Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Gine Ülke Bilgisi, Gine ülkesini bizimle keşfedin!

Gine Ülke Bilgisi

Gine ülke bilgisi; Gine ya da resmî adı ile Gine Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Senegal, Mali, Fildişi Sahili, Liberya, Sierra Leone ve Gine-Bissau oluşturmakta olup, ülkenin batısında Atlas Okyanusu yer almaktadır. Ülkenin başkenti Conakry'dir. Ülkenin ismi bir Tuareg kelimesi olan aginaw sözcüğünden gelmekte olup, sözcük siyahi anlamına gelmektedir. Bu kelimeden yola çıkarak ülke ismi siyahilerin yaşadığı ülke anlamında kullanılmaktadır. Ülke toplamda sahip olduğu 4.046 km sınırın 816 km'si Fildişi Sahili, 421 km'si Gine-Bissau, 590 km'si Liberya, 1.062 km'si Mali, 363 km'si Senegal ve 794 km'si Sierra Leone ile oluşmaktadır. Ülkenin kara sınırı haricinde Atlas Okyanusu kıyısında 320 km'lik sahil şeriti bulunmaktadır.

Gine ülke bilgisi ve vize bilgisi; Türkiye ve Gine vatandaşları birbirlerinin ülkesine yapacakları seyahatleri için önceden vize almak mecburiyetindedirler. Ülkeye girişte Sarı Humma aşısı karnesi aranmaktadır. Gine vizesi hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org adresimizdende bilgi edinebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Gine ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Ulusal Müze, Başkanlık Sarayı, Botanik Bahçesi, Balık Pazarı ve Madina Market başkentte gezeceğiniz yerlerden. Balık için açılan teknelerle Atoll adalarına gidip güneşin, kumun ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Botanik bahçelerinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Gine turları için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Gine ülke bilgisi ve ekonomisi; Cumhurbaşkanı Alpha Conde göreve başladıktan sonra bir enkaz devraldığını açıklamıştır. Çeşitli uluslararası kuruluşlar ülkede başarıyla yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Gine’ye yardımları serbest bırakacaklarını duyurmuşlardır. Cari açık da ihracatın ve kalkınma yardımlarının artmasına paralel olarak azalacaktır.

Gine ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Afrika’ya açılım politikamız çerçevesinde Konakri Büyükelçiliğimiz 8 Mart 2013 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Gine’nin Ankara Büyükelçiliği de 10 Nisan 2013 tarihinde faaliyete geçmiştir. İki ülke ilişkilerinde herhangi bir siyasi sorun bulunmamaktadır. İlişkilerin daha ileri bir seviyeye taşınması yönündeki temaslar son dönemde hız kazanmıştır.

Gine ülke bilgisi ve uçak bileti; En ucuz Gine uçak biletleri, en konforlu uçuş seçenekleri, Gine uçak bileti denildiği zaman aklınıza gelen ilk yer İspatur olacaktır. %50'ye varan indirimlerle bağlantili tüm Gine iç hat biletlerinizi acentamızdan alabilirsiniz. Gine en ucuz ve en ekonomik uçak biletleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 0212 532 0808 arayabilirsiniz.

Gine ülke bilgisi ve otel bilgisi; Gine için Conakry otel rezervasyonu yaptığınızda mükemmel odayı bulmanıza yardımcı olmak için buradayız. Noom Hotel Conakry otel konaklamanız için fiyatları karşılaştıralım ve en iyi teklifi alın. Konakri Otelleri, Gine - 27 Otel Fırsatı. Gine en iyi otelleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 0212 532 0808 arayınız.


Gine Vizesi, Gine ülke hakkında, Gine ticari vizesi, Gine bayrağı, Gine ekonomisi, Gine başkenti, Gine - Türkiye ilişkileri, Gine uçak bileti, Gine otel konaklaması, Gine ulaşım, Gine nasıl gidilir, Gine idari yapı, Gine komşuları, Gine gece hayatı, Gine - Amerika, Gine nüfus yapısı, Gine yönetim şekli, Gine'de etnik gruplar, Gine Ankara Büyükelçiliği, Gine İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Gine hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Gine Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA