• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Gana Vizesi – Gana vizesi bilgileri hakkında herşey!

Gana Ticari Vize

Gana ticari vize, aşağıdaki her meslek grubuna göre, güncel olarak Gana’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hazırlanmıştır. Gana ticari vizesi ‘ne başvuru yapacak olan tüm yolcuların pasaport seyahat sürelerinin vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmasına dikkat etmelidirler. Gana ticari vizesi en fazla bir yıl çok girişli verilebilmektedir. Gana Ticari vize ücretleri giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. ticari vize işlemleri ortalama olarak 7 /10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Gana ‘ya seyahat edecek yolcuların vize işlemleri sonuçlanmadan, uçak bileti almamaları tavsiye edilmemektedir.

Gana Öğrenim Vizesi

Gana seyahatinde bulunacak Umuma mahsus, Hususi ve Hizmet pasaportlarına sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Gana vize işlemleri tabidir. Diplomatik pasaportları ile Gana’ya seyahat edecek vatandaşlarımız ek olarak nota yazısı edinmeleri gerekecektir. Gana öğrenci vizesi alabilmeniz için öncelikle Gana'da bir eğitim kurumuna kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Gana'daki uygulamalı eğitiminiz sırasında bağlı olacağınız Kurumdan Kabul Mektubu. Gana'daki Kurumun adını ve adresini lütfen Gana'daki referans olarak kullanın. 

Gana Turist Vizesi

Ziyaretçi / turist olarak ülkeye girmek whoe kişiler potansiyel bir işverenin göçmen kotası üzerinde bir boşluk olsa bile istihdam almak için izin verilmez. Gana turistik vizesi, aşağıdaki her meslek grubuna göre, güncel olarak Gana’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hazırlanmıştır. Gana turistik vizesine başvuru yapacak olan tüm yolcuların pasaport seyahat sürelerinin vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmasına dikkat etmelidirler. Gana Turistik vizesi en fazla 90 gün tek girişli veya çok girişli olarak verilebilmektedir. Gana Turistik vize ücretleri giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize işlemleri ortalama 5-7 iş günü arasında sonuçlanır.

Medya Personeli Vizesi

Medya personeli, yani gazeteci, film yapımcıları, kameramanlar vb. durumlarda, normal vize başvuru formlarına ek olarak basın akreditasyon formları doldurulmalıdır. Bunlar gezinin amacını gösteren giriş mektupları ile desteklenmelidir. Vizeler Gana'daki yetkili makamlardan izin alınmasına tabidir. Akreditasyon mektubu başvurunuzla birlikte sağlanmalıdır. Konsolosluk Görevlisi, Gana vatandaşlarına ve gana'ya eğlence, iş veya aile ziyareti amacıyla seyahat etmek isteyen kişilere yardım da dahil olmak üzere Konsolosluk Bölümü'nün faaliyetlerinden sorumludur.

Gana vize işlemleri, Gana ticari vizeler, Gana turistik vize işlemleri ...

Gana'ya seyahat edebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Gana vizesi almaları gerekmektedir. Alacağınız vizenin türü, Gana'da kalacağınız süre ile doğru orantılıdır. Gana'ya kısa süreli olarak mı, örneğin turist olarak mı gitmek istiyorsunuz? Ya da çalışmak gibi daha uzun süreli bir sayahat mi yapacaksınız ?

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Gana Vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Gana vize başvuru formunun çıktısını alıp, elle doldurulur. Başvuru formları ücretsizdir.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 10 gün içerisinde sonuçlanması gerekmektedir.

Gana Vizesi Başvurusu

Gana vizesi başvurusunda bulunmak üzere Gana’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir.

Gana vize Başvurusu Değerlendirme Süreci

Gana’nın dış temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 10 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz.

Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz.

Vize sahipleri için notlar!

Alınan Gana vizesi etiketinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Gana’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Gana´ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Gana ülkesine girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar...

Gana Vizesi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Gana Ülke Bilgisi ve Gana vizesi danışmanınız.