Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Gana Vizesi – Diplomatik/Hizmet Pasaportu Sahipleri

Diplomatik/Hizmet Pasaportu Sahipleri için Gana Vizesi

Gana Medya Personelleri ve Gazeteci Vizeleri;

Doğal güzelliklerin çeşitliliği, tarihi miras ve canlı kültürel kimlik Gana ziyaretçilerine mikrokozmik bir Afrika tadı sunar. Halkının misafirperverliği ve dost canlılığı ile bilinen Gana, özellikle Afrika kıtasına ilk defa gelen ziyaretçiler için belirgin bir ilk durak ve çocukları ile seyahat edenler için güzel bir istikamettir. Gana bölgede İngilizce konuşan az sayıda ülkeden biridir.

Gana‘ ya gitmek isteyen kişilerin seyahatleri öncesi Gana vizesi almaları gerekecektir. Gana vize başvuru formu ve vize başvuru evraklarının ideal bir şekilde düzenlenmesi ile birlikte Gana Konsolosluğu yahut Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerinden Gana vizenizi edinebilirsiniz. Gana Konsolosluğu, Gana vize işlemleri hakkında karar verecek olan en yetkili kurumdur.

  • Uluslararası kuruluş personelleri, Diplomatlar ve turist, çalışma, iş veya transit için Gana'ya gidecek ziyaretçilere vize verilebilir.
  • Tek veya çoklu giriş için vize verilebilir.

Çoklu giriş vizesi süresi altı (6) aydır. Örneğin; onaylanan başvurular, vizenin verildiği tarihten itibaren altı ay içerisinde Gana'ya sınırsız giriş hakkı kazandığı anlamına gelir. Başvuru sahibine altı (6) ay boyunca Gana'da kalma hakkı tanımaz. Gana'ya her girişte, Gana'da ikamet için verilen süre, Gana Göçmenlik Bakanlığı tarafından genellikle altmış gün olarak kabul edilmektedir.

Medya personelinin, akreditasyon için Gana Büyükelçiliğe vize başvurusundan iki hafta önce başvuru yapmaları gerekmektedir.

Pasaport: Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren  6 ay geçerlilik süresi (temdit) olan, Gana Turistik Vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan orijinal pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.

Fotoğraf: 4 adet arka fon beyaz, 3 aydan eski olmayan 3,5x4,5 cm ebatında biometrik resim. (Resimde baş üstünde ve çene altında mesafe olmalıdır. Alına ve yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Kaşların tamamı görünmelidr. Fotoğraf ön cepheden ve tüm yüzün görünür olması gerekmektedir. Photoshop işlemi uygulanmış olmamalıdır, flu, fazla parlak ya da koyu fotoğraflar kabul edilmemektedir.)

Gana Vizesi Başvuru Formu: Gana’ya gidecek başvuru sahibi tarafından büyük harfler ile kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice İngilizce doldurulmuş ve imzalanmış 4 adet ( dört ) Gana Vizesi başvuru formu. Reşit olmayanların formu anne‐baba tarafından doldurulmalı ve her ikisi tarafından da imzalanmalıdır. Acentamız sizin adınıza Gana Turistik Vize başvuru formunu doldurabilir. Medya çalışanları, gazeteci, film yapımcısı, kameraman vb. durumlarda, normal vize başvuru formlarına ek olarak basın akreditasyon formları doldurulmalıdır. Doğru olmayan bilgiler ve eksik doldurulmuş formlar vize başvurusunu geçersiz kılacaktır.

  • İki referans gerekmektedir. Lütfen Gana'da İş Ortakları ve Şirketlerinin isim ve adreslerini referans olarak başvuru formunda belirtilen bölüme yazınız.
  • Otel adresi sadece ikinci bir referans olarak kullanılabilir.

Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopisi: Nüfus cüzdanının ve güncel pasaportun tüm işlenmiş sayfalarının (vize ya da damga olan tüm sayfaların) A4 boyutunda fotokopisi, Eski pasaportunuzda eğer son üç yıl içinde alınmış schengen vizesi varsa sadece alınan vizelerin fotokopisi. Fotoğraf çıktısı kabul edilmez. Evrakların gerçek boyutlarında fotokopilerinin sunulması gerekir.

Sarı Humma için uluslararası aşı sertifikası: Yolcuların kolay ulaşabilmesi için Seyahat Sağlığı Merkezlerimizin sayısını hızla arttırmaktayız. Aşağıdaki iletişim bilgileri kısmından seçerek ulaşabileceğiniz herhangi bir merkezimize başvurabilirsiniz

444 77 34 numaralı danışma hattımızdan iletişime geçmeniz, zaman ve hizmet kalitesi açısından size daha iyi hizmet vermemizi sağlayacaktır. Merkezlerimiz mesai saatleri içinde çalışmaktadır.

Gana ülkesinde geçerli Seyahat Sigortası: Ülkede halihazırda bir sağlık sigorta sistemi (Ulusal Sağlık Sigortası Sistemi) bulunmakta ve sağlık hizmetleri kamuda bazı hizmetler dışında ücretsiz sunulmaktadır. Ayrıca özel sağlık sigortaları da mevcuttur. Kamu tarafından sunulan hizmetler yetersizdir ve bir çok kişi hizmet alabilmek için ya cebinden para vermek zorunda yada özel sigorta yaptırmak durumundadır.

Sağlık kuruluşlarına başvuran, Ulusal Sağlık Sigortası Sistemine bağlı  her bir hasta için Beyan Formu açılmakta ve doldurulan forma karşılık olarak sağlık hizmet sunucusuna sigortadan para ödenmektedir. Sigortanın karşılamadığı sağlık hizmeti ve ilaç bedeli hastadan alınmaktadır.

Davet Mektubu: Gana'dan başvuru sahibini davet eden kişi veya kurumlardan davet eden kişinin kimliğini de belgeleyen, davet mektubu. Yolculuk amacını belirten giriş mektubu ile desteklenmelidir. Vizeler, Gana'daki yetkili makamlardan izin alımından sonra verilir.

Gana Uçak Bileti: Ziyaretçilerin, geçerli bir dönüş veya bağlantılı aktarmalı uçuş biletine sahip olması gerekmektedir.

Dilekçe: Çalıştığını kanıtlayan, maaş bordrosu, kişisel banka beyannamesi, iş sözleşmesinin fotokopisi, çalışma kimliğini (çalışıyor ise) kapsayan istihdam kanıtları.

Akreditasyon Belgesi: Başvurunuzla birlikte akreditasyon belgesi de verilmelidir.

Gana Ticari Vize Ücreti + Servis Bedeli: Nakit ödeme yapılmaktadır (TL) veya (USD)– vize talebinin reddedilmesi durumunda iade talebi kabul edilmemektedir. Gana ticari vize ücreti ve servis bedelinin iadesi yoktur. Başvurunuzu geri çekmeniz ya da reddedilmesi ödenen ücretleri geri alabileceğiniz anlamına gelmez.


Gana Vizesi, Gana ülke hakkında, Gana ticari vizesi, Gana bayrağı, Gana ekonomisi, Gana başkenti, Gana - Türkiye ilişkileri, Gana uçak bileti, Gana otel konaklaması, Gana ulaşım, Gana nasıl gidilir, Gana idari yapı, Gana komşuları, Gana gece hayatı, Gana - Amerika, Gana nüfus yapısı, Gana yönetim şekli, Gana'da etnik gruplar, Gana Ankara Büyükelçiliği, Gana İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Gana hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Gana Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA