Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Gana Ülke Bilgisi, Gana’nın altın sahili’ni Keşfet !

Gana Ülke Bilgisi

Gana ülke bilgisi; Gana ya da resmi adı ile Gana Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında yer alan bir ülkedir. Ülkenin komşularını Fildişi Sahili, Burkina Faso ve Togo oluştururken, güneyinde Gine Körfezi (Atlas Okyanusu) yer almaktadır. Ülke sınırları içerisinde yer alan zengin maden yataklarının en önemli parçasını oluşturan maden olan altın nedeniyle eski koloni sahibi Birleşik Krallık ülkeye koloni döneminde Altın Sahili ismini vermiştir. Ülkenin en büyük şehri ve başkenti Accra'dır. Yüzölçümü 238,537 km²'dir. Ülkeye verilen Gana ismi ile Batı Afrika'da kanıtlanabilen ilk büyük imparatorluk olan Gana İmparatorluğu'na atıfta bulunulmuştur. İlk Arap tüccarların 9. yüzyıldaki yazışmalarında söz edilen ve o dönem sadece kuzey Afrikalı tüccarlardan tarafından bu ismi ile anılan imparatorluğa, kendi halkı Wagadu ya da Ta'rikh al-Sudan demekteydi.

Gana ülke bilgisi ve vize bilgisi; Gana’ya seyahat edecek resmi ve umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Ayrıca, vatandaşlarımızın sarı humma aşısı yaptırıldığını gösteren uluslararası aşı sertifikası bulundurması zorunlu olup, Hepatit A - B, Tifo, Menenjit, Difteri ve Tetanoz aşıları tavsiye edilmektedir. Ülkede sıtma ve kolera da yaygındır. Gana vizesi iletişime geçiniz.

Gana ülke bilgisi ve gezilecek yerler; ‘Altın sahili’ ismiyle anılan ülke, muhteşem doğasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Yağmur ormanları bölgesi, sahil şeridi bölgesi ve savan bölgesi olmak üzere üç farklı bölüme ayrılan ülke, tropikal yağmur ormanları açısından oldukça zengin bir coğrafya. Gana münferit ve grup turları için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Gana ülke bilgisi ve ekonomisi; Zengin doğal kaynaklara sahip Gana'nın ekonomisinde GSYİH'nın yaklaşık üçte birini teşkil eden tarım ve madencilik sektörü öne çıkmakta olup, ihracatın büyük bir kısmını kakao ve altın oluşturmaktadır. Gana, Afrika'nın ikinci büyük , Batı Afrika'nın ise en büyük altın üreticisi ve dünyanın ikinci en büyük kakao üreticisidir.

Gana ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Gana’nın 1957 yılında bağımsızlığını kazanmasını takiben iki ülke arasında diplomatik ilişki tesis edilmiş ve Akra'da yerleşik ilk Büyükelçimiz Ekim 1964'de göreve başlamıştır. Tasarruf tedbirleri nedeniyle 1981 yılında faaliyetlerine son verilen Akra Büyükelçiliğimiz 1 Şubat 2010 tarihinde tekrar açılmıştır. Gana da 2012 yılında Ankara’da Büyükelçilik ihdas etmiştir. 

Gana ülke bilgisi ve uçak bileti; THY’nin İstanbul-Akra-İstanbul arasında haftada 7 gün doğrudan uçuşları bulunmakta. Uygun uçak bileti arıyorsanız Türk Hava Yolları'nın Akra uçak biletleri fiyatları teklifi alınız.  Gana en ucuz ve en ekonomik uçak biletleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.  0090 212 532 0808 arayabilirsiniz. 

Gana ülke bilgisi ve otel bilgisi; Busua otelleri parmaklarınızın ucunda. Gana için Busua otel rezervasyonu yaptığınızda mükemmel odayı bulmanıza yardımcı olmak . Agoda Accra, Cape Coast, Takoradi, Akosombo, Kumasi ve daha fazlası dahilGana 1002 otellerini sunar. Gana en ucuz ve en iyi otelleri hakkında bilgi sahibi olmak için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.  0090 212 532 0808


Gana Vizesi, Gana ülke hakkında, Gana ticari vizesi, Gana bayrağı, Gana ekonomisi, Gana başkenti, Gana - Türkiye ilişkileri, Gana uçak bileti, Gana otel konaklaması, Gana ulaşım, Gana nasıl gidilir, Gana idari yapı, Gana komşuları, Gana gece hayatı, Gana - Amerika, Gana nüfus yapısı, Gana yönetim şekli, Gana'da etnik gruplar, Gana Ankara Büyükelçiliği, Gana İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Gana hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Gana Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA