Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Gine Bissau Ülke Bilgisi, Gine Bissau Ülkesini Keşfedin!

Gine Bissau Ülke Bilgisi

Gine Bissau ülke bilgisi; Gine Bissau ya da resmî adı ile Gine Bissau Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batı bölümünde bulunan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Senegal ve Gine oluşturmakta olup, ülkenin batısında Atlas Okyanusu yer almaktadır. Ülkenin başkenti Bissau'dur. Yüzölçümü 36,125 km²'dir. Ülkenin ismi bir Tuareg kelimesi olan aginaw sözcüğünden gelmekte olup, sözcük siyahi anlamına gelmektedir. Bu kelimeden yola çıkarak ülke ismi siyahilerin yaşadığı ülke anlamında kullanılmaktadır. Ancak komşusu olan Gine ile aynı ismi taşımamak adına ülke isminin sonuna başkent Bissau adına eklenerek günümüzde de kullanılan Gine-Bissau ismi ortaya çıkmıştır. Ülkenin toplamda sahip olduğu 724 km'lik sınırın 338 km'si kuzeyinde bulunan Senegal, 386 km'si ise doğusunda bulunan Gine devleti ile oluşmaktadır. Ülkenin ayrıca batısında bulunan Atlantik Okyanusunu 350 km'lik bir kıyısı mevcuttur.

Gine Bissau Vize Bilgisi

Gine Bissau ülke bilgisi ve vize bilgisi; Gine Bissau’ya seyahat edecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Kapıda vize ita edilmesi uygulaması bulunmamakta olup, Gine Bissau’nun İstanbul Fahri Konsolosluğuna başvuru yapılarak vize alınabilmektedir. Ülkeye giriş için sarıhumma aşısı yaptırılması zorunludur. www.kolayvize.org 

Gine Bissau Turizm - Gezilecek Yerler

Gine Bissau ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Museu Nacional sanat müzesi gezilmeye değer. Bissau’da yer alan Centro Artistico Juvenil ve Mercado Central adı verilen sokak pazarlarından alışveriş yapabilir ve değişik bir kültüre tanıklık edebilirsiniz. Fransız Kültür Merkezi de bir başka durağınız olabilir. Turlar için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Gine Bissau Ekonomisi

Gine Bissau ülke bilgisi ve ekonomisi; Gıda bakımından kendine yeterli bir ülke olmayı hedefleyen Gine Bissau’nun kalkınma planlarında tarıma öncelik verilmektedir. Ülkenin tarım potansiyeli ve iklim koşulları elverişli olmakla birlikte, yetersizdir. Başlıca üretimi kaju fıstığı olup, dünya kaju üretiminin yaklaşık %15’ini Gine Bissau sağlamaktadır.

Gine Bissau - Türkiye İlişkileri

Gine Bissau ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Gine-Bissau’ya Dakar Büyükelçiliğimiz akreditedir. Ülkemizin, Bissau’da, Gine-Bissau’nun da İstanbul ve Ankara’da Fahri Konsolosluğu vardır.. Türkiye’ye Gine Bissau’nun Brüksel Büyükelçiliği akreditedir. Türkiye ve Gine Bissau arasındaki siyasi ilişkiler bugüne kadar uluslararası kuruluşların destek talepleriyle sınırlı kaldı. 

turk-hava-yollari

Gine Bissau Uçak Bileti

Gine Bissau ülke bilgisi ve uçak bileti; Gine Bissau Ucak Bileti İspa Turizm\'de. Ucuz Uçak Bileti Bul. Gine Bissau uçak bileti fiyatlarını bulalım, ücretsiz karşılaştırım, ucuz Gine Bissau uçak biletinizi yüzlerce havayolundan kıyaslayarak buluruz. Bissau Uçak Bileti 3.011 TL\'den Başlayan Fiyatlarla. En ucuz uçak biletleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Gine Bissau Otel Bilgisi

Gine Bissau ülke bilgisi ve otel bilgisi; İnternet üzerinden Gine Bissau'da oda ayırtın. Her bütçeye uygun oteller. Muhteşem fiyatlar. Ücretsiz rezervasyon. Bissau'da, Başkanlık Sarayı'na 100 metre uzaklıkta yer alan Hotel Império, tüm alanlarda ücretsiz WiFi erişimiyle hizmet vermektedir. Gine Bissau otelleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 


Gine Bissau Vizesi, Gine Bissau ülke hakkında, Gine Bissau ticari vizesi, Gine Bissau bayrağı, Gine Bissau ekonomisi, Gine Bissau başkenti, Gine Bissau - Türkiye ilişkileri, Gine Bissau uçak bileti, Gine Bissau otel konaklaması, Gine Bissau ulaşım, Gine Bissau nasıl gidilir, Gine Bissau idari yapı, Gine Bissau komşuları, Gine Bissau gece hayatı, Gine Bissau - Amerika, Gine Bissau nüfus yapısı, Gine Bissau yönetim şekli, Gine Bissau'da etnik gruplar, Gine Bissau Ankara Büyükelçiliği, Gine Bissau İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Gine Bissau hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Gine Bissau Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA