• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Gana Gezi Rehberi, Gana gezi yerlerini önce keşfet

Doğal konumlar, tarihi miras ve canlı kültürel kimlik harika çeşitlilik Gana ziyaretçileri Afrika'nın mikrokozmik bir tat sunuyor. Misafirperverliği ve insanların samimiyet için bilinen, Gana Afrika kıtasına özellikle ilk kez gezginler için çağrı bariz bir ilk liman ve çocuklu gezginler için hoş bir yerdir. Gana, bölgedeki İngilizce konuşan birkaç ülkeden biridir. Batı Afrika'nın en büyük açık hava pazarlarından biri olan Kejetia Market'e göz atın ve Kumasi'nin Ashanti başkentindeki kültür merkezini ve Manhyia Sarayı'nı ziyaret edin.

Gana sıcağında mola alarak Busua, Elmina veya Ada çevresindeki egzotik plajlar boyunca dinlenebilirsiniz. Ko-Sa Beach Resort, Green Turtle Lodge, Ellis Hideout ve diğer lerinde dinlenme garantisi vardır. Nehir kıyısındaki veya Volta Gölü'ndeki güzel sığınaklarda sakin atmosferin ve ızgara tilapia'nın muhteşem tadının keyfini çıkarın. Aloy Körfezi' nde, Xofa köyünde, Bosumtwi Gölü' ndeki Gökkuşağı Bahçeleri' nde ve diğer lerinde dinlenme garantisi vardır. Yıldızdolu parlak bir gökyüzünün altında açık havada uyuyun! En iyi yerler, dekore edilmiş bileşik evlerin düz çatısında uyuduğunuz Sirigu çanak çömlek köyü veya geceyi dev ipek pamuk ağacının tepesindeki ahşap bir uyku platformunda geçirdiğiniz Wechiau Community Hippo Sanctuary'dir.

Gana Gezi Rehberi

Akra

Gana devletinin başkenti. Bugün, çoğu zenci bir nüfusa sahiptir Accra. XIX. yüzyılda Guinea körfezinde bir liman kenti olarak kurulmuş ve Saint Ja mes. Crevecceur ve Christiansborg kalelerinin çevresinde gelişmiştir. Akra ‘yı Kumasi’ye bağlayan 370 km. uzunluğunda bir demiryolu, ülkenin tarımsal ve madensel (altın, boksit, elmas) ürünlerini Akra Limanına ulaştırır. Civardaki düzlüklerde kakao üretimi çok yay­gındır. Akra'nın 200 kilometre kadar batı güneyin­de yer alan modern Takoradi imanı da işlet meye açılmış ve Akra'nın yükünü hafifletmiştir. 1939 yılında büyük zararlara yol açan bir yersarsıntısından sonra, şehir yeniden hız­la gelişmiştir. Ulusal Kitaplık. Modern Sanat­lar Müzesi. Gana Bankası. Ambassador Ote­li gibi yapılar önemli yapılardır. Bir üniversitesi de bulunan Akra, uluslar ve kıtalararası hava ulaştırması açısından da önemli bir uğraktır. Gana vize işlemleri için arayınız.

Gana Gezi Rehberi

Kakum Ulusal Park

Kakum Koruma Alanı, Gana Cumhuriyeti, Batı Afrika'da bulunan bir yaban hayatı koruma alanıdır. Bölge başkenti Cape Coast'un yaklaşık 35 km kuzeyinde yer almaktadır. 360 km'lik koruma alanı Kakum Milli Parkı ve Assin Attandanso Kaynak Rezervi'nden oluşmaktadır. Alan Assin Güney ve Twifo Aşağı Denkyira İlçeler içinde ve geleneksel Twifo, Assin, Denkyira ve Fanti (Abakrampa) Merkezi Bölge halkı altında düşüyor. Geçim ve ticari tarım türleri, iki rezervi çevreleyen topluluklarda baskın faaliyetlerdir. Bölge bitki ve hayvan türlerinin geniş bir yelpazede ve dünyaca ünlü Kakum Canopy Walkway ev sahipliği yapmaktadır. Yerden 30 metre yükseklikte asılı olan yedi köprü gölgelik yürüyüşünde heyecanınızı yaşayın ve duygularınızı ödüllendirin. Zihnini yatıştırmak için harika bir yol. İdeal bir yer hala eğitimli rehberler ile bazı bilgiler alırken doğanın huzur bulursunuz.

