• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Gine Gezi Rehberi, Gine Gezi yerlerini önce keşfet

Muhteşem manzarası ve canlı kültürü ile Gine, Batı Afrika'da gizli bir mücevherdir. Yemyeşil yağmur ormanları, nefes kesen şelaleler ve el değmemiş plajlara sahiptir. Conarky, Gine başkenti, iskele ile anakaraya bağlı hareketli, canlı ve nispeten güvenli bir ada kentidir. Bu doğal güzelliğin aksine, Gine'nin politik durumu sakin den başka bir şey değildir. Uzun zamandır cumhurbaşkanı olan Lansana Conté'nin 2008 yılında ki ölümü ülkeyi siyasi belirsizliğe sürükledi. İktidara gelen askeri cunta muhalifleri, sendika liderlerini ve protestocuları katletti. Yabancı yatırımcıların güvensizlik ve yolsuzluklardan kaçması, durum Gine ekonomisine de zarar veriyor.

Bu son ayaklanmaya rağmen, Gine'nin geleceği umut verici görünüyor. 2010 sonlarında yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu, gelecekteki istikrar ve demokratik yönetim için umut veriyor. Şu anda ülkenin her yerinde turizm tavsiye edilmemekle birlikte, başarılı seçimler seyahati güvenli hale getirebilir.

Burkina Faso Gezi Rehberi

Moro-Naba Sarayı

Moro Naba veya Naaba Töreni Moro Naba sarayında yapılır. Mossi İmparatorluğu'nun kralı Moro Naba, ülkenin en güçlü hükümdarıdır ve sarayı Ouagadougou'nun merkezinde yer almaktadır. Şehir 15. yüzyılda kurulmuş olup Mossi İmparatorluğu'nun başkentidir. Kısa tören, saraya gelen ve ardından rütbelerine göre pozisyon alan Mossi reislerini görüyor. Moro Naba, bir at üzerinde savaş için kırmızıya bürünmüş görünüyor ve bir kanon ateşleniyor. En kıdemli şefler ona bağlılıklarını taahhüt eder ve kral bu kez beyazlar içinde gidip geri döner. Moro Naba'nın rakip bir krala karşı savaşmaya hazırlandığı, ancak şefleri tarafından barış yapmaya ikna edildiği geçmiş zamanlardaki bir olayın tasviri. Kolanut ve doolo , geleneksel bir bira servis edilir ve ardından Moro Naba mahkemeye çıkar. Ziyaretçilerin olaylara tanık olmasına izin verilse de, fotoğraf çekilmesine izin verilmiyor.

Burkina Faso Gezi Rehberi

Monument des Martyrs

Monuments des Martyrs, kesinlikle ülkenin en özgün yapılarından biridir. Ulusal Kahramanlar Anıtı olarak da bilinen anıt, 1987'de Burkina Faso Devlet Başkanı'nın büyük projelerinden biriydi ancak 2002'ye kadar temel atılmamıştı. Hükümet binalarının inşa edildiği Ouaga 2000 adlı mahallenin en önemli parçası olarak hizmet vermesi planlanan Monuments des Martyrs, şehrin modern genişlemesinin yanı sıra devrimde hayatını kaybeden insanları temsil ediyor. Eyfel Kulesi ile karşılaştırıldığında, anıt daha çok 1960'ların Arizona çölünden havalanmaya hazır bir uzay aracı gibi durur. Bölgede ve anıtın kendisinde hala yapılması gereken işler varken, dışarısı göz alıcı ve aslına bakarsanız çevresi düşünüldüğünde oldukça güzel. Neredeyse boş müze ve çoğu zaman çalışmayan asansörler, orada bulunan ve tamamlanan şeyden uzaklaşmak için çok az şey yapıyor.

Ulusal Müzik Müzesi

Ulusal Müzik Müzesi

Ulusal Müzik Müzesi ise Ouagadougou (Burkina Faso Phillipe Zinda Kaboré Okulu güney tarafında Oubritenga Caddesi'nde iki katlı bir binada). Bir zamanlar Afrika Mimarisi ve Şehir Planlaması Geliştirme Derneği'ni (ADAUA) barındıran bina, müzeyi barındıracak şekilde yenilenmiştir. Bina, kubbe şeklindeki çatılı Sudan Sahel stilindedir. Şehrin merkezindedir ve halka kolayca erişilebilir. Eylül 1998 ile Mart 1999 arasında bir araya getirilen ilk koleksiyon sürekli büyüyor. Tüm ailelerden Aletleri dahil temsil edildiği NEFESLİLER, membranophones, idiophones ve KORDOFONLAR. Her nesne türünün tek örneğidir ve yaşları 5 ile 200 arasında değişir. Ülkenin en önemli sergi alanlarından biri olan Ulusal Müzik Müzesi‘nde 200 yıllık müzik enstrümanları arasında keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Müze küratör Parfait Z. Bambara tarafından yönetilmektedir .

Gine gezi rehberi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Gine Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.