• DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Gine Ülke Bilgisi, Yoksullar ülkesi Gine, önce keşfet

ÜLKE KÜNYESİ

AdıGine Cumhuriyeti
BaşkentConakry
CumhurbaşkanıAlpha Condé
Başbakanİbrahima Kassory Fofana
Resmi DillerFransızca
Yönetim ŞekliCumhuriyet / Başkanlık Sistemi
Yüzölçümü245.836 km²
Nüfus12,41 milyon (2018)
Para BirimiGine Frangı (CNF)
Zaman DilimiUTC+0
Telefon Kodu+224
İnternet.gn

Gine ülke bilgisi, Gine gezi rehberi, Gine vize işlemleri ...

Gine ülke bilgisi; Gine ya da resmî adı ile Gine Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Senegal, Mali, Fildişi Sahili, Liberya, Sierra Leone ve Gine-Bissau oluşturmakta olup, ülkenin batısında Atlas Okyanusu yer almaktadır. Ülkenin başkenti Conakry'dir.

Ülkenin ismi bir Tuareg kelimesi olan aginaw sözcüğünden gelmekte olup, sözcük siyahi anlamına gelmektedir. Bu kelimeden yola çıkarak ülke ismi siyahilerin yaşadığı ülke anlamında kullanılmaktadır. Ülke toplamda sahip olduğu 4.046 km sınırın 816 km'si Fildişi Sahili, 421 km'si Gine-Bissau, 590 km'si Liberya, 1.062 km'si Mali, 363 km'si Senegal ve 794 km'si Sierra Leone ile oluşmaktadır. Ülkenin kara sınırı haricinde Atlas Okyanusu kıyısında 320 km'lik sahil şeriti bulunmaktadır.

Gine kendi içerisinde sekiz bölgeye ayrılmıştır. Söz konusu bölgeler de kendi içerisinde 33 ile, iller de yine kendi içerisinde 341 ilçeye ayrılmış konumdadır. Bu sekiz bölge içerisinde yer alan başkent Conakry, başkent bölgesi olarak ayrı bir statüye sahip olup, herhangi bir il ya da ilçeye sahip değildir.

Gine vize bilgisi; Türkiye ve Gine vatandaşları birbirlerinin ülkesine yapacakları seyahatleri için önceden vize almak mecburiyetindedirler. Ülkeye girişte Sarı Humma aşısı karnesi aranmaktadır. Gine vizesi hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org adresimizdende bilgi edinebilirsiniz. www.kolayvize.org

Gine ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Ulusal Müze, Başkanlık Sarayı, Botanik Bahçesi, Balık Pazarı ve Madina Market başkentte gezeceğiniz yerlerden. Balık için açılan teknelerle Atoll adalarına gidip güneşin, kumun ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Botanik bahçelerinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Gine turları için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org

Gine ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Afrika’ya açılım politikamız çerçevesinde Konakri Büyükelçiliğimiz 8 Mart 2013 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Gine’nin Ankara Büyükelçiliği de 10 Nisan 2013 tarihinde faaliyete geçmiştir. İki ülke ilişkilerinde herhangi bir siyasi sorun bulunmamaktadır. İlişkilerin daha ileri bir seviyeye taşınması yönündeki temaslar son dönemde hız kazanmıştır.

Gine Ülke Bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi,Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Gine Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.