Cape Coast Kalesi

Cape Coast Kalesi

Gana kıyılarına yakından baktığınızda sayısız antik kale ve kale bulacaksınız. Köle ticareti döneminde kölelerin tehlikeli yolculuğunun başlangıcını işaret eden bu kaleler, kölelerin Atlantik'ten geçmeden önce anavatanlarının son hatıralarıydı ve bir daha geri dönmemek üzere. Gana'nın köle kalelerinin şok edici tarihi ve günümüz Gana'sı için önemi hakkında daha fazla bilgi edinin... Transatlantik köle ticaretinde kullanılan su kenarında yer alan Avrupa yapımı bir kalede yer alan müze. Halka açık, şu anda bir Gana sanat ve el sanatları hediyelik eşya dükkanı ile tarihi bir müze, ve Gana Müzeler ve Anıtlar Kurulu bölgesel merkezidir. Cape Coast Kalesi Tüccarlar Komitesi başkanı Batı Afrika karargahı olarak hizmet vermiştir; İngiliz valisi koltuğu; ve bir okul. 'Cabo Corso', 'kısa pelerin' anlamına gelen Portekizce'nin 1555 yılında ticaret locasının inşa edildiği yerel yerleşim alanın ismidir.

Gana Gezi Rehberi

Kumasi

Döşeli sokaklar, parklar ve bahçelerle modernize edilen eski kent, Kumasi Merkez Hastanesi'nin hakimiyetindedir. Okullar ve öğretmen yetiştirme kolejlerinin yanı sıra, Kwame Nkrumah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (1951, üniversite 1961) ve ekinler ve toprak araştırma enstitüleri bulunmaktadır. Asante Kültür Merkezi bir müze, hayvanat bahçesive bölgesel bir kütüphaneyi desteklemektedir. Geleneksel Asante binalarının kalıntıları (1980 yılında UNESCO Dünya Mirası olarak belirlenmiştir) şehrin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Kumasi'nin zenginliği Gana'nın ana yollarının kesiştiği noktadaki konumundan ve hinterland'daki kakao yetiştiriciliğinden elde edilir. Ticaret ve madencilik yerel ekonomiye katkıda bulunur. Geleneksel kente kumaş gibi el sanatları önemli gelir kaynaklarıdır. Kuzey-güney ticaret yolları üzerinde yer alan Kumasi, önemli bir ticaret merkezidir.

Gana Gezi Rehberi

Tamale

Yüksek nüfus yoğunluğuna sahip köylerle çevrili Tamale, modern binaları ve geniş sokakları ile Kuzey Gana'nın idari, mali, ticari ve ulaşım merkezi olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda çeşitli öğretmen eğitim kolejleri, çeşitli ortaöğretim okulları ve esnaf eğitimi için tesisleri olan bir eğitim merkezidir. Yerel Edebiyat Bürosu kitlesel okuryazarlık kampanyaları için gazete ve edebiyat sunmaktadır. Kasaba tarım ticareti için bir odak noktası ve pamuk öğütme ve shea-fındık işletmelervardır. Kumasi'den kuzeye doğru ana yol Tamale'den geçer ve diğer yollar doğudan ve batıdan ulaşır; ayrıca bir havaalanı da vardır. 1970'lerin ortalarından bu yana, devlet yardımı yol yeniden inşası, pazar genişlemesi, endüstriyel kalkınma ve sanitasyon iyileştirmeleri üzerinde durulmuştur. Kuzey Gana'da Tamale bölgesinin en iyi deneyimlerini almak için harika bir yerdir.

Elmina Kalesi

Elmina Kalesi

Elmina Kalesi, 1482 yılında Portekizliler tarafından São Jorge da Mina Kalesi olarak yapılmıştır. Bugün Gana sınırları içindeki Elmina kentinde yer alır. Portekiz coğrafi keşifleri kapsamında Gine’de kurulan bu kale bölgede Portekizliler tarafından inşa edilen ilk ticari üstür. Kale daha sonraları Atlantik köle ticaretinde önemli bir durak olacaktır. Kale ve civarı 1637 yılında Hollandalılar tarafından ele geçirilmiştir. Köle ticareti bölgenin 1871 yılında İngiltere denetimine geçinceye kadar sürmüş, 1957 yılında bölgenin İngiltere’den bağımsızlığını kazanmasıyla beraber günümüzdeki Gaa sınırları içerisinde yer almıştır. Bugün önemli bir tarihi yer olan kale, çeşitli tarihi filmlerde kullanılmaktadır. Kale UNESCO tarafındafn Dünya Mirası listesine de dahil edilmiştir. Beyaz badanalı kale duvarlarının yalın güzelliği buranın karanlık tarihiyle taban tabana zıt. Gana vize işlemleri için arayınız.

Gana gezi rehberi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Gana Ülke Bilgisi ve Gana vizesi danışmanınız.