seviyesinin yüksek olması sayesinde çoğu Afrika ülkesinden farklı olarak bir Avrupalı gibi eğlenmek mümkündür.  Deniz, kum ve güneş üçlüsünü en temiz sahillerde yaşayabilir ve huzuru tadabilirsiniz. Turlar için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Gabon ülke bilgisi ve ekonomisi; Gabon’un kişi başına gelir düzeyi çoğu Sahra-altı Afrika ülkesinin dört katı olmasına rağmen gelir dağılımındaki eşitsizlik sebebiyle nüfusunun kaydadeğer bir bölümünün (%30) yaşam standardı yoksulluk seviyesinin altındadır. Petrol keşfedilene kadar kereste ve manganeze bağımlı bir ekonominin hakim olduğu ülkede petrol önemlidir. 

Gabon ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye ile Gabon arasında diplomatik ilişkiler, Gabon’un bağımsızlığını ilan ettiği 1960 yılında tesis edilmiş olup, ikili ilişkiler özellikle 2008 yılından sonra ivme kazanmıştır. Türkiye’nin Afrika’ya açılım politikasının bir sonucu olarak, Büyükelçiliğimiz 14 Ocak 2012 tarihinde faaliyete geçmiştir. Gabon’un Ankara Büyükelçiliği ise 30 Aralık 2015’te açılmıştır. 

Gabon ülke bilgisi ve uçak bileti; En Uygun Libreville Uçak Bileti Fiyatları THY'de -Türk Hava Yolları.Uygun uçak bileti arıyorsanız Türk Hava Yolları'nın Libreville uçak biletleri fiyatlarına gözatın. Gabon uçak biletleri için tüm havayolları Gabon uçuşları ve Gabon ucuz uçak bileti fiyatları. En ucuz ve en ekonomik uçak biletleri hakkında bilgi edinmek için acentamız ile iletişime geçin. 

Gabon ülke bilgisi ve otel bilgisi; Libreville, Gabon otellerinde internet üzerinden büyük indirimler. Libreville şehrindeki en iyi 20 otel, Fiyat Eşitlemesi Yapıyoruz. Okoume Palace Hotel Gabon otelde konaklamak isteyen ziyaretçilerimiz için en uygun fiyatları karşılaştırma ve online rezervasyon imkanı. En ucuz ve en iyi oteller hakkında bilgi edinmek için acentamız ile iletişime geçin. 


Gabon Vizesi, Gabon ülke hakkında, Gabon ticari vizesi, Gabon bayrağı, Gabon ekonomisi, Gabon başkenti, Gabon - Türkiye ilişkileri, Gabon uçak bileti, Gabon otel konaklaması, Gabon ulaşım, Gabon nasıl gidilir, Gabon idari yapı, Gabon komşuları, Gabon gece hayatı, Gabon - Amerika, Gabon nüfus yapısı, Gabon yönetim şekli, Gabon'da etnik gruplar, Gabon Ankara Büyükelçiliği, Gabon İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Gabon hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Gabon Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA